שלום, אני נועה. אני בת 18, ועד לפני חודשיים הייתי חולה בסרטן. זה התחיל לפני שנתיים, כשהרגשתי כאבים בברך וגילו שיש לי סרטן עצמות. חודש אחר כך כבר התחלתי טיפולי כימו.

תאמינו או לא, אבל הדבר שהכי הפחיד אותי היה לאבד את השיער. זה אולי נשמע לכם מוזר, אבל בשביל נערה בת 17 לחשוב על קרחת זה מפחיד ומדכא. לא יכולתי לדמיין את עצמי בלי שיער. הייתי כל כך קשורה אליו. זה הדבר הראשון ששאלתי את הרופא אחרי הביופסיה. הוא אמר לי שאני לא אאבד רק את השיער, אלא גם את הגבות והריסים. ושבועיים אחרי הטיפול הראשון הכל התחיל לנשור.

זאת היתה נשירה מטורפת. את רק נוגעת בשיער, ויוצא גוש. את נכנסת למקלחת – עוד יותר גרוע. אחרי כמה ימים אבא שלי פשוט עשה לי גלאח כי השיער שנשר עקצץ לי בראש והסתבך בתוך עצמו וכבר אי אפשר היה לקרוא לזה שיער. כשראיתי את עצמי בפעם הראשונה במראה עם קרחת, נפלתי על אמא שלי בצרחות. קרסתי. ראיתי במראה חייזר מכוער ומוזר. זו לא הייתי אני. זה רגע שלא אשכח אף פעם.

לא היה קל לקבל את המצב החדש. הרגשתי שהגוף שלי בוגד בי. אבל היה דבר אחד שעזר לי: אחרי שבוע קיבלתי פאה.

עם הפאה נראיתי כמו עצמי שוב. סוף סוף הייתי יכולה לצאת מהבית. הצלחתי לחייך. הצלחתי לקבל את עצמי החדשה בהדרגה ובקצב שלי. לא הייתי שורדת בלעדיה. לא הייתי מגיעה למקום שבו אני נמצאת היום – מקום שבו אני יכולה להסתובב בלי הפאה. מקום שבו אני יכולה לקבל את הקרחת שלי. אני יכולה לקבל את עצמי.

הרבה אנשים רוצים לעזור לחולי סרטן ולא יודעים איך. אז יש דרך מצוינת: לתרום שיער. אתן יכולות לתרום חלק מהשיער שלכן לפאות שיועברו לחולות סרטן. אתן יכולות לעשות מצווה גדולה, אתן יכולות לעשות נערה מאושרת. במעשה כל כך פשוט, אתן יכולות לשנות למישהי את החיים.

ב-25 עד ה-27 בדצמבר יערכו עמותת זכרון מנחם ופנטן מבצע משותף להשגת פאה ללא תשלום משיער טבעי לכל אישה בישראל המתמודדת עם מחלת הסרטן. במסגרת הקמפיין יעניקו מספרות ברחבי הארץ תספורות חינם לתורמות. לרשימת המספרות המשתתפות בקמפיין

***

בימוי: יעל רפופורט

צילום: רועי חבאני

עריכה: צופית אמירה

הפקה: דנה מדמון

תחקיר: מירב דוסטר

עורך BOLD ודעות: ניב שטנדל

לעוד סרטוני דעה במדור

יש לכם דעה מעניינת, בווידאו או בטקסט? שלחו לנו: opinions@mako.co.il