שרון ינובסקי קפלן - אימון חום (צילום: אפרת כהן)
אימון חום. לא לעצלניות בכלל | צילום: אפרת כהן
אם אתן מגדירות את עצמכן מכורות לספורט, קרביות, אינטנסיביות ומאלו שלא רואות בעיניים כשזה נוגע לשריפת שומנים - האימון השבועי שהותיר אותי צולעת למשך כל הוויקנד הוא במיוחד בשבילכן. מדובר באימון חום שמתקיים ברשת הולמס פלייס ומתאים לנשים וגברים בכושר טוב במיוחד שמחפשים שיעורי סטודיו. 

לפני הכול, אני חייבת לעשות סדר בעניינים: למי שבמקרה שמע על שיטת הכושר HIIT  בעבר, שזה אומר: High-intensity interval training - דעו כי אין מדובר באותו אימון. באימון שעברתי אצל המדריכה הקשוחה למדי לידיה כלפון, המטרה היא להעלות את חום הגוף לשם שריפת שומנים. לידיה שהמציאה את השיטה מבטיחה לחטב כל מתאמן נחוש ולהפוך את גופו לשל ספורטאי.

לעוד כתבות בערוץ הנשים:
>> לכל הכתבות של מעלה דופק
>> אישה, רוצה תיק עור ומני פדי על חשבוננו? כנסי
makoנשים עכשיו בפייסבוק. מחכות לך

אז מה עושים כאן: מצטיידים במזרון ומדרגה. המוזיקה מתחילה, לידיה בהיכון עם סטופר ביד ומתחילה לקפץ, כשעשרים ומשהו איש מאחוריה, עושים כמותה. אחרי חמש דקות של חימום, מתחילים בתרגילים. חמישים שניות תרגיל, ועשר שניות מנוחה. וככה זה נמשך חצי שעה. לאחר מכן ממשיכים עם תרגילים עצימים עד הסוף. ומה בתפריט התרגילים? מסובך מדי לתאר זאת במילים. קומבינציות של תרגילים מאוד מאתגרים שדורשים לא מעט קורדינציה. לדוגמא מכרעים תוך כדי קפיצה, כפיפות מרפקים, שכיבות סמיכה עם קפיצות ופיתולים. לא הבנתם? הגיוני. לידיה רצה כל כך מהר מתרגיל מאתגר כזה לאחר שבסיום השיעור לא תזכרו כלום. שיעור מאוד קשה ומאתגר עם הרבה עבודה של כוח מתפרץ.

למי מתאים: לאנשים עם כושר גופני גבוה, לצעירים, למורעלים, למזוכיסטים
למי לא: 
למתחילים, למבוגרים או לאנשים עם לחץ דם גבוה, לנשים בהיריון או לאחר לידה, למי שלא רוצה להתאמץ או להזיע, לאנשים עם מגבלות תנועתיות או כאבי מפרקים ופריצת דיסק.
כמה שורפים:
 בין 200 ל-600 קלוריות באימון, כאשר הגוף שורף את הקלוריות גם בזמן מנוחה.
מד דופק:
 עובדים בדפקים מאוד גבוהים.
דבר שעון הדופק שלי:
 200 קלוריות.
כמה פעמים בשבוע:
 בין פעמיים לשלוש.

שרון ינובסקי קפלן - אימון חום (צילום: אפרת כהן)
קצת קשה לעקוב אחרי לידיה, אבל תנסו | צילום: אפרת כהן
בשורה התחתונה: לא חשבתי שיש פה המצאה חדשה. מדובר באימון כושר שמשלב תנועות פונקציונליות והוא מאוד עצמתי כאמור. אז בעצם אפשר לומר שבהרבה שיעורי עיצוב וחיטוב תמצאו את אותם התרגילים, רק שכאן תוכלו להשתכשך ולהזיע עם גברברים (למי שמחפשת), וגם להתאמץ והרבה. לידיה אוהבת לקפוץ, והיא עושה זאת בצורה מאוד מרשימה, היא אוהבת לאתגר את המתאמנים שלה, גם אם לפעמים זה גובל בהגזמה, ורק היא זאת שמצליחה לבצע את מה שדרשה. ואני אומרת – לידיה יקרה – גם אני רוצה לקחת את מה שאת, אנרגיות כמו שלה - לא רואים אצל אף אחת.
כמה עולה: במסגרת המנוי של הולמס פלייס

הפריטים המומלצים להזיע בסטייל:

שרון ינובסקי קפלן - מוצרים לאימון חום (צילום: אפרת כהן)
צילום: אפרת כהן
טייץ שחור עם נגיעות של אפור, כזה שלא תראו אצל אף אחת. מחטב, נושם ונוח של anatomysport, מותג חדש ומבטיח בענף בגדי הספורט. ניתן להשיג בחנות בבט בנווה צדק או להזמין באתר האינטרנט של אנטומי ספורט.

גופייה מעוצבת של אנטומי ספורט – מעולה להסתרת שומנים בצדדים או בטן תפוחה, מתאימה לאימון בסטודיו לבחורות שאוהבות להתאמן כשהן במיטבן. ניתן להזמין באתר האינטרנט של אנטומי ספורטhttp://www.anatomysport.com/

גוזייה בצבע ורוד פוקסיה של ארנה – כי חייבים משהו שיחזיק אותם טוב בכל הקפיצות האלו, הגוזייה מבד נושם ורך, קלה שאפשר לזרוק תמיד בתיק למקרה הצורך. ניתן להשיג בחנויות מגה ספורט ובחנויות מובחרות.

שרון ינובסקי קפלן היא מאמנת כושר ופילאטיס. יש לך שאלה עבורה? מוזמנת לפנות אליה