קנז לורן, דוגמנית-על וכוכבת רשת אמריקאית, חשפה לאחרונה בחשבון הטיקטוק שלה כיצד נראים פניה ללא מייקאפ או בסופו של יום צילומים ארוך. "האם צריך עור מושלם כדי להפוך לדוגמנית?" נכתב בתחילת הסרטון שהעלתה, בו היא מצולמת לאורך יום עבודה ומדגימה מספר פעמים כיצד נראה עור פניה האמיתי לעומת המראה המלוטש והמעובד שלו בפרסומות.

@kenzlawren This is your reality check❤️ #modeltiktok #modeltok #beautystandards #igvsreality #behindthescenes #skintiktok ♬ Inspirational Piano - AShamaluevMusic

הדוגמנית בת ה-24 מתחזקת חשבון טיקטוק עם למעלה ממיליון עוקבים מסורים, ומובילה את ההאשטאג #ModelTok בו חושפות דוגמניות מרחבי העולם את מאחורי הקלעים של עולם הדוגמנות, על צדדיו הזוהרים והזוהרים פחות, במטרה לעודד דימוי גוף חיובי בקרב נשים ונערות שעלולות לרדוף אחר מודל יופי לא מציאותי.

"לפעמים אני הולכת לסט והשיער שלי יבש לגמרי", היא מתארת בסרטון, ומראה כיצד אותו שיער בדיוק נראה חיוני ומרהיב לאחר עבודת עריכה. היא מספרת לעוקבים שהצילומים על הסט נעשים בעזרת מכשור מקצועי ויקר שמרחיק את התוצאה המצולמת מהמציאות, וכן מזכירה שכל תמונה "מושלמת" נבחרת מתוך אלפי תמונות שנלקחו. "אפילו שאני חושבת שכולם יודעים את זה, לראות את זה משמעותי יותר מאשר לשמוע על זה", היא אומרת ומצלמת את העור החשוף מאיפור, כולל פצעונים ואדמומיות, ומוסיפה שאיפור לא מכסה את הכל – וגם לא נשאר עד סוף היום.

"כילדה נהגתי להיכנס לחנויות איפור וחשבתי - 'אלוהים, איך אוכל להיראות כמו הדוגמניות האלו?'", היא מספרת על המוטיבציה שלה לחשוף את מה שהתעשייה מסתירה, "אז טוב, הנה אני אחת מהן עכשיו. וככה זה נראה במציאות".

קנז לורן (צילום: מתוך הפרופיל של קנז לורן, טיקטוק)
עם ובלי. לורן מתוך הסרטון | צילום: מתוך הפרופיל של קנז לורן, טיקטוק

עוקביה, רובן נשים צעירות השואבות השראה מסרטוניה, התרגשו מהחשיפה הכנה: "גם אם המסר הזה יעזור רק למישהי אחת, זה ניצחון", הגיבה אחת העוקבות. "הבנות שלנו ואנחנו צריכות לראות יותר מסרים מהסוג הזה", שיתפה אישה נוספת.

לצד ההערכה ואלפי השיתופים להם זכה הסרטון, היה גם מי שמתח ביקורת: "זה לא עוזר. כשאת נותנת להם לערוך את התמונה שלך, מה שגורם לבנות להרגיש חוסר ביטחון, את תומכת בזה בעצמך", כעסה צעירה שנתקלה בסרטון, אותו חותמת לורן במסר אישי לצופות: "אני מקווה שזה עוזר, ואני מקווה שאתן לא קשות מדי עם עצמכן, כי אתן מושלמות בדיוק כפי שאתן".