נועה אברהם לפני ואחרי (צילום: תומר ושחר צלמים)
15 קילו שעושים את כל ההבדל. נועה אברהם לפני ואחרי | צילום: תומר ושחר צלמים
מי אני: נועה אברהם, בת 34 משילת (ליד מודיעין), נשואה + 3. דיאטנית קלינית ברשת הולמס פלייס, בעלת קליניקה פרטית וסטודנטית לרפואה סינית.

מי אני במספרים:
גובה:
1.63
משקל נוכחי
: 55 ק"ג
משקל התחלתי
: 70 ק"ג
תקופת השינוי
: שנה
שומרת על המשקל:
8 שנים

נועה אברהם תמיד זוכרת את עצמה נערה שמנמנה, אבל לא אחת כזאת שחיה על דיאטות ומנסה כל גימיק חדש. "אף פעם לא הרגשתי בנוח עם הגוף שלי. תמיד כשהלכתי לבריכה למשל, הקפדתי שלא להוריד את המכנסיים הקצרים, ותמיד דאגתי שתהיה מגבת בקרבת מקום כדי שאוכל להסתיר את עצמי מהר".

עם התגייסותה לצה"ל, נתקלה אברהם בשילוב קטלני ומוכר של בורקסים והשילוב עם הקירבה לשק"ם שהביא אותה להשמין עד תקופת הלימודים. אז גם הגיעה התפנית.

נועה אברהם אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים)
כשחזרתי לעצמי אחרי כל לידה, הבנתי שהצלחתי | צילום: תומר ושחר צלמים
נועה אברהם לפני  (צילום: תומר ושחר צלמים)
תקופת הצבא הגדולה. נועה החיילת | צילום: תומר ושחר צלמים

"כשהייתי סטודנטית, חבר שלי (היום בעלי) חיבק אותי, והרגשתי שמשהו מפריע לו. כששאלתי אותו מה קרה, הוא ענה שהוא לא היה מתנגד אם היה לו קצת פחות במה לתפוס. להגנתו אעיד שהוא ניסה להיות מאוד עדין, אבל המסר היה ברור. חזרתי הביתה, עליתי על המשקל, וכשראיתי שהוא מסמן לי חזרה את המספר '70', החלטתי שאני עושה משהו".

נועה אברהם אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים)
סוד ההצלחה? תזונה נכונה וכושר. נועה לא מוותרת | צילום: תומר ושחר צלמים

הדיאטה שלי: "מצחיק אבל האמת היא שבאותה תקופה הייתי בשנה השנייה ללימודי תזונה, והחלטתי שאני מיישמת על עצמי את כל מה שאני לומדת. הייתי מקפידה לתעד ולכתוב כל מה שהכנסתי לפה, ונמנעתי מכל פיתוי כמו שוקולדים ומאפים. ככל שהזמן חלף והילדים הגיעו, התחלתי גם להכניס אותם הביתה, אבל היום אני שוכחת שהם קיימים בבית. במקביל התחלתי לעשות הליכות שהפכו לריצות - משתי דקות ועד חצי שעה רצוף. לא פספסתי אף יום של פעילות גופנית גם כשהיה ממש קר, ו לאט לאט התחלתי לרדת במשקל. התגובות מסביבי דרבנו אותי להמשיך".

על אף המחמאות והעידוד, נועה מודה שלקח לה הרבה זמן להבין שמי שהיא רואה במראה היא נועה חדשה. "גם אחרי שרזיתי, הייתי מוצאת את עצמי בוחרת במידה 42 עד שהבנתי שזה פשוט גדול מדי. הפריט הראשון שקניתי אחרי השינוי היא ג'ינס אמיתי, ולא מלייקרה".

נועה אברהם לפני (צילום: תומר ושחר צלמים)
רגע חד פעמי. תמיד דאגה להתכסות במגבת בקרבת מקום. נועה לפני | צילום: תומר ושחר צלמים
נועה אברהם אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים)
כבר לא מתכסה. נועה בביקיני | צילום: תומר ושחר צלמים

נקודת השיא שלי: "מאז שסיימתי את התהליך, ילדתי שלושה ילדים במרווחים של שנה וחצי כל אחד. אחרי כל לידה, חזרתי למשקל הרזה שלי ללא הרבה מאמץ, ואז הבנתי ששיניתי את הרגלי האכילה שלי לתמיד, ולא אחזור להיות הבחורה ההיא מפעם".

ומה בעלך חושב היום? "הוא מאוד מרוצה. אני כל הזמן שואלת אותו אם נראה לו שאחזור למקום ההוא והוא אומר שאין מצב כי הוא רואה שאחרי כל השנים האלה, אני כבר אחרת. האמת היא שגם אז, כשהיינו חברים, זה לא היה סיפור שדיברנו עליו  ללא הפסק, אבל תמיד הרגשתי בשפת הגוף שלו שהמשקל שלי מפריע לו. לבעלי מאוד חשוב שהאישה שלו תהיה מטופחת ושלא תזניח את עצמה. והיום הוא מאוד מפרגן לי וסומך עליי".

הטיפ שלי: "היום אני רואה במקצוע שלי שליחות. כשהמטופלים שלי רואים את התמונות שלי לפני הירידה במשקל הם מבינים שזה אפשרי, והם יודעים שכשאני מדברת איתם, אני מגיעה ממקום מאוד מבין ואני הוכחה שזה עובד".

יש לך סיפור הצלחה משלך? נשמח לשמוע ממך. שלחי את פרטייך ל-women@mako.co.il

>> בפעם הקודמת: לראות ולקנא - נעה לבנה ירדה 45 קילו