אובססיה
כל יום שישי אני חייבת שיהיו פרחים בבית. זה מבאס מאד אם אין. אני לא שולחת את הבחור, אני מביאה בעצמי.

אין תמונה
התברכתי בחברים טובים. מיה דגן
 
אחוות נשים
מה זה נשים? אנשים שלא מסתדרים זה אנשים שלא מסתדרים. יכול להיות משהו עם מישהי שאני לא מסתדרת איתה, אבל זה לא בגלל שהיא אישה, ממש לא. לא הייתה לי חברה טובה שבגדה. יש לי חברות טובות שאני סומכת עליהן ואני תמיד צריכה אותן. אני כל הזמן מרגישה שתודה לאל שיש לי חברות וחברים.

אמהות וילדים
אני מאד חושבת על ילדים. זה עולם ומלואו של רגשות. אני מאד רוצה, מאד מפחדת, מאד מתרגשת – מאד הכל. זאת אחריות כבדה מאוד, וזה לכל החיים. זה יצור חסר אונים שתלוי בך. הכל מקובל בעיני בהקשר הזה, ואם מישהו מחליט לאמץ זה בסדר גמור. אין לי מחשבות שליליות על זה.

דיאטות
אני מאלה שמאד שומרות, ואת מגלה לאט לאט שדיאטה זה אורח חיים. יש תקופות שיש לי צילומים, ואז אני שומרת הרבה הרבה יותר, ומדי פעם אני אוכלת מה שבא לי – בעיקר בסופי שבוע או כשאין לי עבודה לאורך זמן. אבל אני משתדלת לשמור כל הזמן. דיאטות כסאח – כשאין ברירה עושים אותן, ואלו דיאטות מאד מאד קשות ולא מומלצות על ידי הדיאטנים. זה סיוט.

דייטינג
לא יצאתי לדייט המון זמן! לפי מה שאני זוכרת, רוב הדייטים הם לא הכי כיפיים. לא דייט ראשון בכל אופן. פעם איזה בחור בא לאסוף אותי עם משאית, לא זוכרת כבר לאן נסענו, אבל מאד הופתעתי. זה היה טיפה הזוי.

האביר על הסוס הלבן
לוק פחות חשוב לי. אבל חשוב לי מאד שאני אסמוך עליו, שיהיה לו לב טוב, שיהיה לו בטחון ושהוא יהיה מוצלח מכל הבחינות, לא רק ברמת העבודה. מישהו שאני אסתכל עליו ואדע שזה הגבר שלי. הזוגיות שלי עכשיו זה זה. את יודעת, הייתי נשואה. כשהכל טוב את מסתכלת על הבנאדם ואומרת "זה האיש", עד שזה נגמר.

מיה דגן וגיא המאירי - יום הולדת מיה דגן (צילום: אלעד דיין)
עם גיא המאירי. יודעת שזה הגבר שלה | צילום: אלעד דיין

הטרדה מינית
ברגע שבחורה מרגישה לא נוח, זו הטרדה מינית. אני לא חושבת שמגזימים בתלונות, אלא אם זה שקר כמובן. אני לא יודעת להגיד לגבי ניצול של החוק, אבל אם את מרגישה שעברו את הגבול – צריך להתלונן.

הצעת חברות
סוניה פרס. היא נראית לי אחלה בנאדם. היא נראית מישהי שעברה חיים מאד מעניינים, לצד גבר מאד מעניין. אם היינו חברות היינו הולכות לעשות שופינג, והייתי נותנת לה להלביש אותי. היינו יושבות על כוס קפה או תה. אני לא יודעת אם לי היה משהו לתרום לה.

הכי מושך בגבר
טוב לב. יצא לי לתת צ'אנס למישהו שהיה טוב לב למרות שלא היה הקטע שלי. לא יצא מזה בסוף שום דבר.

הכי דוחה בגבר
יהירות. לא יצא לי לפסול מישהו בגלל זה, אבל זה משהו שאני לא אוהבת באנשים.

