אני איריס, גננת מלוד בת 46, נשואה 23 שנים. לפני שנה, לקראת החתונה של בתי הבכורה, גיליתי שאני בהיריון.

היו לי שישה ילדים: הבכורה בת 22 ואחריה בני 21, 17, 11, שש ושלוש. עשיתי בדיקת היריון וביקשתי מחברה טובה שבאה אליי לבדוק את התוצאה, כי אני לא העזתי. היא הסתכלה ואמרה לי את מה שלא רציתי לשמוע. מה קשור להיות בהיריון עכשיו? יש לי כבר שישה ילדים, זה הכי קשה, אני עומדת לחתן ילדה. הדבר האחרון שרציתי זה עוד ילד.  

הרופא אמר לי שזה בטח לא היריון, שהבדיקה הביתית לא אמינה, שנדיר להיכנס בגילי להיריון טבעי. אבל ההיריון, למרבה הפלא, היה תקין, והרופא גילה לתדהמתו שאני כבר בשבוע שמיני. הוא אמר שאם אני רוצה לראות ועדה להפסקת היריון, אני צריכה למהר.

סיפרתי לבעלי שכמובן היה מבסוט כמו תמיד ולא עשה מזה סיפור. המחשבה לא לשמור את ההיריון עברה לי בראש, אבל אז ביטלתי אותה. אין אצלנו דברים כאלה.

בחתונה של בתי אנשים עדיין לא ידעו, אבל אני הרגשתי שכולם מדברים ומסתכלים והיה נדמה לי שהיו הרבה מבטים ולחשושים. הייתה לי כבר קצת בטן, ומישהי אפילו שאלה אותי "את מגדלת משהו?". אין מה לעשות, היריון שביעי קשה להסתיר, הבטן יוצאת די מהר.

בהמשך סיפרתי למשפחה המורחבת, וכמובן שכולם היו המומים. הרגשתי שלכל אחד יש מה להגיד, אבל הם לא אמרו לי את זה בפנים.  

הבת שלי ילדה לי נכדה מקסימה, עלמא, ואני ליוויתי אותה לחדר הלידה כשאני בחודש תשיעי. היינו הדבר הכי חם במחלקה, כולם דיברו עלינו. אחרי הלידה היא עברה לגור איתנו לתקופה, וחודשיים מאוחר יותר אני ילדתי את אמילי, דודה לעלמא.

אמילי ועלמא
נראות כמו תאומות. אמילי ועלמא | צילום: צילום פרטי

חצי מחופשת הלידה שלנו בילינו יחד. בתי היא זו שקיבלה אותי עם התינוקת כשחזרתי מבית החולים, ומאז היא מטפלת בשתי הבנות שלנו כאילו שיש לה תאומות. בהתחלה, כשרק שמעה על ההיריון שלי, היא לקחה את זה מאוד קשה והתעקשה שאעשה הפלה. היא אמרה לי "אמא, מה זה הבושות האלה?". היא התבאסה שאני אקח ממנה את התהילה של הלידה הראשונה, אבל מהרגע שאמילי נולדה היא מטפלת בה יותר מכולם. היא קונה לה בגדים, מקלחת אותה, מבלה איתה כל יום. יש לי עוד ילדים קטנים, והיא ממש עוזרת לי.

כיום התינוקות עלמא ואמילי, הבת שלי והנכדה שלי, נראות ממש תאומות. אני ובתי הבכורה מחליפות אותן לפעמים: אמילי, הבת שלי, רגועה מאוד, ועלמא היפרית – אז הרבה פעמים אני משאירה את אמילי ויורדת עם עלמא לסיבוב. כל מי שפוגש אותנו אומר כמה הילדה דומה לאחים שלה, ממש העתק הדבק, ואני מתקנת ואומרת שזו דווקא לא הבת, זו הנכדה.

ומה הסיפור שלך? יש לך סיפור? נשמח לשמוע אותו: women@mako.co.il