זה קרה בתחנה המרכזית בתל אביב לפני כ-20 שנה. מוריה קטי בן עטר הייתה אז חיילת והצילה ילדה בת שלוש מחטיפה – והיום, במסגרת הפינה החדשה בתכנית של פאולה וליאון, פגשה את הילדה שהצילה.

"חיכיתי לאוטובוס כשניגשה אליי גברת עם ילדה על הידיים וביקשה כסף לנסיעה. היא אמרה 'נתקענו בלי כסף, אמא שלה מחכה למטה, את יכולה לעזור לנו?'", שחזרה מוריה, "באינסטינקט הראשוני הוצאתי את הארנק אבל אז ראיתי את ניקול על הידיים שלה והיא נראתה מפוחדת מאוד ובוכיה. היא לא נראתה כמו הבת שלה, הצבעים היו שונים לחלוטין, והפחד שלה. משהו בפנים אמר לי שמשהו פה מריח לא טוב".

מוריה הציעה לאישה לגשת איתה יחד לאמה של הילדה ולתת לה את הכסף, וכשהאישה סרבה והחלה להתרחק היא החליטה ללכת אחריה. "זה הרגיש לי לא טוב. אמרתי לה אני רוצה לבוא איתך והיא אמרה לא והתחילה ללכת. הלכתי אחריה היא האיצה את ההליכה שלה, אני עוד יותר ואז היא התחילה לרוץ ואני אחריה בריצה. היא עדיין מחזיקה את הילדה עד שהתעייפה והשליכה אותה. וזהו, הבנתי שזהו. הרמתי אותה אליי, חיבקתי אותה. היא גם פחדה ממני, ליטפתי אותה".

בזמן שרצה אחרי החוטפת הקימה מוריה מהומה, וכשהרימה את הפעוטה כבר הגיעו אליה בריצה מאבטחי התחנה. "היא לא רצתה לעזוב אותי, החזיקה לי בחולצה. קניתי לה סוכריה גדולה, הלכתי איתה למשטרה עד שלאט-לאט הודיעו שהייתה חטיפה באיזור באר שבע".

ניקול חודקובסקי הייתה אז בת שלוש והיום היא בת 23. "איבדתי את אמא שלי בקניון הנגב בבאר שבע, חיפשתי אותה ואיזו אישה פשוט תפסה אותי ביד והתחילה ללכת איתי. הדבר השני שאני זוכרת זה שהיא הלכה איתי ברחוב והחזיקה לי חזק את היד ובכיתי בהיסטריה כל הדרך, ו גם כשנסענו באוטובוס בכיתי ואף אחד לא התייחס. אני זוכרת מעט כי הייתי ילדה קטנה. הפחד הזה, את לא יודעת מה הולך לקרות איתך. היום אני מבינה שאם לא הייתה מוריה, מי יודע איפה הייתי היום".

צפו בראיון המלא מתוך פאולה וליאון