מי אני: מירי נחשון, בת 41. אמא לשתי בנות (16 ו-12). מנהלת שירות לקוחות בחברת תרופות.
משקל לפני הירידה: 120 ק"ג.
משקל נוכחי: 50.1 ק"ג.
כמה ירדתי: 70 ק"ג.
כמה זמן לקח לי לרדת: עד שנת 2004 ירדתי את רוב המשקל. ב-2004 עליתי 30 ק"ג, שאני מורידה עד היום – נשארו לי עוד שני קילו למשקל הרצוי. 

"ראיתי תמונה של עצמי בפייסבוק וחשבתי שאני מתה"

"אני לא חושבת שיש דיאטה בעולם שלא ניסיתי", אומרת מירי בגילוי לב. "אמא שלי אומרת שכבר בגיל חצי שנה הייתי שמנה ואמרו לה שכדאי שארזה, ולאורך החיים ניסיתי את שומרי משקל, חלי ממן, מרזי מורית, כדורים של צמח ההודיה וכל מיני דיאטות כסאח איזוטריות – עברתי על הכל, ואפילו ירדתי יפה, אבל עליתי בחזרה. עד שלפני שנתיים קרה משהו שגרם לי להחליט שהפעם אני עושה שינוי אמיתי – ולתמיד".

"את החלק האחרון של הדיאטה שלי, שנמשך בעצם עד היום, התחלתי אחרי שראיתי תמונה שלי בפייסבוק. אחת העובדות שלי התחתנה, ואני לבשתי שמלה אדומה והרגשתי שאני נראית מעולה. אבל כשתייגו אותי בתמונה, חשכו עיניי. חשבתי שאני מתה במקום. הייתי פשוט ענקית, ואני ממש יכולה לסמן את הרגע הזה, שבו החלטתי שאין מצב שכך אני מעבירה את שארית חיי".

מירי נחשון (צילום: מירי נחשון)
"הרגשתי שאני נראית מעולה, אבל כשראיתי תמונה שלי חשכו עיניי". מירי בשמלה האדומה | צילום: מירי נחשון
מירי נחשון (צילום: מירי נחשון)
"עושה את הכל בבריאות ובשפיות ואין סיבה לדאוג" | צילום: מירי נחשון

התפריט היומי שלי      

בוקר: 2 פרוסות לחם קל, שעל כל אחת מהן כף גבינה חצי אחוז וכף ריבה לייט, קפה עם מעט חלב 1%. בנוסף, אני מכינה לעצמי קנקן תה (בחורף) או לימונדה (בקיץ), עם מעט ממתיק סוכרה דיאט, ומקפידה לשתות את כולו.
צהריים: 2 חתיכות פרגית, ירקות מבושלים, סלט עם כף טחינה.
ערב: סלט גדול עם טונה וכף שמן, ו-2 פרוסות לחם קל עם 2 כפות גבינה או קוטג'.
לילה: ג'לי ללא סוכר.
ביום שישי: על הבוקר אני שותה קפה הפוך ענק מחלב דל שומן, עם ארוחת הבוקר הרגילה שלי, ובערב אוכלת ארוחת שישי כמו כולם: פחמימות, בשר – מה שבא לי. זה הפרגון השבועי שלי, יחד עם פינוק נוסף בסוף הארוחה: עוגה, גלידה, אבטיח בלי הגבלה – מה שמתחשק לי ועושה לי טוב, וזה מה שנותן לי כוחות לשמור כל השבוע.

עוד בערוץ הנשים:

מה היה לך הכי קשה בדיאטה?
"להגיד 'לא' לכל מי שמנסה לפתות אותי. כשאתה נאבק במשקל, יש לך את הקול הפנימי הזה, שאומר לך שלא יקרה כלום אם רק תטעם, ויום הולדת יש רק פעם בשנה, ואפשר להתחיל בדיאטה גם מחר... וכשהקול הזה מהדהד לך גם מבחוץ – למשל, ממישהי שאומרת שעוגת גבינה כמו שלה עוד לא טעמת, או מישהו שאומר לך שחוגגים את ליל הסדר או את שבועות או את חנוכה רק פעם בשנה – הרבה יותר קשה להשתיק את הקולות הפנימיים שאומרים לך אותו דבר בדיוק".

