לינה כץ לפני ואחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
לינה כץ לפני ואחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מי אני: לינה כץ, 35, נשואה + 2, מנהלת חשבונות במשרד של יועץ מס, מתגוררת בעפולה. 

מי אני במספרים: 
גובה:
165 ס"מ
משקל לפני הירידה:
98 קילו
משקל נוכחי:
60 קילו
כמה ירדתי: 
38 קילו
תקופת השינוי: 
שנתיים
במשך כמה זמן אני שומרת משקל:
חצי שנה

לינה כץ לפני  (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"רוב חיי הייתי שמנמונת". לינה כץ לפני הירידה הגדולה | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
במקרה של לינה כץ, הרצון הטוב של סבה וסבתה הוא זה שהביא אותה למצב קשה של עודף משקל. "רוב חיי הייתי שמנמונת", היא מספרת. "בגיל 6 התחלתי להשמין כשסבתא וסבא שלי החלו להאכיל אותי בצורה מוגזמת מכיוון שחששו מכך שאני רזה מדי. הם החלו לדחוף לי אוכל תחת משטר של ממש ('אם לא תסיימי לאכול, את לא קמה מהשולחן!'). בעבר ניסיתי דיאטות שונות אך אף פעם לא הצלחתי לשמור על המשקל. חשבתי שזהו, שאהיה שמנה לכל החיים".

ועם האוכל בא גם התאבון, כך מצאה את עצמה לינה במצב קשה בו היא מתקשה לוותר על האהבה הגדולה שלהה לאוכל. "אוכל הוא ללא ספק ההנאה הכי גדולה בחיים שלי אבל ביום בהיר אחד משהו קרה וזה התפוצץ לי בפרצוף. הגעתי למימדים לא נורמליים , שקלתי כמעט מאה קילו".

ברגע אחד, החליטה לינה להירשם לקבוצת תמיכה של חלי ממן. "במהלך השקילה של המשתתפים, ראיתי הצלחות גדולות מאוד של הנוכחים. בצד קרץ לי שלט גדול עליו היה כתוב 'אתמול אמרת מחר, ומה היום?'. לפתע משהו התהפך בי בפנים ואמרתי שזהו, אני רוצה להיות רזה וברגע שהחלטתי, הכל זרם לי מאד".

לינה כץ לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"הגעתי למימדים לא נורמאליים, שקלתי כמעט מאה קילו ולא ראיתי את זה מרוב האהבה שלי לאוכל". לינה כץ לפני | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מה היה הרגע או הרגעים הקשים ביותר בעת הדיאטה: "כמו בכל תהליך, היו לי רגעים לא קלים אך בזכות הכוח והרצון, התמיכה מהמשפחה והעידוד הכה גדול שקיבלתי מהקולגות שלי לעבודה ומהבוס המדהים שלי, שאין כמוהו, שאפשר לי לאכול כל ארוחה בזמן, לא התייאשתי. כמובן גם לקבוצה יש עוצמה אדירה להרים אותך כשאת נופלת ולשמוח בשבילך כשאת מנצחת וכן למדריכה המדהימה שלי ,סורינה, שהיא גם הקואוצ'ר שלי לחיים. בזכות כולם רזיתי 38 קילו".

התפריט היומי שלי:

"אני צורכת 6 ארוחות מסודרות ביום כל שלוש שעות. יש לי מגוון רחב של מאכלים שאני יכולה לאכול וכך אני מגוונת".

ארוחת בוקר: 2 פרוסות לחם קל עם 2 כפות גבינה 5% שומן וירקות.
ארוחת ביניים: מעדן דיאט, 3/4 כוס פייבר וואן, 6 שקדים ופרי.
ארוחת צהריים: 2 טבעולייט או דג אפוי, תפו"א אפוי, כפית שמן, סלט ירקות, ירקות מבושלים ומרק ירקות. ארוחת ביניים: 2 פרוסות לחם קל וכפית ריבה דיאט עם פרי או חטיף בריאות עד 100 קלוריות ליחידה ופרי. ארוחת ערב: 1 תפו"א עם ביצה קשה, כף טונה, גזרים, מלפפונים חמוצים, כף מיונז וסלט ירקות או 2 פרוסות לחם קל, פרוסת גבנ"צ 9% שומן,  ביצה קשה, כף טונה, כפית חמאה וסלט ירקות.
ארוחת לילה: מעדן 0% שומן דיאט ופרי או תפוח עץ אפוי ומעדן וניל.  "וכמובן שאני משלבת פעילות גופנית".

לינה כץ לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"אני צורכת 6 ארוחות מסודרות ביום כל שלוש שעות". לינה כץ אחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
כיצד הגיבה המשפחה והסביבה לשינוי: "ילדיי מאוד גאים בי ומעודדים אותי על השינוי שעשיתי. אמא שלי מעריצה אותי ובעלי היקר עדיין לא עיכל את השינוי. בסביבה שלי פשוט לא מזהים אותי וכשכן מצליחים לזהות, כמעט מתעלפים. לא מעכלים שזאת אני. כל הזמן מפרגנים ומחמיאים לי".

לינה כץ לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"בעלי היקר עדיין לא עיכל את השינוי". לינה כץ אחרי השינוי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
לינה כץ לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"התהליך שעברתי שינה אותי מאוד, לא רק במראה החיצוני אלא גם באישיות שלי". לינה כץ מדגמנת שינוי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מה את מרגישה שהשתנה בעקבות הירידה במשקל?
"התהליך שעברתי שינה אותי מאוד, לא רק במראה החיצוני אלא גם באישיות שלי. הפכתי מאדם ללא סובלנות לאדם שונה בעליל. בנוסף למדתי על עצמי המון מההתמודדות היומיומית, למדתי לקום כשנופלים ולא לוותר אף פעם ובמיוחד לא לוותר לעצמי. למדתי שחייבים להשקיע המון אם רוצים הישגים ותוצאות. התהליך שעברתי ואני עדיין עוברת גרם לי להיות אדם טוב יותר ולדעת לתת הרבה יותר לסובבים אותי כמו שאני מקבלת המון מהתומכים בי. המוטו שלי לחיים הוא, 'אלה הם חיי, זה עכשיו או לעולם לא' (It's my life, it's now or never). אמנם זה נשמע מגוחך אך זה מציאותי".

לינה כץ לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"לפתע משהו התהפך בי בפנים ואמרתי שזהו, אני רוצה להיות רזה". לינה כץ 38 קילו פחות | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
על מקרה מצחיק שקרה לה בעקבות הירידה, לינה מספרת, "אחד הלקוחות של המשרד חשב שאני הבת של הבחורה הגדולה שעבדה פה. עד כדי כך השתניתי בעקבות הירידה במשקל". עבור מי שרוצה לעבור שינוי כמותה, היא ממליצה "תמיד לשאוף להגיע לפסגה, לא לוותר ולהבין שאם יש רצון ניתן להשיג את המטרה, גם אם נראה שלא".

יש לך סיפור הצלחה משלך? נשמח לשמוע ממך במייל המערכת

>> "הכי נהנית שאנשים לא מאמינים שזאת אני"
>> בפעם הקודמת: לימור סבן מרגישה כמו גיבורת על
>> לכל הכתבות במדור איך רזית

מאקו נשים גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו