דניס ג'ולי
"אנשים מרחבי העולם הודו לי וסיפרו לי כיצד הפרויקט שלי נותן להם רשות להרגיש יפים". דניס ג'ולי | צילום: dailymail.co.uk
לדניס ג'ולי, 34, מברקלי, קליפורניה שבארצות הברית נמאס כבר מכל אותן תפיסות קדומות והערות על משקלה העודף. בזמן שנשים רבות אחרות במצבה מבקשות להוכיח לכולם אחרת ומתחילות בדיאטה, היא פצחה בפרויקט "תהיי יפה" (“Be Beautiful Project”)  במהלכו צילמה את עצמה במשך 30 ימים בתנוחות שונות, כשהיא מתעדת את דרכה לאהבה עצמית. הרעיון עלה לה במהלך הליכה לילית, בזמן שהיא תוהה עם עצמה: "איך זה ייראה לקבל ולאהוב את הגוף שלי כפי שהוא ולבדוק האם לעשות זאת אכן יעשה אותי מאושרת". בניסיון למצוא את האושר ואת האישור העצמי, החליטה כאמור לצלם את עצמה במקומות ציבוריים כשהיא לבושה בבגדים תחתונים בלבד כשהכיתוב: "תהיי יפה" שזור לאורך גופה.

דניס ג'ולי
דניס ג'ולי בימים רגילים יותר | צילום: dailymail.co.uk
דניס ג'ולי
דניס ג'ולי בתמונה מהפרויקט."כל החיים לימדו אותי לא לאהוב את עצמי כי אני מלאה" | צילום: dailymail.co.uk
"כל החיים לימדו אותי לא לאהוב את עצמי כי אני מלאה", מסבירה דניס. "הייתי גדולה כל חיי והסיכויים שאהיה קטנה הם לא אפשריים". כך שבמקום לשאוף להיראות כמו מישהי שהיא לא, דניס החליטה לתפוס את השליטה חזרה על גופה ולהעלות לעצמה את ביטחונה העצמי על ידי שיתוף בתמונות אינטימיות במיוחד. במשך 30 ימים הוציאה דניס את עצמה לדייטים, הלכה למקומות האהובים עליה והצטלמה בבגדי הלבשה תחתונה בלבד. 

"כך נראית מחויבות"

"רציתי לעשות משהו אינטימי", היא מספרת על הפרויקט שכולל צילומים רבים של מראות, תמונות של השתקפותה ועבודת שכנוע על עצמה שהיא אכן יפה. "הרבה מהתמונות צולמו על ידי. המראה הייתה דרך עבורי לעשות זאת וזאת הייתה גם דרך להסתכל על הגוף שלי". עוד הוסיפה שבמהלך החודש הזה בילתה הכי הרבה זמן בחייה בגילוי עצמי. דניס, שכותבת שירה ומופיעה עם שיריה, העלתה את התמונות במדיה החברתית לעיני כל. התמונה הראשונה הייתה שלה עם שמלה כתומה צמודה ואחרי הפרסום סיפרה שרצתה להקיא. אולם, להפתעתה הרבה, קהילת המדיה החברתית הייתה חיובית במיוחד עם 130 לייקים לאלבום שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה.

דניס ג'ולי
פרויקט "תהיי יפה":דניס ג'ולי | צילום: dailymail.co.uk
אתגר נוסף שדניס נאלצה לעמוד בו היה לצלם צילומים יום יומיים גם אם ממש לא התחשק לה לעמוד מול המצלמה. התמונה בה היא עושה תרגילי יוגה הייתה קשה לשיתוף, היא אומרת. "הייתי במקום ממש מדוכא. הייתי עצובה ולא נוכחת בגוף שלי באותו היום וממש לא רציתי לחלוק את זה עם העולם". למרות המערבולת הרגשית שעברה, דניס צילמה את התמונה מכיוון ש"כך נראית מחויבות. להופיע לא משנה באיזה מקום אני נמצאת בו".

"היום אני אוהבת את עצמי יותר'"
דניס ג'ולי
"גוף, אני אוהבת את כולך, בדיוק כפי שהיית, בדיוק כפי שאתה ואני אמשיך לפתוח את אהבתי לכולך ולהיות" | צילום: dailymail.co.uk
                 

באחת התמונות היא כתבה מתחת, "גוף, אני אוהבת את כולך, בדיוק כפי שהיית, בדיוק כפי שאתה ואני אמשיך לפתוח את אהבתי לכולך ולהיות". דניס אינה הראשונה שנחשפת כל כולה בתמונות אינטימיות. רק לא מזמן פרסמנו את סיפורה של ג'ן דיוויס, אמריקאית כבדת משקל שצילמה את עצמה ברגעים הקשים והכואבים בחייה. אך בניגוד לדניס, ג'ן גם השילה בסופו של דבר מרבית ממשקלה העודף.

בתום 30 ימי הצילומים דניס אומרת שהיא אכן גילתה אהבה עצמית חדשה אותה קיוותה למצוא. "אני בהחלט אוהבת את עצמי יותר עכשיו ומתהלכת בעולם בביטחון עצמי גבוה יותר. אני יודעת שליצור את ההזמנה עבור אנשים לקרוא לי 'יפה' גרם לכך שהיה זה בלתי אפשרי עבורם שלא לעשות זאת בקול".

דניס ג'ולי
דניס ג'ולי. "אני בהחלט אוהבת את עצמי יותר עכשיו ומתהלכת בעולם בביטחון עצמי גבוה יותר" | צילום: dailymail.co.uk
בנוסף לכך שחיזקה את עצמה, ג'ולי קיבלה פידבקים ותגובות שמראות לה כיצד חיזקה גם אחרים. "קבלתי כל כך הרבה מכתבי תמיכה מאנשים מרחבי העולם שהודו לי וסיפרו לי כיצד הפרויקט שלי נותן להם רשות לראות את עצמם כיפים", סיפרה. "וזה דבר ממש, ממש יוצא דופן. ואני מלאת תודה".  

>> המכתב שכבש את הרשת: "אני יפה ושמנה"
>> "אני בחורה שמנה וחתיכה ויש לי הוכחות"
>> ביישנית מצלמה: מתי הפסקת לחשוב שאת יפה?

מאקו נשים, עכשיו גם בפייס. אז למה את מחכה?