משפחתה של מירי מאוד פרגנה – אבל עכשיו, לדבריה, הם כבר מתחילים להיות מודאגים. "הם חושבים שאני קצת מגזימה, וחוששים שאהיה אנורקסית. אני יכולה להבין את זה – באמת עשיתי שינוי עצום, ירדתי יותר מחצי מהמשקל שלי, אבל אני עושה הכל בבריאות ובשפיות ואין סיבה לדאוג".

מירי נחשון (צילום: מירי נחשון)
"החלטתי שאין מצב שכך אני מעבירה את שארית חיי" | צילום: מירי נחשון
מירי נחשון (צילום: מירי נחשון)
"חברים שולחים תמונות שלהם יוצאים לפעילות גופנית וזה נותן לי סיפוק עצום" | צילום: מירי נחשון

פתאם קל לצאת מהבית

מעבר לשמחה שלה על השינוי שעשתה, מירי מרגישה שהיא משפיעה לטובה גם על אחרים. "לפני חודשיים העליתי תמונה שלי לפורומים של חלי ממן ושומרי משקל, וקיבלתי המון תגובות שגרמו לי לפתוח קבוצה בפייסבוק ולצרף כמה נשים. הקבוצה נקראת 'תזונה חכמה: איטית, בטוחה וכאן לתמיד', וכרגע יש בה כ-130 נשים. מדי יום רביעי אנחנו מדווחות אחת לשנייה כמה אנחנו שוקלות, מחליפות טיפים ומתכונים – ממש קבוצת תמיכה, והן כמובן עוזרות לי לא פחות מכמה שאני עוזרת להן. חברים שולחים לי בוואטסאפ תמונות שלהם מתהליך הירידה במשקל, תמונות שלהם יוצאים לריצה או לפעילות גופנית אחרת – והסיפוק שאני שואבת מזה פשוט עצום".

מה השתנה בך בעקבות הירידה במשקל?
"נוספה לי שמחת חיים. כיף לי לצאת לכל מקום, ויש לי הרבה יותר חשק לכל דבר. פעם כל יציאה מהבית הייתה מסובכת, לא מצאתי מה ללבוש, הייתי צריכה מחטבים וחגורות – ועכשיו אני ספונטנית, זורקת עליי חולצה ומכנסיים ופשוט יוצאת בכיף".

מירי נחשון (צילום: מירי נחשון)
"לא יקרה כלום אם רק תטעם, ויום הולדת יש רק פעם בשנה, ואפשר להתחיל בדיאטה גם מחר" | צילום: מירי נחשון
מירי נחשון (צילום: מירי נחשון)
"כיף לי לצאת ויש לי הרבה יותר חשק לכל דבר" | צילום: מירי נחשון

למי שמעוניין לעשות שינוי, כמוה, היא ממליצה ללכת על זה עד הסוף. "להחליט באמת, מכל הלב - אחרת זה לא יעבוד. גם אם לפני שנייה אכלת עוגת קצפת שלמה, ההחלטה צריכה להתקבל ברגע אחד ולהימשך ממנו ואילך. ולגבי פעילות גופנית: פשוט צריך להפסיק למצוא תירוצים למה לא לצאת, ולהתחיל למצוא סיבות למה זה חשוב לך ולבריאות שלך. קונים בגדי ספורט יפים שייתנו חשק, מחליטים על שעה ועל מסלול נחמד, לוקחים אוזניות – וקדימה. אחרי הפעמים הראשונות הפעילות הופכת ממטלה שעושים בכוח לבילוי עם האדם האהוב עליך ביותר (עצמך), ורוצים לחזור עליה כמה שיותר".

>> בפעם הקודמת: ירדה תוך שנה וחצי מאה קילו