גשר ביקיני (צילום: facebook.com/Bikini.Bridge.X)
גשר הביקיני: "כשהחלק התחתון של ביקיני תלוי בין שתי עצמות הירך וגורם לרווח בין הביקיני והבטן התחתונה" | צילום: facebook.com/Bikini.Bridge.X
כשהדוגמנית הידועה קארה דלווין התהלכה לראשונה על המסלול, היא הפכה לאחת ממקורות ההשראה לטרנד "מרווח הירכיים" על פיו עלייך להיות רזה באופן קיצוני כדי שהירכיים שלך לא ייגעו האחת בשנייה חלילה. עמודי הערצה לטרנד גרפו יותר מ-700,000 עוקבים, בעיקר עוקבות, ברשתות המדיה החברתיות שנהנו לחלוק תמונות של המרווח האישי שלהן. אולם, עם השנה החדשה מגיע לו טרנד עדכני בעולם המדיה החברתית, ויש לו שם:  "גשר הביקיני" (the bikini bridge). ההגדרה המילונית שלו לפי מילון Urban הוא: "מצב הנוצר כאשר החלק התחתון של הביקיני תלוי בין שתי עצמות הירך וגורם לרווח בין הביקיני לבטן התחתונה". ובעברית: את צריכה להיות רזה ושטוחה להפליא כדי להשיג גשר כזה משלך.

דרגו את גשר הביקיני שלה מ-1-10
קארה דלווין - גשר ביקיני (צילום: Samir Hussein, GettyImages IL)
קארה דלווין מהווה מקור להשראה לטרנד "מרווח הירכיים" | צילום: Samir Hussein, GettyImages IL

בדומה למרווח הירכיים, גם הביקיני כבר צובר לו המון מאמין. מעריצי "גשר הביקיני" מעלים לא מעט תמונות עצמיות (סלפיז) לאתרים שמוקדשים לטרנד. ההשטג #bikinibridge נפוץ במיוחד בטוויטר ואפילו כוכבים כמו הארי סטיילס צייצו על הטרנד, (למרות שמאז סטיילס עצמו מחק את הציוץ). ישנן גם לא מעט תגובות כביכול משעשעות על היתרונות ביצירת הגשר, ביניהם "זה אחלה מקום לאייפוד" ו"יצירת קו שיזוף אחיד יותר". אפילו אתר באזזפיד (Buzzfeed)) פירסם כתבה בשם "12 יתרונות לכך שיש לך גשר ביקיני" ביניהן, "הארי סטיילס יימשך אליו פי 857 מעכשיו" ו"את והחברות שלך תהיו הכוכבות של העיר שלכן".

כתוצאה מהפרסום במרווח זמן של 24 שעות בלבד, ההשטג של "גשר הביקיני" צויץ יותר מ-2,400 פעמים, כשהפרסום של סטיילס שמאז נמחק גרף 115,359 לייקים. אתר נוסף בפייסבוק, Bikini Bridge אף הוא מעודד נשים לפרסם תמונות סלפיז שלהן עם הטרנד ומבקש מגברים ונשים לדרג אותן מ-1-10. מישהי ביקשה סקסיסטיות ולא קיבלה?

"מדובר באידיאל יופי שלא משקף נשים"
גשר ביקיני (צילום: facebook.com/Bikini.Bridge.X)
תמונות סלפיז מטרידות של גשר הביקיני | צילום: facebook.com/Bikini.Bridge.X

לטענת לוסי אטלי, דוברת חברת "דאב", שעובדת על קמפיין קידום דימוי עצמי גבוה בקרב נשים, מדובר בתופעה נוספת ששוב מקשה ומורידה אותנו. "גשר הביקיני הוא דוגמה נוספת של העמסת לחץ על נשים לחוש מוטרדות ומתוסכלות באופן תמידי לגבי הגוף שלהן. אנחנו שואפים שיופי יהיה מקור של ביטחון ולא של לחץ. אנחנו רוצים לתת השראה לנשים בכל מקום להרגיש טוב לגבי הגוף שלהן כפי שהוא ולא לחוות את הדרישה התמידית שיוצרת חרדות יופי, מציגה אידיאל יופי שלא אמיתי או שלא משקף נשים. השנה החדשה צריכה להיות זמן בו נשים בכל מקום נותנות השראה זו לזו להגדיר מחדש ולאמץ גישה חיובית יותר במערכת היחסים שלהן עם יופי".

גשר ביקיני (צילום: facebook.com/Bikini.Bridge.X)
גשר הביקיני: "מדובר באידיאל יופי שלא משקף נשים" | צילום: facebook.com/Bikini.Bridge.X
מומחית לדימוי גוף ואורח חיים בריא, קייטי לו, הוסיפה, "מדובר בטרנד נוסף שמספק השראה לרזון מזעזעת שמעודדת נשים צעירות לפתח דימוי עצמי נמוך. תמונות כאלה היו פעם מצויות אך ורק באתרים פרו-אנורקסיה, לכשעצמם מסוכנים ומזיקים לגברים ונשים צעירים שנוטים לפתח הפרעת אכילה. העובדה היא שלצד 'מרווח הירכיים', 'גשר הביקיני' סוקר על ידי אתרי התקשורת הראשיים בתור תכונה חיובית של נשים שצריך לשאוף לה וזה רק מראה שרעיונות סביב הגוף הנשי נעשים גרועים יותר מאשר טובים יותר. עלינו ללמוד שהגוף שלנו יפה בכל המידות והגדלים ויש לעודד נשים צעירות לשאוף למשהו כזה. אנחנו חיים בתרבות שמביישת את הגוף, מה שגורם ליותר מ-4,500 נערות בגילאי 15-19 לפתח הפרעת אכילה חדשה מדי שנה" 

>> "מרווח הירכיים": טרנד מטריד שמוביל לאנורקסיה
>> אז ככה נראות ירכיים של נשים אמיתיות

mako נשים: מחכות לך בפייסבוק