ישראלי
הדברים טובים זה ההרגשה של שישי אחה"צ – הכבישים קצת ריקים ויש איזו אווירה מאד מיוחדת. משהו רע זה חוסר צדק משווע. אנחנו סובלים מעודף של חוסר צדק. גם ממשלתי, גם חברתי, הכל. אני מתמודדת עם זה כל הזמן, ויש דברים גדולים ממני – ניצולי שואה לא מקבלים את הכסף שלהם, חוקים מטופשים שיוצאים, אנשים שמזדקנים לא טוב. חבר שהלך ברחוב ודקר אותו הומלס וכמעט הרג אותו. זה קרה לי. האלימות שמשתלטת פה ברחוב זה דבר מטורף.

מתנות
אני אוהבת מתנות. הייתה לי יומולדת לא מזמן, וחברה אמרה שהמתנה שלי היא שאנחנו נוסעות לאילת. זה יכול להיות נחמד. כל מתנה זה כיף, אבל הרבה יותר קל לי לתת מאשר לקבל.

ניתוחים פלסטיים וקעקועים
אם מישהי מרגישה לא שלמה עם הגוף שלה אני אומרת בכיף. איש באמנותו יחיה. כרגע אין לי תכניות כאלה, דברי איתי בעוד כמה שנים. יש לי קעקוע על היד שעד היום אני די מצטערת שעשיתי אותו. זה הסמל של המזל שלי, עקרב. עשיתי אותו מתוך שעמום בצבא, ולקח לי כמה שנים להתחרט, בעיקר כי אני עובדת עם הגוף שלי, ויש תפקידים שלא מתאים להם קעקוע וזה עניין להסתיר אותו. 

קריירה
המקצוע שלי הוא גם אמנות וגם בידור. כשאני עושה צ'כוב זאת אמנות, כשאני עושה תכניות בידור, זה בידור. הספסל האחורי, למשל, זה לא חומרים קלאסיים, זה נטו בידור. אם מישהו הולך ברחוב ואומר לי: "וואו, את נורא מצחיקה, העברת לי את הערב בצחוק", אז ברור שאני מרגישה שהשפעתי עליו באיזשהו אופן וזה נורא נחמד, או אם אחרי הצגה אומרים "בכיתי בגללך". אלה דברים שעושים נורא נורא טוב.

מיה דגן, אירוע מרי לו (צילום: עודד קרני)
יש לי יחסים טובים מאוד עם שופינג | צילום: עודד קרני
 רוחניות
אני מאד מחוברת לזה. אני מאד מאמינה באנרגיות ובמחשבה יוצרת מציאות. עברתי כמה טיפולים שבהם הרגשתי שהנשמה שלי עוזבת את הגוף ומרחפת ממש, אמיתי! המדיטציה הייתה כנראה מאד חזקה, והרגשתי שהנשמה שלי מסתובבת איפשהו למעלה. עשיתי את זה עם מישהי שקוראים לה ענת לובל, היא מדהימה.

שוויון
שוויון אפשרי ואצלי גם קיים. בכל מה שקשור למברגות ומקדחים, אם באמת הייתי רוצה הייתי לומדת להשתמש בהם. בחיים שלי יש שוויון מוחלט, אם זה ברמה של אחזקת הבית, עבודה והכל. אף פעם לא היה לי קונפליקט בעניין.

שופינג
יש לי מערכת יחסים טובה עם שופינג. אני תמיד צריכה משהו, תמיד פותחים את הארון ואומרים שאין מה ללבוש, שנייה אחרי שקנית. אף פעם אין מה ללבוש. היום קניתי חולצות, גופיות כאלה, כי תמיד חסרים בגדים ליומיום. כל קנייה שלי היא מטופשת, כל דבר אני לא באמת צריכה. למשל, קניתי מארז קופסאות לאוכל חם, כמו של היפנים. אין לי מה לעשות עם זה, אבל זה היה יפה.

 שינוי שהיית עושה
אני לא בנאדם שמתמיד, והייתי מכניסה לחיים שלי יותר התמדה בכל התחומים. השגרה מפחידה אותי, אז אני כל הזמן משנה. לא מתמידה בספורט, לא בחסכון. הייתי גם מפסיקה לעשן. הפסקתי כמה פעמים לתקופה של שנה, וחזרתי.

>> מי חושבת שאישה שמוטרדת מינית מביאה את זה על עצמה?