תתכוננו לתפוס צדדים, כי היום אנחנו עומדים לדון פעם נוספת באחד הוויכוחים הכי עתיקים שנמשכים עוד משחר ההיסטוריה – האם זה בסדר שלגברים יהיו ידידות אפלטוניות, או שזה לעולם לא תמים? הפעם השאלה עלתה בעקבות התייעצות של גולשת ברדיט, שהודיעה לארוסה שאם לא ידרוש מהידידה הכי טובה שלו להפסיק להתערב בקשר שלהם – החתונה מבוטלת. 

"בן הזוג שלי והידידה שלו רייצ'ל הם חברים הכי טובים מהילדות. אני לא אחת שמפריע לה שיש לבן הזוג שלה ידידות, אבל מפריע לי כשהן לא יודעות לכבד גבולות", פתחה הגולשת בהסבר. מתברר שמאז תחילת הקשר שלה עם מי שבקרוב יהפוך (אולי) לבעלה, אותה ידידה מתחרה איתה על המקום הראשון בסדר העדיפויות שלו.

"בהתחלה הוא לא ממש הצליח להעמיד אותה במקום, אבל בסופו של דבר הוא הבין את החשיבות של זה והציב לה גבולות קשיחים", סיפרה הגולשת האנונימית, שתיארה כיצד השתיים מצליחות להתנהג יפה אחת לשנייה למרות שהן לא מחבבות זו את זו. 

 "כשבן הזוג שלי הציע לי נישואים, רייצ'ל לא בירכה אותנו בכלל, התעלמה מזה לגמרי והמשיכה לקרוא לי החברה שלו", סיפרה הגולשת, "הוא תיקן אותה כל פעם, ואפילו אמר לה שזה לא מצחיק ופשוט לא מכבד, ובשלב מסוים היא הפסיקה". 

"תביני את המקום שלך"

כשבני הזוג התחילו לתכנן את החתונה, בן הזוג של הגולשת בחר את הידידה בתור אחד מהשושבינים שלו. זה היה הרגע שבו הסיפור הגיע לנקודת רתיחה, כשהגולשת קיבלה מהידידה שלו את הודעת הטקסט הבאה: "רק שתדעי שהארוס שלך ואני עדיין בעדיפות ראשונה אחד אצל השנייה. את יכולה להתחתן איתו, להביא איתו ילדים ולחלוק איתו בית, אבל כרגע הוא בחר אותי כשושבינה בידיעה שזה יפריע לך".

"יותר חשוב לו לא לפגוע בי מאשר בך. לא קל להרוס חברות כזאת. את אולי עומדת להיות אשתו, אבל אני החברה הכי טובה שלו, ואני לא הולכת לשום מקום. פשוט תשלימי עם זה, תביני את המקום שלך, ומי יודע, אולי עוד נצליח להסתדר אחת עם השנייה". 

הגולשת הראתה מיד את ההודעה לבן זוגה. "הוא אמר שהוא יטפל בזה, ושזה לא ידאיג אותי", היא מספרת, אבל התשובה שלו לא הרגיעה אותה. "אמרתי לו שנמאס לי מזה שאין שום השלכות להתנהגות שלה, והפתרון היחיד שאני מוכנה לקבל זה שלא תהיה השושבינה שלו או שלא תוזמן לחתונה. אני לא אוכל לסמוך עליו מספיק כדי להתחתן איתו אם הוא לא יגדיר לה גבולות ברורים", היא סיפרה.

הארוס, מצידו, טען שההחלטה שלה לא הוגנת, כי הוא לא אחראי למעשים של הידידה: "הוא אמר שאני סתם שמה עליו את האחריות ומלחיצה אותו. יכול להיות שאני טועה?", היא שאלה את הגולשים. 

רוב הגולשים טענו שהגולשת צודקת - וגם היו די בהלם מההודעה של הידידה. "כבר עמדתי להגיד שהתנהגת לא לעניין, אבל אז קראתי את ההודעה שלה. האישה הזו מנסה לסכסך ביניכם, ובעייתי בעיניי שבן הזוג שלך לא מוטרד מכמה שהיא לא מכבדת אותך", כתבה אחת הגולשות. "אם מישהי הייתה שולחת משהו הרבה פחות גרוע לבעלי, הייתי מיידעת אותה שהיא מתה מבחינתי. לא הייתי מתחתנת עם הגבר הזה אם הוא לא יעשה משהו לגבי זה", הוסיפה גולשת אחרת. 

לא מעט גולשים האשימו את בן הזוג של הגולשת בסיטואציה. "רייצ'ל צדקה כשהיא אמרה שאכפת לו ממנה יותר ממך. תחשבי טוב אם את רוצה להיות בעדיפות שנייה בנישואים שלך", כתב לה אחד מהם, ואחר הסביר לה שהסיטואציה הנוכחית היא מקרה בוחן לכל חיי הנישואים שלהם בעתיד. 

גולשת אחת אפילו תהתה אם בן הזוג מאוהב בסתר באותה ידידה: "הוא מתייחס אליה כמו לבת הזוג שלו או אשתו, ואלייך כמו למאהבת מהצד. זאת לא מערכת יחסים נורמלית. את בטוחה שהרגשות הם רק מהצד שלה? כדאי שתעשו על זה שיחה רצינית". ומה דעתכם? הגולשת צודקת או מגזימה?