חושבת שאת סטרייטית? מחקר חדש שנערך בארצות הברית קובע: יכול להיות שמתישהו לאורך החיים, הזהות המינית שלך תשתנה ותגלי שאת אוהבת גם גברים וגם נשים. את המחקר ערכו פסיכולוגים אמריקאים מאוניברסיטאות שונות שגילו שהמיניות הנשית גמישה הרבה יותר מזו הגברית ושנשים נוטות להתנסות יותר במערכות יחסים עם בנות מינן כשהזדמנות כזו צצה. למעשה, לנשים יש סיכוי גבוה פי 3 להגדיר עצמן כביסקסואליות מתישהו לאורך חייהן.

עוד בערוץ הנשים:

על פי המחקר, שכלל 5,018 נשים ו-4,191 גברים, נשים בעלות השכלה גבוהה יותר, נשים מושכות יותר וכאלו שנמנעו מכניסה מוקדמת להריון, פחות "משחקות" עם זהותן המינית ומתנסות פחות ביחסים ביסקסואליים. "נשים שחוות הצלחה מגיל צעיר בקרב המין הגברי נוטות להישאר בצד ההטרוסקסואלי", אמרה ד"ר אליזבת' מק'קלינטוק מאוניברסיטת נוטרה דאם - החוקרת שהובילה את המחקר. "ייתכן שהן לעולם לא יחקרו את זהותן המינית ולא ינסו לקיים יחסים עם נשים אחרות, גם אם הן נמשכות אליהן".

אין תמונה
המיניות שלך גמישה ממה שחשבת
 

משכילה? את כנראה סטרייטית

אף על פי שהמחקר לא מציין זאת במפורש, יש לנו הרגשה שיש לעניין קשר להבניות החברתיות ולסטנדרטים החברתיים המוצבים בפני נשים משכילות, ממש כפי שלקשיחות הזהות המינית הגברית, יש קשר ליחס הסלחני פחות שמגלה החברה כלפי יחסים הומוסקסואליים; "גברים לא נמשכים לשני המינים באותה מידה כמו נשים", הסבירה ד"ר מק'קלינטוק. "המיניות שלהם פחות גמישה והם נוטים לבדוק אותה פחות מנשים".

מדריך ללסבית מתחילה, לסביות מתנשקות
רוב הסיכויים שתחווי התנסות עם אשה

למרות זאת, נזכיר שהדור הצעיר הן בארצות הברית והן באנגליה, כבר הפנים את הפתיחות המינית החדשה ויותר צעירים בשתי המדינות הנ"ל כבר לא מגדירים עצמם כסטרייטים מוחלטים. אז בפעם הבאה שהחברה הכי טובה שלך נראית לך פתאום מושכת, אל תמהרי לנפנף את המחשבה מהראש בקלות; אולי בכלל תגלי שאת ביסקסואלית ושהמיניות שלך גמישה הרבה יותר ממה שנדמה לך. 

>> אולי בקרוב תתחדשו בכרית בצורת ואגינה?