שרון ינובסקי קפלן - אימון ריצה של ענת הראל (צילום: רונית כהן ואורי טאוב)
מרתוניסטיות בנשמה. ענת הראל ואפרת כהן | צילום: רונית כהן ואורי טאוב
השמיים היו ממש אפורים ברבע לחמש אחר הצהרים של יום שישי. זה הרגיש כאילו עוד רגע עומד לרדת גשם, ובחמש אמור להתחיל אימון החיזוקים של ענת הראל ואפרת כהן ליד הים. סימסתי לענת האם זה באמת הולך לקרות, בתקווה שתבטל ואולי אזכה לשנ"ץ במקום להזיע בגשם. משום מה התחשק לי פוך על פני דלקת ריאות, אבל קיבלתי אסמס זהיר חזרה, כזה שלא משתמע לשתי פנים. משהו כמו תעיפי את התחת שלך לכאן ועכשיו! (רק במילים עדינות כמובן).

ענת ואפרת הכירו גם הן בקבוצת ריצה, שתיהן מרתוניסטיות מאוד רציניות שהריצה בעיניהן היא ערך עליון, והן, כמובן, יוותרו על שעות שינה יקרות בעבור אחת טובה של כמה עשרות קילומטרים. כשהן נפגשו, זה היה ברור לשתיהן שמין מצא את מינו ומכאן הדרך לקבוצה משלהן הייתה קצרה. בקבוצת הריצה שלהן יש את האווירה הכי מגניבה בעיר, את זה אני יכולה להבטיח מניסיון, ואין סיכוי שתרוצו בלי שתעברו שיעורי חיזוקים במקביל כי הכי חשוב זה לרוץ חכם, חזק ובריא.

אז מה עושים פה: באימון החיזוקים של הצמד התחלנו בריצה של כחצי קילומטר, ואז עצרנו לזוג תרגילים (ללא מנוחה), והמשכנו לרוץ. לדוגמה: טיפסנו וירדנו על מדרגה גבוהה כחצי דקה לכל רגל ומיד עברנו לכפיפות מרפקים על המדרגה (במקרה הזה, ספסל) למשך דקה. אחרי שלושה סבבים מתזזים כאלו - ממשיכים לרוץ, כאשר פעם אפרת מובילה ובשנייה ענת. שתיהן מקצועיות ודואגות להעביר את האימון בהומור וכיף לאורך כל הדרך. לקראת סיום סבבי הריצה והתרגילים, ממש לפני שהשרירים כבר צרחו שנניח להם לנפשם, סודרנו כל בנות הקבוצה במעגל פלנק (מנח שכיבת סמיכה) ונתנו כיפים אחד לשני תוך כדי, ושיחקנו משחקי כושר קבוצתיים שהמטרה היא חיזוק וחיטוב תוך כדי הנאה וצחוק. אגב, גם צחוק בריא עושה קוביות בבטן ידעתן? בסוף לא ירד גשם, אולם היה קר בהתחלה, מה שעבר אחרי חמש דקות של אימון. הבנות נראות מאוד מרוצות, הקבוצה מאוד מגובשת ומדרבנת זו את זו והכניסה לבנים? אסורה כמובן!

לעוד כתבות בערוץ הנשים:
>> אילו נעליים הכי טובות לריצה?
>> "במקום שהסטריאודים לא עזרו, הטבעונות נכנסה לתמונה"
>> משטרת ספרד מציגה פורנו בסמינר להחייאה


שרון ינובסקי קפלן - אימון ריצה של ענת הראל ואפרת כהן (צילום: רונית כהן ואורי טאוב)
גשם? קטן עליהן! | צילום: רונית כהן ואורי טאוב
למי זה מתאים: למי שאוהבת לרוץ ומחפשת חבורה טובה לעשות את זה נכון וביחד, למי שמחפשת הכוונה באימונים, לכל מי שחולמת לרוץ וצריכה דרייב, עידוד ופאן תוך כדי אימון.
למי לא:
לנשים בהיריון, למי שלא אוהבת לרוץ או שמעדיפה את הכושר שלה סולו.
כמה שורפים:
משתנה מאחת לאחת ובסוג האימון, יכול להגיע ל-600 קלוריות.
דבר שעון הדופק שלי:
150 קלוריות
כמה פעמים בשבוע: פעמיים. כאשר אימון אחד בשבוע הוא נטו ריצה והשני חיזוקים. אימון המשלב ריצות קצרות ותרגילי חיטוב וחיזוק.

שרון ינובסקי קפלן - אימון ריצה של ענת הראל ואפרת כהן (צילום: רונית כהן ואורי טאוב)
מחפשת לרוץ בחבורה? אחלה מקום עבורך | צילום: רונית כהן ואורי טאוב
שרון ינובסקי קפלן - אימון ריצה של ענת הראל ואפרת כהן (צילום: רונית כהן ואורי טאוב)
גם ריצה, גם חיזוק | צילום: רונית כהן ואורי טאוב
בשורה התחתונה:
לפעמים על מנת להתמיד, כל מה שאנחנו צריכות זה קבוצה תומכת עם מדריכות מנוסות שיכווינו אותנו. אפרת וענת הן מאמנות מקצועיות עם ותק רב בתחום הכושר וענף הריצה, שיכוונו אותך היישר אל המטרה שלך. מעבר לזה, הן מתחזקות קבוצת וואטסאפ שהבנות ממשיכות ושומרות על קשר בין האימונים, מחליפות מתכונים וחוויות מהחיים. כל אישה יכולה למצוא את עצמה בקבוצה, גם מתקדמות וגם מתחילות. תבואו מוכנות לעבוד קשה, ותשאירו את הבנים בבית.

מחיר: 250 שקל לחודש, פעמיים בשבוע בימי ראשון ורביעי ב20:30
איפה: ענת הראל ואפרת כהן

הפריטים המומלצים להזיע בסטייל:

אין תמונה
לרוץ הכי בסטייל שיש
נעלי ריצה בדגם NIKE FLYKNIT LUNAR 2 - מעבר לזה שמדובר בנעל יפה וסקסית, היא קלה ומותאמת לכף הרגל ממש כמו גרב, מתאימה גם לרצים מתחילים וגם למקצועיים. ניתן למצוא ברשת חנויות נייקי ישראל ובחנויות ספורט מובחרות.
גופייה אוורירית של נייק: אם את לא אוהבת ללבוש צמוד וחונק את חייבת לרכוש לעצמך את הגופייה המחמיאה הזו, שלא תרגישי שאת בכלל לבושה, ותוכלי לרוץ ממש כמו איילה. להשיג: ברשת החנויות
גוזייה של Marie Meili: למי שהתברכה בחזה גדול, וגם מי שלא, הגוזייה הזו היא בשבילך! יש אותה בכל המידות והצבעים, עם או בלי ריפוד, היא איכותית ותופסת את העניינים חזק בלי ללחוץ. להשיג ברשת חנויות you.
שעון דופק טיימקס ורוד ואופנתי – למקרה שתשכחי לאכול לפני או אחרי האימון, הוא ידאג להזכיר לך, הוא יספור עבורך את הקלוריות ויבנה לך אימון מותאם. להשיג בשעוני עדי

שרון ינובסקי קפלן היא מאמנת כושר ופילאטיס. יש לך שאלה עבורה? מוזמנת לפנות אליה