ביום חמישי האחרון, הגיעה כוכבת הפופ טיילור סוויפט להעיד במשפט שמתנהל מול הדי ג'יי דיוויד מילר, שלטענתה תקף אותה מינית ב-2013 במהלך מסיבה של תחנת הרדיו המקומית של דנבר, קולורדו. לדבריה, תחב מילר את ידו במעלה החצאית שלה וחפן את הישבן שלה במהלך צילום תמונה משותפת.

זמן קצר לאחר התקיפה, דיווחו האנשים של סוויפט למעסיקים של מילר על המעשה המגונה ולאחר חקירה פנימית הוא פוטר. שנתיים מאוחר יותר, הוא הגיש נגדה תביעת האשמה על כך שהפיטורין גרמו לו להפסיד כשלושה מיליון דולר. סוויפט מצדה, הגישה תביעה נגדית: על סך דולר אחד.

"זו הייתה אחיזה מוחלטת ומאוד ארוכה. הרגשתי אותו נוגע בחלק החשוף של הלחי של הישבן שלי", סיפרה בעדותה ואף הוסיפה שגם כשניסתה להתרחק – מילר לא הרפה מאחיזתו. "אני לא הולכת לאפשר לך או ללקוח שלך (מילר) לגרום לי להרגיש שבאיזושהי דרך זו אשמתי".

הבחירה של סוויפט לתבוע על דולר אחד בלבד, נועדה לשכנע את הציבור באמריקה שיש אמת בתלונה שלה – ובצדק, כי נכון לעכשיו סוויפט לא זוכה לתמיכה ציבורית ואף מואשמת בניסיון לגרוף תשומת לב והד תקשורתי סביבה. ככה זה כשהאשמת קורבן היא עניין בינלאומי. 

טיילור סוויפט ואמה
ניסתה לחסוך ממנה ביקורת - ובצדק | צילום: יוטיוב

בראיונות לכלי תקשורת מקומיים, סיפרה אמא של סוויפט על נסיונות השכנוע לשמור על שתיקה ולהבליג, כדי לחסוך ממנה את הביקורת הציבורית, האשמת הקורבן וההשפלות. היא אולי צדקה בדבריה, אך העדות של סוויפט קריטית לא רק ברמת הפרט – אלא עבור נשים רבות שמעדיפות להמתיק שפתיים כדי לחסוך מעצמן את הבושה ואת חוסר החמלה שהחברה יודעת להפגין כל כך טוב כלפי קורבנות של תקיפות מיניות.

לא רק הציבור נטש את סוויפט, אלא גם הקולגות המפורסמות שידועות במפגני הסולידריות שלהם כלפי קורבנות תקיפה מינית, בדומה למאבק של קאשה בד"ר לוק, שסוויפט בעצמה תרמה לה כרבע מיליון דולר למען המלחמה המשפטית. גם כלי התקשורת האמריקאים לצורך העניין, לא ממש מיהרו לפרגן לה.