פאולה מגיבה לתקרית השקיות בעיניים (צילום: פאולה וליאון, קשת 12)
"הקלטתי בשעה מאוחרת ולא היה לי כוח לגשת למראה" | צילום: פאולה וליאון, קשת 12

אתם כבר יודעים שאני לא שותקת כשאנשים מעירים הערות על המראה החיצוני שלי. אני רואה בזה שליחות. תשאלו למה? כי ככל שנסכים לדבר ולפתוח שיח מבלי להתבייש על דימוי גוף וערך עצמי, נוכל לשנות את התפיסה החולנית שרודפת אחר מראה מושלם ולא אפשרי שמתפשטת בקרב גברים ונשים. השימוש התכוף בפילטרים ובפוטושופ ברשתות החברתיות רק מקצינים את התופעה. ולכן, כשאני עונה על הערות כאלו, זה לא בזבוז זמן. להיפך. הטוקבקיסטים האלו מעניקים לי הזדמנות להפנות מראה למצב העגום והצורך לשנות אותו.

ולאלו שטוענים שזה נושא לא מספיק חשוב בימי משבר כלכלי, חברתי ובריאותי, חשוב לי לומר שתפיסה מעוותת של דימוי גוף מובילה למחלות נפש ומהווה גורם תחלואה ותמותה משמעותי. הדרך להילחם בתופעה היא דרך פיתוח מודעות ביקורתית שתעצור את שטיפת המוח ואת המסרים שכולנו צריכים להיראות אותו הדבר.

לפני כמה ימים העליתי סטורי לקידום התכנית שלנו, ולמחרת נתקלתי בסטורי דוחה שהעלו עליי.

וזה מה שיש לי לומר להם:

1. זה איפור מרוח ולא שקיות. הקלטתי וידאו בשעה מאוחרת ולא היה לי כוח אפילו לגשת למראה. גם אם זה היה שקיות, הכל בסדר. יש עדיין נשים בשנת 2020 שמקליטות וידאו בלי לסדר את עצמן לפני ואפילו בלי להתבונן בווידאו לפני השליחה שלו, פשוט כי אני לא עושה כזה ביג דיל ואני חושבת שאני סבבה בכל מצב.
2. להצביע על איבר גוף שאינו נראה טוב לדעתכם אצל אחרים ברשתות חברתיות ולעשות מזה פוסט כדי לקבל לייקים זה דבר נוראי ביותר. מעבר לשיימינג, מזל שאין לכם הרבה עוקבים. כי ילדים שמסתובבים באינסטגרם ילמדו שזה לגיטימי לעשות פוסט כזה גם לחברים שלהם.
3. אולי במקום האיוולת הזו, תעלו פוסט שמקדם בריאות נפשית ולא אובססיה למראה חיצוני? הנה דוגמה: איזו מהממת פאולה, למרות היותה אשת טלוויזיה, היא לא מפלטרת את עצמה למוות ואפילו לא מתקנת איפור כשהיא עושה וידאו ביתי.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by ❤︎ ❤︎ (@paularosenberg) on

 ותמונה אחרת שהעליתי הייתה מהריצה עם חולצת בטן. היו כמה ששאלו אותי אם אני בטוחה שזה הולם את גילי, את מעמדי ואת מבנה גופי. התשובה שלי היא שבוודאי שאני בטוחה. הנה המדריך שלי שיעזור לך לבדוק האם את יכולה ללכת עם חולצה שחושפת את הבטן:

1. בדקי אם יש לך בטן.
2. בדקי אם יש לך "חולצת-בטן".
3.  בדקי אם את מרגישה נוח ונעים בחולצה הזו.
4. אם כן, את מוכנה לצאת לדרך.
5. אם לא, בדקי האם לא נוח *לך* בחולצת הבטן או שמא מדובר בפחד ממה שיגידו, או בעלבון מחוויה קודמת.
6. אם לא נוח *לך* מבחינה אישית, פשוט אל תלבשי אותה, זו בחירה חופשית.
7. אם את חוששת או שהעירו לך בעבר, ואת רוצה אבל מפחדת מהתגובות, זה סימן טוב שכדאי לבחור בתהליך התפתחות אישית שמתאים לך, שיתמוך בך במסע החשוב של להקשיב לעצמך ולשים ז** על מה שאומרים אנשים שהם לא באמת חלק משמעותי בחייך.

אפשר להילחם בטרור הרזון ובמסרים שמנסים לשכנע אותנו שאנחנו לא מספיק טובים כמו שאנחנו.
אני מזמינה אתכם להעלות פוסטים משלכם ולהגיב ולא לתת להתנהגויות כאלו לעבור לידכם. זה בידיים שלנו.

צפו בקטע המלא מתוך פאולה וליאון