השם הוגט קלארק בטח לא אומר לכם הרבה אבל היורשת בת ה-104 שהלכה לעולמה שלשום, השאירה אחריה נכסים בשווי 500 מיליון דולר והרבה מסתורין. קלארק, בתו של תעשיין ממונטנה, בילתה את 20 השנים האחרונות בבית חולים אליו עברה מדירת הענק שלה בשדרה החמישית בניו יורק. בחמישים השנים האחרונות, האחוזות של קלארק בקליפורניה ובקונטיקט עומדות שוממות.

אין תמונה
הצילום האחרון של הוגט קלארק, מ-1928

קלארק נולדה בפריז בשנת 1906. היא הייתה הבת הצעירה ביותר במשפחתו של הסנאטור וויליאם אנדרו קלארק, שעשה את הונו מנחושת, והיה בתחילת המאה הקודמת האיש השני הכי עשיר בארצות הברית אחרי רוקפלר. קלארק זעזע את העולם הפוליטי והפיננסי, כשבגיל 62 הודיע שהוא נשוי בסתר לאישה בת 23, ושיש להם ילדה קטנה.

מתנה ליום הולדת 21: 300 מיליון דולר

כשאביה מת, המיליונים חולקו בין כל ילדיו של קלארק, והוגט קיבלה 300 מיליון דולר (שווה ל-3.6 מיליארד דולר כיום) ביום הולדתה ה-21. השאלה הגדולה היא לאן נעלם הכסף? חלק חשדו בעורך הדין שלה, וואלאס בוק, שהרחיק אותה ממשפחתה ודאג שתהיה מבודדת. הוא כמובן קיבל ממנה בעורמה סכומים גדולים של כסף ומתנות במהלך השנים, ולאחר מותה הצהיר: "מותה של גברת קלארק עצוב לכל מי שהכיר וכיבד אותה לאורך השנים. היא מתה כפי שרצתה, בכבוד ובפרטיות. גם אחרי מותה, נמלא את בקשתה לפרטיות".

אין תמונה
סיפור לידתה זעזע את העולם. בתמונה מעיתון ישן

התובע המחוזי של מנהטן החל עוד לפני מותה לחקור האם עורך הדין החתים את הוגט על מסמכים שהיא לא הבינה, הנוגעים להון שבבעלותה. החקירה העלתה שבסחיטה מעורב כנראה גם רואה החשבון של קלארק, אירבינג קמסלר, שהונה את קלארק לאורך השנים. כנראה שבאמת לא מחליפים סוס מנצח.
אין תמונה
אחוזת הענק של קלארק. נטושה כבר 50 שנה

מיליון וחצי דולר לבניה בהתנחלויות בישראל
בספטמבר שעבר ביקשו אחייניה של קלארק שבית המשפט ימנה אפוטרופוס שיפקח על ענייניה האישיים והכספיים. בבקשתם גם ניסו להוציא צו שיאסור על עורך הדין ורואה החשבון לייצג את קלארק. לדברי בוק, "לגברת קלארק תמיד היה רצון נחוש איך לנהל את חייה, והיא תמיד ידעה מי היא רוצה שייצג אותה". לפי הניו יורק פוסט, פעם רכשה קלארק בית בובות בסכום של יותר מ-10,000 דולר עבור נכדתו של בוק, והעניקה לו צ'ק על סך מיליון דולרים וחצי כדי שיבנה מקלט לבתו, המתגוררת בהתנחלות כאן בארץ.
על אף שהיא בילתה את שני העשורים האחרונים בבית חולים, היא הייתה במצב בריאותי די טוב, אך בשנים האחרונות ראייתה ושמיעתה הידרדרו, והיא הייתה חלשה כיוון שסירבה לאכול. את מרבית זמנה בבית החולים קלארק בילתה בגפה, מלבד כמה אחיות פרטיות שטיפלו בה. אחד מעורכי הדין שלה טיפל בה במשך 20 שנה, ומעולם לא פגש אותה פנים מול פנים. את שיחותיהם ניהלו רק דרך דלת החדר.
בחודש הבא הייתה אמורה קלארק לחגוג יום הולדת 105. עתה, כשהלכה לעולמה, לא התגלה שום מידע בנוגע ללוויה של היורשת הקתולית. משפחתה מתכננת לקבור אותה במתחם הקבורה המשפחתי ברובע ברונקס בניו יורק, לצד אביה ונשותיו, ילדיו האחרים ואחותה שהלכה לעולמה בגיל 16.

>>קווין לטיפה מבטלת את המידות הגדולות

אין תמונה
הסנאטור וויליאם קלארק (באמצע) ובתו הוגט