תפוח אחד ביום – זה היה התפריט הקבוע של בת' קואן (19). היא שקלה 39 ק"ג שהתפרשו על פני 1.72מ', וה-BMI שלה היה 13 (כאשר המינימום האפשרי לקטגוריה של משקל תקין עומד על 18). בכוחות אדירים היא הצליחה להירפא, וכעת היא מתמודדת בתחרות מלכת היופי של אנגליה - ורוצה להעביר מסר לנערות שנמצאות במצב מסכן החיים שבו הייתה בעצמה. 

באחד הראיונות שנתנה במסגרת התחרות, חשפה בת' תמונה שלה משיא תקופת האנורקסיה, כשצלעותיה איימו לקרוע את עורה ופניה היו צהובים וכמושים. "הייתי בת 16, ויותר מכל דבר אחר בעולם רציתי להיות רזה. הייתי רצה כל יום שעות על הליכון, וחייתי על תפוח אחד ביום. אם הייתי נשברת ואוכלת משהו הייתי מקיאה אותו מיד. אנשים אמרו לי שאני נראית על סף מוות, אבל לא האמנתי להם. הרגשתי רע, הייתי חלשה מאוד ויום אחד, כשהייתי בחנות בגדים והסתכלתי על עצמי במראה, הבנתי פתאום כמה אני רזה, והבנתי שאני חייבת לקבל עזרה אם אני רוצה להמשיך לחיות ולהיות אמא יום אחד".

בת' קואן  (צילום: ncjMedia , dailymail.co.uk)
אפשר לצאת מזה. בת' קואן | צילום: ncjMedia , dailymail.co.uk

עוד בערוץ הנשים:

בכנות משסעת לב, בת' מספרת על ייסורי הנפש של המחלה. "האנורקסיה לקחה ממני הכל. הייתי עסוקה רק באוכל ובשליטה על הגוף שלי, להצליח לרוץ עוד קילומטר, להצליח לא להיכנע לאוכל. בשלב מסוים הייתי כל כך חלשה שכבר לא יכולתי ללכת לבית הספר, ונשארתי בבית, עם המחשבות והשדים שלי".  

בת' פנתה למומחה להפרעות אכילה, שהבהיר לה במילים פשוטות: אם את לא רוצה להתאשפז ולקבל הזנה בכפייה, את חייבת לעשות שינוי. לאט-לאט, בעזרת תמיכה נפשית אינטנסיבית, הצליחה בת' לסגל לעצמה תפריט בריא ועשיר, ועלתה בחזרה למשקל תקין. 

כחלק מהשיקום שלה, החליטה בת' לסייע לנערות אחרות, שנאבקות במחלה שהיא עצמה הצליחה להיחלץ ממנה. "אני זוכרת שאמא שלי הייתה בוכה ומתחננת שאוכל, וכל יום הייתי מבטיחה לה שמחר אתחיל לאכול כמו שצריך. אני רוצה לעזור ולכוון נערות שנמצאות במקום החשוך שאני הייתי בו, לעזור להן לקבל עזרה ולצאת מזה, להבין שיש להן בשביל מה לחיות. כיום אני שוקלת 51 ק"ג, ולמרות שלא ייאמן שאנורקטית לשעבר אומרת את זה: אני רוצה להשמין עוד קצת. חשוב לי מאוד להיראות בריאה ונורמלית, וחשוב לי להעביר לנערות מסר: אל תוותרו. אפשר לנצח - ואני הדוגמה לכך". 

בת' קואן לפני ואחרי (צילום: ncjMedia, dailymail.co.uk)
יש בשביל מה לחיות | צילום: ncjMedia, dailymail.co.uk

>> "תודה שאתה עוזר לי לאנוס אותה": קמפיין חדש למניעת הטרדות מיניות