"7 פצצות מחכות רק לך": זו הכותרת שמופיעה באתר בלייזר, המזמינה את הגולשים לבחור בדוגמנית הבאה שתופיע על שער גיליון בגדי הים של מגזין הגברים. הדר סיימון צפתה בתמונות של הנשים והרגישה שהכעס גואה בה. קצת אחרי חצות היא פרסמה סטטוס - שעד הבוקר הפך ויראלי וזכה ליותר מאלף לייקים. "אני רוצה להיות אחת מהן", כתבה בגילוי לב. הייתי שמחה להגיע לבלייזר דרך אחת מסוכניות הדוגמניות אבל לצערי נאמר לי שאני גדולה מדי".

הדר סיימון
אני פונה לבלייזר, למה אין מישהי מעל מידה 40? | צילום: חגי אביבי

בשיחה עם mako נשים, סיימון בת ה-23, סטודנטית במכינה למשחק בניסן נתיב, מגלה שבשנה האחרונה פנתה לכל סוכנויות הדוגמנות הגדולות בארץ אך נדחתה שוב ושוב. "הגעתי לתל אביב כדי להכנס לתחום המשחק בכלל, ומדי פעם הייתי מדגמנת לצלמים מתחילים שרצו לבנות את תיק העבודות שלהם, לא משהו רציני. כולם יעצו לי לפנות לסוכנויות דוגמנות ולעשות בוק רציני יותר. ובשלב מסויים באמת החלטתי להתחיל לפנות לסוכנויות הרציניות בתחום. לצערי, בכל פעם קיבלתי את אותה התשובה: 'את מאוד יפה, אבל את לא מתאימה לנו'". סיימון מספרת שבאחת הפעמים אפילו אמרו לה בצורה ישירה שאם תרזה - הסיכויים שלה ייגדלו.

"אחרי ששלחתי תמונות לאחת הסוכנויות המוכרות, שוחחתי עם אחת הדוגמניות שחתומות אצלן והיא אמרה לי במפורש שהם לא עובדים עם נשים מעל מידה 40. הם אמם דחו אותי בצורה מעודנת ומנומסת, אבל המסר היה ברור". בפעם היחידה שסוכנות כבר הלכה לקראתה - זה לא התפתח לשום דבר חיובי.

הדר סיימון
דחו בעדינות, אבל מה עם המסר עצמו?

"הוזמנתי לאודישנים בסוכנות של רוברטו. קיבלתי המון מחמאות שם, אמרו לי שאני נראית מדהים, אבל שאני חייבת בוק מקצועי. הם הציעו לעשות לי את הבוק תמורת 2,500 שקל. אמרתי שזה יקר, ואני מעדיפה לעשות את זה עם צלם פרטי, אבל הם הסבירו שהבוק חייב לעמוד בסטנדרטים שלהם. הסכמתי, שילמתי את הסכום, עשיתי את הבוק - ואחר כך לא שמעתי מהם יותר. היום התמונה שלי מופיעה היום באיזה אתר נידח, אבל לא קיבלתי מהם שום פנייה".

הסיפור של סיימון משתלב עם כתבה של חדשות 2 שפורסמה בתחילת השנה. במסגרת התחקיר עלה כי נערות רבות התלוננו שב"רוברטו" הזמינו אותם לאודישנים, גבו מהן אלפי שקלים לתיק עבודות - אבל בסופו של דבר לא הציגו אותן בעמוד הרשמי, איפה שהלקוחות יכולים להתרשם ולהזמין אותן לעבודה. רוברטו בן שושן מסר בזמנו בתגובה כי תיק עבודות הוא דבר שעולה כסף, ו"גם סופיה מצטנר, שעושה עכשיו קמפיינים ומיליונים, שילמה על בוק אצלי". לבסוף הסביר כי "בימים אלה אנחנו בונים אתר ראשי חדש שמאגד את כל האתרים המשניים, והוא יושק בחודש הבא". התגובה המלאה מופיעה כאן.

הדר סיימון
החלטתי שיש לי גוף בריא ויפה ואין שום סיבה לשנות אותו

סיימון מבקשת להדגיש שאין לה שום דבר נגד בלייזר או הדוגמניות שנבחרו, אפילו להיפך. כעסה העיקרי כלפי סוכניות הדוגמנות שמסרבות להיות סוכנויות של שינוי. "כשגללתי לאזור התגובות בכתבה על התחרות של בלייזר, ראיתי שחצי מהתגובות התייחסו לעובדה שהבנות שנבחרו הן מאוד רזות. הרגשתי שגם אני חייבת להגיב. אחרי שקיבלתי כל כך הרבה 'לא' הייתי מאוד קרובה להכנס לעצמי ללופים של דיאטות ובעיות בדימוי הגוף, אבל החלטתי שיש לי גוף בריא ויפה ואין שום סיבה לשנות אותו. צריך להבין, בלייזר אמנם נחשב למגזין של גברים שמריירים על נשים בבגדי ים, אבל זה מחלחל לנשים - הן יודעות שהמגזין מציג את הנשים הכי יפות, הכי שוות. ואם יש רק מודל אחד, אז זה אומר משהו, ואולי הן לא בסדר".

הדר סיימון
"שמחנו להכיר נערה חיננית כמוך"

"הסוכנויות המקומיות חייבות להפנים שהעולם משתנה", היא ממשיכה. "הנה, אפילו 'ספורטס אילוסטרייטד' ו'מקסים' הציגו את אשלי גראהם בשער. אין שום בעיה עם רזון, אבל חייבים להכניס עוד מודלים למשחק הזה. את הפוסט הוויראלי שלה אגב היא מסיימת בפנייה לבלייזר: "תנו הזדמנות למגוון של דוגמניות. סקסיות ונשיות יש בכל המידות. חייבים לשנות את תפיסת היופי הנשי בתעשייה הזו".

עדכון: נראה שגם סיפור הסינדרלה הזה נגמר בטוב. בעקבות השיתופים הרבים של הפוסט של סיימון, בבלייזר החליטו להכניס אותה לגיליון בגדי הים הקרוב.