פטיש שוז  (צילום: רויטרס)
המטרה: ללמוד לטופף על עקבים מבלי ליפול על התחת. לא משימה פשוטה, כך נראה | צילום: רויטרס
הנה קורס אקדמאי שאולי לא תמהרי להכניס לרזומה המקצועי שלך. מסתבר שעל אף חיבתנו העזה לסטילטו כבר בגיל 4 כשאנחנו מנסות לדדות על נעלי העקב הגדולות של אמא, לא כולנו יודעות לעשות את זה נכון. אז בעבור כל הגמלוניות והשלומיאליות שמתקשות לדדות ולטופף על סטילטו, החליטו בקולג' אנגלי ליצור קורס מיוחד להליכה על עקבים, קורס מקצועי שמלמד איך עושים את זה כמו ליידי אמיתית, וחשוב מכל – בלי ליפול על הטוסיק.

אבל אל לנו למהר ולזלזל בתכנים הרדודים של הקורס. מסתבר שמדובר בסדנה בת שישה שבועות העונה לשם "עקבים סקסיים בעיר", ומטרתה להכשיר אותנו, הנשים, בעולם העסקים. הקורס נלמד בקולג' ציבורי בשם South Thames, אי שם בדרום מערב לונדון על ידי צ'יינה ווין, מחברת הספר "האמנות בנעילת נעלי עקב" ומועבר לנערות בנות 16. ברור שמשלמי המיסים לא מתלהבים מאוד מהרעיון שהכסף שלהם מתבזבז על שטויות שכאלה, אבל המרצה המומחית ממהרת להגן ולשבח את הרעיון.

 בנות, היום נלמד איך לרכוש נעליים

ווי, שהייתה בעברה זמרת הליווי של אלטון ג'ון, טוענת כי עברה חיי גיהינום משום שאף אחד לא לימד אותה כיצד ללכת על הנעליים הגבוהות. היא מתעקשת שנשים צריכות לקבל אימון ולרכוש את הכישורים כבר מגיל צעיר, דבר שיעזור להן בטווח הרחוק. "החל מגיל 15 לערך, צעירות מתוודעות לנעלי העקב. הסטטיסטיקה מדברת על פגיעות מרובות שנגרמות לקרסול ולכף הרגל בעקבות הליכה לא נכונה, לכן התערבות מוקדמת היא ללא ספק המפתח", היא מסבירה. מצד שני, גם 90 דולר לשעת שיעור, שכר עבודתה של ווין, זה יופי של דרך להתקדם בחיים. ההתערבות המוקדמת החשובה  לפי ווין, כוללת תכנים כמו הליכה על מסלול ומתן כלים כיצד לרכוש נעליים בחוכמה.

אין תמונה
"חשוב להתחיל מוקדם". סורי קרוז כבר מפנימה

כל הסיפור נשמע לנו כמו יופי של דרך להרוויח כסף על חשבון נפשן הרכה וכף רגלן התמה של צעירות שרק רוצות לצעוד בגאווה מבלי למעוד. מצד שני, לא מדובר בקורס היחיד שנכנס לקטגוריה של "קורסים מיותרים-אך-משווקים-היטב". למעשה, יש תארים שלמים כאלה.ואם אי פעם יזדקקו שם למנחה אורחת,  אנחנו ממליצות בחום על סורי קרוז שכבר יודעת ללכת על עקבים בעולם הגדול הרבה יותר טוב מאיתנו.

>> החוג למדעי הסטילטו: קורס מזורז שילמד אותך איך לנעול נעלי עקב