מי אני: הדר קדוש, בת 23 מקריית שמונה, רווקה, מוכרת בחנות בגדים.

הדר קדוש אחרי הניתוח
הדר קדוש במראה החדש

מי אני במספרים:

גובה: 165 ס"מ
משקל לפני הירידה: 115 קילו
משקל נוכחי: 69 קילו
כמה ירדתי: 46 קילו בשמונה חודשים
שומרת על המשקל: שנה וחצי

הדר החלה להשמין כבר בימי הגן. "כשעליתי לבית הספר היסודי התחלתי להאבק בשומן, וניסיתי לרדת במשקל בכל דרך שהיא. ההורים לקחו אותי לקבוצות ירידה במשקל, ובהמשך הלכתי לדיקור סיני והתנסתי גם בשיטת הנקודות. כלום לא עבד עלי".

ניתוח שלא משאיר סימנים אבל משנה את החיים

הרגע בו הבנתי שאני עושה שינוי: "השתחררתי מהצבא במשקל של 115 קילו, וכבר לא יכולתי להסתכל על עצמי במראה. לא נהנתי לצאת עם חברות, הרגשתי רע עם עצמי. בת דודה שלי סיפרה לי על ניתוח להצרת הקיבה והחלטתי שאני עושה את הצעד הזה. במשך שנה שלמה חיכיתי לד"ר ניסים גירון, כי שמעתי עליו דברים טובים ורק אצלו הייתי מוכנה לעבור את הניתוח".

הדר קדוש לפני ואחרי
הדר לפני ואחרי הניתוח

בפברואר 2011 הדר עברה ניתוח 'שרוול' לקיצור הקיבה. "במסגרת הניתוח חתכו לי 85% מהקיבה, והיא קיבלה צורה של מעין שרוול. הניתוח לא כאב בכלל ולא השאיר סימן - שלושה חתכים קטנים שאט-אט נעלמו כמעט לחלוטין. הניתוח הוא בעצם כלי עזר מאוד משמעותי: הקיבה הופכת לקטנה ולכן אי אפשר לאכול הרבה. אבל חשוב לא לנוח על זרי הדפנה, להקפיד לאכול נכון וכמובן לעשות כושר כדי שהמשקל יישמר או יירד. אני מקפידה על שעה וחצי הליכה בכל יום, ושלוש פעמים בשבוע אופני כושר בבית".

התפריט היומי שלי: "בחודש הראשון יש תפריט מיוחד שכולל ברובו נוזלים או מרוסקים: מרקים, עוף טחון, דברי חלב. לאחר מכן היה לי תפריט נוקשה שהקפדתי עליו עד שלושה חודשים מהניתוח - נאסר עלי לשתות מוגז או לאכול מזון מועשר בסיבים. אחרי כל זה חזרתי לתפריט מסודר הכולל שש ארוחות ביום.

בוקר - נס קפה ופרוסת לחם.
ביניים -
פרי
צהריים -
מנת בשר ופחמימה (תפוחי אדמה או אורז)
ביניים - פרי
ערב - מנת חלבון, לחם וסלט
לילה - פרי או יוגורט".

הדר קדוש לפני הניתוח
לא נהנתה לצאת עם חברות. הדר קדוש לפני הירידה במשקל

כיצד הגיבה הסביבה לשינוי? "המשפחה והחברים מאוד תמכו בתהליך שעברתי. בעקבותיי כמה מהחברים הקרובים שלי עברו גם הם את הניתוח, נתתי להם מוטיבציה. כשאנשים רואים אותי הם לא מפסיקים להחמיא בכל פעם מחדש, לא מאמינים שזו אני. לפני שלושה חודשים פגשתי בחתונה את המפקד שלי בצבא, שבמשך כל תקופת הצבא התחנן שאעשה דיאטה. כשהוא ראה אותי הוא לא זיהה, וכשהבין במי מדובר הוא ממש התלהב".

"גברים פתאום מתחילים איתי ואני מרגישה מאוד נוח עם הגוף שלי. פשוט הפכתי לבן אדם אחר לגמרי, השתניתי ב-180 מעלות. אני נראית הרבה יותר צעירה והתחלתי להתלבש בהתאם לגילי. מי היה מאמין שאוכל להכנס לחנות של רזות?"

הדר קדוש אחרי הירידה במשקל
הניתוח שינה את חייה. הדר אחרי הירידה

טיפ למי שמעוניין לעבור שינוי: "כל מי שסובל מהשמנת יתר יודע טוב מאוד כמה קשה לרדת לבד במשקל. ניתוח שרוול הוא קפיצת דרך מעולה למי שקשה לו בדיאטות. אמנם צריך לשמור וללכת לפי הכללים הנוקשים שניתוח כזה דורש, אבל זה לגמרי שווה את זה. היום, שנה וחצי אחרי הניתוח, אני מרגישה מעולה: יוצאת לבלות,מוצאת בגדים ונעליים והכי חשוב - בריאה".

יש לך סיפור הצלחה משלך? נשמח לשמוע ממך. שלחי את פרטייך ל-women@mako.co.il

>> בפעם הקודמת: שימרית מרקוביץ הפכה לפייטרית וירדה 34 קילו
>> הדיאטה הטבעית של ד"ר סיימונס ב-399 שקלים