ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך גם לא מעט סוטים ומטרידנים סדרתיים מנצלים אותה כדי להטריד ולפגוע בקלות ובמהירות. שליחת דיק פיקס (צילום של איבר המין) היא אחת השיטות הנפוצות והאהובות על גברים, שמנצלים את הרשתות החברתיות כדי לשלוח לנשים שאינם מכירים כלל, תמונה לגמרי לא רצויה.

אבל הטכנולוגיה נתנה להם במה – והטכנולוגיה גם תעזור לנשים המוטרדות לתפוס אותם באמצעות האתר "דיק פיק לוקייטור", שהוקם על ידי המעצב השוודי פר אקסבום. האתר המדובר מאפשר לנשים להעלות את התמונות ולקבל אינפורמציה על המטרידן. החל מאיזה מכשיר התמונה נשלחה ועד המיקום המדויק והכתובת שלו באמצעות קואורדינטות GPS כדי שתוכלו לפנות למשטרה או לחילופין – לעדכן את המשפחה או את בת הזוג.

האתר עלה לאוויר בשבוע שעבר ועד כה כבר 6000 נשים עשו בו שימוש. "הבנתי שנשים מקבלות תמונות כאלו על בסיס יום יומי ושילבתי את זה עם הידע שלי להצליח להוציא מהן נתונים. מדובר בשירות שמישהו כבר היה צריך לספק", הסביר אקסבום בראיון לדה לוקל.


לדבריו, האתר אמור לא רק לספק נקמה במטרידן, אלא גם להפוך לאמצעי הרתעה עם ההבנה שתמונות אינטימיות יכולות להיות משותפות בפלטפורמה ציבורית. "מופץ פה מידע שיכול לסייע לחברות פרטיות לבצע מעקב מהרגע שהתמונה עולה לאתר. אבל אולי, רק אולי זה יצליח לגרום לגברים לחשוב פעמיים לפני שהם מכוונים מצלמה לאזור הפרטי שלהם".