אמהות קרייריסטיות (צילום: Trista Weibell, Istock)
נשים כיום רוצות לעשות ולהצליח בכל: עבודה, זוגיות, משפחה וילדים | צילום: Trista Weibell, Istock

הן נולדו כשנחתם הסכם השלום עם מצרים, גדלו על המוזיקה של טייק ד'ת ונאלצו להסתובב עם כריות בכתפיים ושאר ירקות מאופנת אייטיז עצובה. אלו הן בנות ה-30, אותן נשים שיחגגו השנה את המספר העגול והנודע לשמצה. ואולי "יחגגו" היא מילה קצת גדולה על האירוע שכן מדובר במספר גרוע יותר מסטוץ רע עבור רובנו. מצד שני, סקר חדש שפורסם בגרדיאן מביא איתו בשורות ומעודדות ומגלה כי בנות ה-30 של היום מעולם לא היו יותר בטוחות בעצמן.

הסקר שהוזמן על ידי מגזין אל וכלל 1800 משתתפות מצא כי הנשים שנושקות לעשור הרביעי לחייהן מעידות על רמת ביטחון עצמי גבוהה, יותר מכל תקופה אחרת בחייהן. עם זאת, שליש מהנשים גם חשפו כי חגיגות יום ההולדת הקרב ממלא אותם בפחדים וחרדות. חלק האשימו זאת בשל ההתנתקות מהקידומת של 20 בעוד ש-65 אחוז מהנשים טענו כי הן ערכו רשימה של דברים שהן רצו להשיג עד שיגיעו לגיל המדובר. וכידוע לכולנו, רשימות הן מתכון לאסון במקרים כאלה.

הדו"ח המסקרן מצא גם כי בנות ה-30 של ימינו כבר לא מונעות מטעמי קריירה בלבד כפי שנהוג היה בעשור הקודם. למעשה, הן דווקא עסוקות בלאתר את האושר שלהן בחיים פרטיים מספקים, עוד לפני הצלחה והתקדמות בעבודה. 70 אחוז מהנשים סיפרו כי זהו לגמרי הזמן להניע את מערכות היחסים קדימה ו-80 אחוז מהן גרסו כי 30 הוא הגיל המושלם להתחתן בו.

עם זאת, אל תחשבו שבנות ה-30 חולמות להפוך לעקרות בית, מאושרות ולא נואשות. לא, לא, לפי הסקר נשים לא איבדו את האמביציה שלהן. להיפך, המטרה של נשים בימינו היא להשיג את האושר שלהן על ידי הגשמה של כל האלמנטים בחייהן: החל מעבודה, אהבה, זוגיות וילדים ולא להתמקד רק בתחום אחד.

גיא לובלצ'יק, מאיה בוסקילה
אחת מתוך 5 נשים מרגישות יותר מושכות מאי פעם. בתמונה, אחת בת 30 שווה במיוחד


עוד מיתוס שנשבר: בט מידלר אמרה פעם כי "אחרי גיל 30, לגוף יש כיוון משל עצמו" אולם אחת מתוך חמש משתתפות טענו כי הן מרגישות הרבה יותר מושכות מאז שנפרדו מגילאי ה-20. שאר הבנות היו פחות אופטימיות בנושא. ובמספרים: 35 אחוז מצפות לחוש הרבה פחות אטרקטיביות ו-40 אחוז מהנשים פשוט מקווה שלא לחוש כל שינוי בתחום המשיכה.

אביבה וויטנברג-קוקס, אחת ממחברות הספר " Why Women Mean Business and CEO of 20-First gender consultancy" מסכמת את הסקר כשהיא אומרת כי נשים עשו בחוכמה שהן בחרו למצוא הגדרות חדשות למשמעות של חיים מלאי משמעות. "נשים כיום לא בהכרח רוצות להגיע לטופ, הן פשוט רוצה להיות מצוינות בכל דבר שהן עושות: אם זה להיות אמא טובה, בת מוצלחת, אישה למופת, חברה טובה וכמובן להצליח בעבודה". עכשיו כל שנותר לנו הוא גם לחגוג את יום הולדת 30 בצורה הכי מספקת שיש: עם עוגת שוקולד חמה ובלי רחמים עצמיים. זה עושה קמטים.