פאולה וליאון לא מורידים מסדר היום את נושא החמרת הענישה לאנסים, והבוקר במסגרת הפרוייקט שלהם המינימום_זה_כלא אירחו בתכניתם את נעמי מקגאון, שנפגעה בגיל שש על ידי נערים מהשכונה. נעמי הייתה בכתה א', והילדים שפגעו בה היו בכתה ו'.

"היינו חברים בשכונה, מסתובבים כל הילדים ביחד בכל הגילאים", סיפרה, "יום אחד הם באו ואמרו לי 'נעמי, בואי נעשה משהו כיף' אז אמרתי 'בסדר'. הגענו לסוף הרחוב, שם הייתה זולה מאחורי הבית שלהם, והם אמרו לי 'תורידי את הבגדים', וזהו. ומשם זה פשוט המשיך וקרה שוב ושוב".

מקגאון סיפרה שבאותו הזמן לא ידעה מה המשמעות של המעשים. "באותו שלב לא יותר מדי קלטתי מה קורה, יותר מזה שזה הביך אותי והרגשתי עם זה רע. לקח לי כמה שנים אחרי זה להבין שזה היה לא בסדר. כילדה אין לה מושג שום דבר".

היא לא שיתפה איש במה שעובר עליה, אבל הנערים הפיצו עליה שמועות. "הם סיפרו על זה. הייתי ילדה קטנה בכתה א'-ב' שקוראים לה שרמוטה בבית הספר. היה לופ של שמועות שהתחיל משהייתי קטנה ורדף אותי עד שהייתי בת 13 ועזבתי את בית הספר. זה התגלגל לזה שבעיניי כל העיר גם, עם ההתבגרות גם. זה שמועות שהמשיכו".

איך זה השפיע עליך?
"נחשפתי לעולם מיני בגיל צעיר וההתעסקות בו כבר התחילה בגיל צעיר. זה השפיע בצורה הזו. הרגשתי שאני מכירה משהו שאני לא אמורה להכיר עדיין, שנחשפתי כבר למשהו שיש לי עוד שנים אליו. כל היסודי שלי כבר הכרתי וידעתי להגיד מה זה סקס, זה מה שזה יצר. הם דיברו איתי על זה, אני שאלתי כל מיני שאלות. כשהייתי קטנה היה לי פחד תמיד שיש לי איידס או שנכנסתי להיריון".

עוד סיפורים:

>> "אח שלי היה בא ביום, ואבא שלי היה נכנס למיטה שלי בלילה"

>> פנתה בשידור לאנסים שלה: התנצלו. מבטיחה לסלוח"

הפגיעה הממושכת פסקה כשהחונך של נעמי, ילד בכתה ו', שמע את השמועות. "הוא בא ודיבר איתי, שאל אותי 'שמעתי שקורה איתך משהו', אמרתי לו 'לא, הכל בסדר'. הובכתי. הוא הלך למנהלת וסיפר לה. אמרתי לה שהורידו לי את המכנסיים וזה כל מה שקרה. היא התקשרה לאמא שלי ואמרה לה שזה משחק ילדים והורידו לי את המכסניים וזהו, שמטפלים בזה. המנהלת טשטשה את זה. אמא שלי לא הבינה עד הסוף שזה מה שקרה".

צפו בראיון המלא מתוך פאולה וליאון