אין תמונה
התמונה שמסעירה את הרשת. סטלה בונשפוט
סטלה בונשפוט, סטודנטית מניו יורק, הצליחה לעורר סערה אמיתית ברשת בעקבות פרסום תמונה שלה, שלא באישורה, בה היא לבושה בביקיני וחושפת גוף שרחוק מלהיות של דוגמנית. רק שבניגוד לסיפור הטראגי בו התאבדה צעירה קנדית בגין תמונות חושפניות שפורסמו, סטלה החליטה לעמוד מול כל המגיבים ולצאת נגד כל מי שאי פעם השפיל אותה בגין מידת מכנסיה.

455,000 לייקים בשלושה ימים

הכל התחיל כאשר בונשפט, בעלת הבלוג The Body Love Blog, נתקלה ברחוב בצלם בשם ברנדון סטנטון, בעל בלוג תמונות בשם Humans of New York שמתעד את אנשי ניו יורק. זו ביקשה לצלם אותו, והוא לא נשאר חייב וביקש בתמורה לפרסם גם אותה.  סטלה הסכימה, אך ראו זה פלא, טוויסט בעלילה: במקום התמונה שברנדון צילם את סטלה ברחוב, הוא דווקא בחר להחליף את האימג' בתמונה הכי חושפנית שלה מהבלוג האישי שלה, בה היא מציגה הרבה מאוד גוף ומעט מאוד בגדים.

בשלושה ימים בלבד, התמונה זכתה לכמעט חצי מיליון לייקים ו-20,000 שיתופים. סטלה מודה כי תגובתה הראשונית הייתה לפרוץ בבכי ולדרוש להוריד את התמונה לאלתר. אחרי הכל, הבחירה לשים תמונה בבלוג האישי שלה שנחשף למעט מחבריה היא רחוקה מלהיחשף למאות אלפים שיבקרו כעת את מימדיה. אך לאחר שהתעשתה, החליטה לעשות בדיוק את ההיפך. 

"אני יודעת מה אני רוצה לעשות, וזה לעזור לבחורות צעירות שסובלות מדימוי גוף  נמוך וחשופות להשפלות ולביקורת תמידית, וזה הרבה יותר חשוב מכל תחושות לא נעימות שאני מרגישה כרגע", כתבה בבלוג והוסיפה את הטקסט המרגש הבא:

כולנו יודעות שרק רזות יכולות לחשוף טפחיים

"אזהרה: התמונות הבאות יכולות להיחשב מגונות מפני שהאישה בתמונה היא לא רזה. וכולנו הרי יודעים שרק נשים רזות יכולות לחשוף ולחגוג את גופן העירום. ובכן אני לא משתפת עם זה פעולה. זה הגוף שלי. לא שלכם, וכל החלטה שאני בוחרת לעשות היא לא העניין שלכם. כלומר מה המידה שלי היא פשוט לא עניינכם. אם הכרס שלי או הידיים השמנות שלי והירכיים העבות שלי מעליבות אתכם, אז זה בסדר. אני לא הולכת להסתיר  שום דבר כדי להגן על נפשותיכם. 

אין תמונה
"אם הגוף שלי פוגע בכם, תקפצו לי". סטלה בתמונה מהבלוג


התמונה הזאת צולמה במיוחד עבור מדריך הרכיבה שלי שאמר לי כבר בגיל 9 שאני שמנה מדי .
התמונה הזאת צולמה במיוחד עבורה הילדה מקייטנת הקיץ שאמרה אני אהיה הרבה יותר יפה אם רק ארד כמה קילוגרמים.
התמונה הזאת צולמה במיוחד עבור כל אותם מפרסמים מחורבנים שמורחים לנו קרמים כדי שנוכל להיפטר מהצלקות ומהצלוליט.
התמונה הזאת צולמה במיוחד עבור הבחור במסיבה שאמר שאני נראית כמו לוויתן.
התמונה הזאת צולמה במיוחד עבור כל הבריונים בבית הספר שהתעללו בי..

אבל חשוב מהכל, התמונה הזאת צולמה במיוחד עבורי. עבור הבחורה ששנאה את גופה כל כך שעשתה הכל כדי לשנות את עצמה. שבכתה במשך שעות על העובדה שלעולם לא תוכל להיות רזה. שעברה התעללות רק משום שהייתה מי שהיא. אני כל כך התגברתי על זה. זה הגוף שלי, תתמודדו איתו!". פייר? מצדיעות לה.

יש לך תמונה שאת גאה בה ומוכנה להעביר דרכה מסר משלך? דברי איתנו women@mako.co.il

>> אז ככה ירכיים של נשים אמיתיות נראות