לירון מנחם לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
לירון מנחם לפני ואחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מי אני: לירון מנחם, בת 26 מקריית גת, מוקדנית בכללית וסטודנטית לייעוץ מס.

מי אני במספרים:  
גובה: 
159 ס"מ
משקל לפני הירידה: 
79 קילו
משקל נוכחי: 
52 קילו
כמה ירדתי:  
25 קילו
תקופת השינוי:  
שנה וחצי
במשך כמה זמן אני שומרת משקל: 
חצי שנה

לירון מנחם תמיד נחשבה לבחורה מלאה, עם עודף משקל של קצת יותר מעשרה קילוגרמים על גופה. אולם, במהלך חופשה בתאילנד בה חשבה שתוכל ליהנות משייקים ומחופי ים מהממים בלי דאגות מיותרות, נחרדה לגלות שהעלתה 8 קילוגרמים נוספים למשקלה כתוצאה מבעיה בקיבה. כששבה לארץ גילתה שלמעשה יש בקיבתה תולעים אשר מונעים ממנה את הליך העיכול. למרות שטופלה במשך כחצי שנה באנטיביוטיקה העלתה מנחם עוד 4 קילו למשקלה ומצאה את עצמה בעודף משקל משמעותי יחסית למשקלה.

לירון מנחם לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
לירון מנחם בתאילנד. "קיץ שלם לא ידעתי מה זה בריכה או ים" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
לירון מנחם לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"חוסר הביטחון שלי היה בתחתית". לירון מנחם לפני בתאילנד | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
"התקופה בה שמנתי הייתה תקופה לא קלה עבורי, חוסר הביטחון שלי היה בתחתית", מספרת מנחם. "לא רציתי ללכת לאירועים משפחתיים, קיץ שלם לא ידעתי מה זה בריכה או ים. לבשתי בגדים רחבים שלא יראו כלום. בכל פעם ששמעתי את המשפט 'לירון, השמנת' זה הלך והתחזק. זאת הייתה תקופה של הרבה דמעות. בכל פעם שהיינו נפגשים כל החברים, הייתי מתבאסת בגלל איך שהייתי נראית. הרגשתי שאני מביישת את בן זוגי. כמובן שזו הייתה הרגשה שלי בלבד, כי מבחינתו זה ששמנתי לא גרם לו לאהוב אותי פחות".

אימה של לירון, שלפני מספר שנים הרזתה ב-'שומרי משקל', המליצה לה להתחיל בהליך ההרזיה. לירון אימצה לחיקה את שיטת הנקודות אבל מהר מאוד הבינה שהיא לא יכולה לעשות זאת לבד ונרשמה לקבוצת הרזיה של 'שומרי משקל', בעיקר בזכות המלצה של בת דודתה, שהשיגה תוצאות אדירות באותה קבוצה.

לירון מנחם לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
לירון מנחם אחרי. "הגוף עושה את הבגד ולא הבגד את הגוף" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
לירון מנחם לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"הרגשתי שאני מביישת את בן זוגי". לירון מנחם לפני | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

מה היה הרגע או הרגעים הקשים ביותר בעת הדיאטה?

"הכי קשה היה לי כשהרגשתי שאני עומדת במקום, כי לא יורדים במשקל כל הזמן. היה קשה גם לשנות את אורח החיים, היום אני עושה הליכות 3 פעמים בשבוע. גם בתקופת החגים יש קושי כי זו לא האכילה הרגילה ואת יוצאת מהשגרה, אבל למזלי בשומרי משקל דואגים להעביר לך את התקופה הזאת בקלות. אני חושבת שבלי התמיכה של המדריכה המדהימה שלי, אורלי וייס, והקבוצה הנהדרת, לא הייתי מצליחה. גם המחמאות מהחברים והמשפחה, במיוחד מאמא שלי ששינתה את הרגלי האכילה בבית כדי שיהיה לי יותר קל ואעמוד בפיתויים, מאוד עזרו לי".

