כל אישה צבע (צילום: שי ברנשטיין)
מתוך פרויקט "כל אישה בצבע". גרפיקאיות: רגב שרף, עינב חן, רקפת לויטין וליאת דמיטרייב | צילום: שי ברנשטיין
ביום שבת הקרוב, יצויין יום האישה הבינלאומי, ולרגל היום הזה - את מוזמנת לשנות את תמונות הפרופיל שלך בתמונה ססגונית וצבעונית משהו. מה הסיבה, את שואלת? מדובר בפרויקט ללא מטרות רווח שנועד להעלות את המודעות ליום המדובר. הפרויקט שנקרא: "כל אישה בצבע" יציג נשים מרחבי הארץ שצולמו בשטח או שלחו תמונות במייל על מנת שאלה "ישתזפו" בצבע משלהן לקראת יום האישה.

לעוד כתבות בערוץ הנשים:
>> מתאים לך תיק עור שווה במיוחד?
>> אם אני לא שזופה, אני לא מרגישה טוב

יום האישה הוא הרבה יותר מעוד "יום אהבה"

מדובר במיזם של חברת הפקת תוכן אמנותית "נקודת מגוז - אמנות בזמן אמת" והצלמת המקצועית, שי ברנשטיין, והוא עובד בשני מישורים: הראשון הוא כאמור ויראלי (נשים שולחות תמונה שצולמה על רקע לבן למייל women.in.color2014@gmail.com) והשני הוא צילומי שטח שנכון לעכשיו התרחשו בתל אביב, ראשון לציון, חולון, חיפה, ירושלים ועדיין ממשיכים.

צבע התמונות נבחר רנדומאלית כאשר הפעילות נועדה לעורר מודעות ליום האישה. לטענת היזמים, יום האישה הפך להיות יום של שופינג ומכירות מוזלות ובעיקר קיבל פרשנות קלילה של עוד "יום אהבה" כלשהו, אך חשוב להם להדגיש את המטרה הראשונה והמקורית של היום החשוב הזה והיא שוויון נשי ועוררות של עוצמה נשית.

אבל עולה השאלה - איך בדיוק צביעת תמונת הפרופיל שלנו בירוק, כחול או אדום אכן תגרום לנו להרגיש מועצמות? אי אפשר להתעלם מהעובדה שקמפיינים כמו זה וכן אחרים (ע"ע: עוררות המודעות לסרטן השד ו"חמישה הסנטימטר" הידועים שלהם) לאו דווקא מתקשרים ישירות לעניין אותו הם מבקשים להעלות לעניין הציבורי. כיצד בעצם שינוי תמונת פרופיל בפייסבוק תאחד בין נשים באשר הן ותחזיר עטרה ליושנה? לא מצאנו תשובה של ממש, מצד שני אין ספק שהיא תכניס לנו קצת צבע לפיד ואולי תזכיר לנו שזה יום שלא צריך לקחת כמובן מאליו.

אם בא לך להשתתף במיזם, את מוזמנת לקבל פרטים נוספים בדף הפייסבוק של הפרויקט "כל אישה בצבע".