תמונותיה של תקווה גדעון שדלפו מסט הצילומים לקמפיין הלבשה תחתונה עוררו אתמול זעם ברשת בגלל ההבדל הגדול בין התמונה שצולמה על הסט לבין התמונה ששוחררה על ידי המותג לאחר שעברה ריטוש. 

"אני לא אישה צעירה, אני מבוגרת, חשוב להראות את היופי הבוגר ושאין לו תאריך תפוגה", אמרה סמדר גנזי (57), אחת הדוגמניות הוותיקות בישראל. "הייתי דוגמנית בשנות ה-80 והצטלמתי המון ולא היה דבר כזה. לא היה פוטושופ. הצטלמנו כמו שאנחנו. כשהייתי דוגמנית בשנות ה-80, אם הייתי נכנסת עם המידות שלי אז הייתי מן המניין. היום הייתי פלאס". 

דקל זרד, דוגמנית פלאס סייז, אמרה: "זה לוקח אותנו שנים אחורה, זה לקחת מישהי שיש לה את כל מה שהיא מביאה, כל האמירה שלה, מלאה, עוצמתית וכהת עור, קיבלנו את המגוון שרצינו כל השנים האלה, לא רק מודל אחת, ובסוף מקבלים ריטוש ועיוות. ומה שלי הכי רע בסיפור הזה, זה שהמותג הזה, אם אני אכנס אליו בכלל לא יהיה לי מה ללבוש".

"כשמדברים על ריטוש בואו נדבר על ריטוש שהוא לצורך אחידות עור, אל מול הצרת היקפים - הייתה פה הצרת היקפים ברורה מאוד והבהרת צבע עור שזה עניין פוליטי", היא מוסיפה. "גם דוגמניות לא נראות ככה כשהן מתעוררות בבוקר וכולן צריכות לדעת את זה", אמרה גנזי.

צפו בקטע המלא מתוך "פאולה וליאון"