לירון מנחם לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"לא רציתי ללכת לאירועים משפחתיים". לירון מנחם לפני | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

התפריט היומי שלי:

ארוחת בוקר: כוס קורנפלקס עם חלב 1%שומן  או שתי פרוסות לחם עם כפית שוקולד או שתי כפות גבינה. לפעמים 2 ופלים בהתאם לניקוד. ארוחת ביניים: פרי קטן. ארוחת צהריים: מנת סלט מתובלת בשמן זית ובלימון עם קצת פלפל ומלח + פרגית/חזה עוף/ גביע גבינה. לפעמים עם כוס של אורז / תפוח אדמה. "במידה ולא אכלתי פחמימה בצהריים, אני אוכלת אותה בארוחת ערב". ארוחת ביניים:  מעדן 0% שומן. ארוחת ערב: מנת סלט עם טונה וביצה/ חביתה. "פחמימה בהתאם למה שאכלתי בצהריים". ארוחת לילה: יוגורט פירות 0% או פרי. "אני דואגת לאכול 3 מנות פרי ביום שזה 0 נקודות".

מה את מרגישה שהשתנה בעקבות הירידה שלך במשקל?

"מה שאני מרגישה שהשתנה אצלי הוא לא דבר אחד אלא חיים שלמים. קיבלתי חיים חדשים במתנה. אומנם זה רק מראה חיצוני, אבל החיצוניות השפיעה על הנפש ועל האני העצמי שלי. הרגע הזה שאני נכנסת לחנות בגדים וניגשת לתחתית המדף על מנת לחפש מידה 42 ואז המוכרת צוחקת עליי ואומרת, 'מה את דפוקה?', או לבחור איזו שמלה שבא לי, מה שלא יכולתי פעם. אני נזכרת שאני כבר במקום אחר לגמרי. הרגע הזה שתמיד שמעת את המשפט, 'הגוף עושה את הבגד ולא הבגד את הגוף' היה סתם משפט, והיום הוא מציאותי ביותר. אין מילים לתאר את ההרגשה והאושר העילאי ברגעים כאלה".

לירון מנחם לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"בכל פעם שהיינו נפגשים כל החברים, הייתי מתבאסת בגלל איך שהייתי נראית" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
לירון מנחם לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"כל הערב קיבלתי מחמאות כאילו מינימום אני הכלה". לירון מנחם אחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

איך הסביבה הגיבה לשינוי?

"כל הזמן הרעיפו עליי מחמאות. גם בתהליך וגם אחרי. כשהייתי עולה למשקל ורואה שירדתי וכל הקבוצה הייתה מאושרת איתי שזו הרגשה מדהימה. לפני מספר חודשים חיתנתי שני אחים בהפרש של חודשיים. היו שם המון אנשים שלא ראו אותי פשוט הרבה זמן ונדהמו כשראו אותי, כל הערב קיבלתי מחמאות כאילו מינימום אני הכלה. במילה אחת זה רק אושר".

לירון מנחם לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
לירון מנחם אחרי. "במילה אחת זה רק אושר" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
לירון מנחם לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
לירון מנחם אחרי. "קיבלתי חיים חדשים במתנה" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
_OBJ

מה הטיפ שלך למי שמעוניין לעבור שינוי?

"הטיפ שלי הוא להאמין בעצמך, כי עד שלא תאמיני זה לא יקרה. והטיפ הנוסף הוא שיטת 'שומרי משקל' כי אני אוכלת הכל מהכול, רק במינון הנכון והכי חשוב סופרת נקודות. מבחינתי 'שומרי משקל' זה דרך חיים. אף פעם לא אומרים את המילה 'אסור', רק צריך לדעת איך כמה ומתי"

יש לך סיפור הצלחה משלך? נשמח לשמוע ממך במייל המערכת

>> בפעם הקודמת: 20 קילו פחות: המהפך של הדר

>> של מי המכנסיים האלה?
>> זה עכשיו או לעולם לא
>> לכל הכתבות במדור איך רזית 

 

mako  נשים, רק תבואי, השאר עלינו