מישל אובמה- מידלדל
הזרועות החטובות של מישל אובמה ככל הנראה משפיעות על נשים לרוץ לפלסטיקאי | צילום: dailymail.co.uk
עם בוא הקיץ, יש להניח שנשים רבות יביטו באחורי הזרועות שלהן באכזבה. הן ייווכחו לגלות שלא משנה כמה ספורט הן עושות - ייתכן שהן שוכחות לאמן את האזור המדולדל ההוא שבא לידי ביטוי בכל הנפת יד לסידור השיער או לשלום אקראי ברחוב. בעוד הן מתבאסות על שמלה חושפת זרועות, סלבריטאיות כמו ג'ניפר אניסטון ומישל אובמה עושות זאת בלי להניד עפעף, ובלי חלילה שהזרועות שלהן יתנועעו ברוח. אז מה עושים? אם מסתמכים על נתונים מארה"ב, כנראה שמנתחים. ביקשנו לבדוק מה זה אומר והאם עזרת הסכין היא היחידה שעושה זאת.

מאקו נשים, עכשיו גם בפייס. אז למה את מחכה?

"עבור נשים מסוימות, הזרועות תמיד היוו אזור בעייתי"

על פי נתונים של האגודה האמריקאית של מנתחים פלסטיים ישנה עלייה משמעותית של מעל 4000% (!) בעשור האחרון בניתוחי הרמת זרועות. על פי הדיווח - הטרנד נוצר, בין היתר, כתוצאה מאופנות ללא שרוולים ופוקוס גדול יותר של סלבריטאיות על זרועות חטובות וחזקות. בשנת 2012, 15,457 אנשים בארצות הברית עברו הרמת זרועות כשמתוכן 15,136 היו נשים. מדובר בעליה של 4,473% משנת 2000. הניתוח פופולארי במיוחד בקרב נשים מעל גיל 40 ועולה בסביבות 14,000 ש"ח. הרמות זרועות יכולות לכלול שאיבת שומן או ניתוח להסרת עור עודף מתחתית הזרוע.

"נשים שמות לב יותר לזרועות שלהן באופן כללי ונהפכות למודעות לאופציות לטיפול באזור", אומר ראש האגודה האמריקאית של מנתחים פלסטיים, גרגורי אבנס ל-dailymail. "עבור נשים מסוימות, הזרועות תמיד היוו אזור בעייתי ויחד עם דיאטה נכונה, התעמלות ושאיבת שומן אפשר לסייע להן לשפר את מראה הזרועות. אחרים עשויים ללכת על הניתוח כשמדובר בכמות גדולה של עור עודף עם גמישות מינימלית".

"המצב בארץ לא כזה גרוע"

ג'ניפר אניסטון- מידלדל
איזה מדלדל ואיזה נעליים: ג'ניפר אניסטון חטובה מתמיד | צילום: dailymail.co.uk
רופאים טוענים שאין סיבה אחת בלבד לעלייה בנתונים, זאת למרות שסלבריטאים מהבית הלבן והשטיח האדום כנראה נוטים להשפיע. על פי סקר שנערך על ידי האגודה נמצא שנשים מקדישות תשומת לב רבה לזרועות של סלבריטאיות. עוד טוען הסקר, כי במקום הראשון בתחרות הזרועות השוות ביותר נמצאת גברת אובמה. אחריה: ג'ניפר אניסטון, השחקניות ג'סיקה ביל, דמי מור ומנחת הטלוויזיה האמריקאית, קלי ריפה. "אנחנו תמיד מושפעים מהאנשים שאנחנו רואים כל הזמן, או על המסך הגדול או בטלוויזיה", אומר יושב ראש לחינוך ציבורי של האגודה האמריקאית של מנתחים פלסטיים, דוד רית'. "אנחנו רוצים להיראות כמותם". 

דמי מור וקילה ריפה- מידלדל
הניתוח פופולארי במיוחד בקרב נשים מעל גיל 40. דמי מור וקילה ריפה | צילום: dailymail.co.uk
ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, מנהל מרפאה פרטית בתל אביב מפריד בין הסטטיסטיקה  שמתארת את המצב בארצות הברית לבין מה שקורה בארץ. "השמנת יתר שהיא בגדר מגיפה בארצות הברית לא הגיעה למימדים האלה בארץ. חשוב להבין שהנתונים הגבוהים נובעים מכל הניתוחים שעושים שם לטיפול בהשמנת יתר כמו ניתוחים של קיצורי קיבה. אחרי שנשים ירדו במשקל הן נשארות עם עודפי עור ענקיים ואין דרך לטפל בהם פרט לניתוח שמוריד את עודפי העור הללו. לשמתחתי המצב פה בארץ לא כזה גרוע וכמות האנשים שצריכים את הניתוח הזה לא גדולה".

פרידמן מוסיף, "הניתוח של הסרת עודפי עור בזרועות אמנם פותר את הבעיה של עודפי העור אבל משאיר צלקת מהמרפק עד בית השחי וזו צלקת שלא קל להסתיר אותה. לנשים שיש להן שומן בזרועות וקצת עודפי עור אפשר להציע פתרון טוב יותר של שאיבת שומן ובמידת הצורך אח"כ טיפול של כיווץ עודפי העור עם מכשירים של גלי חום. היתרון הגדול בצורה הזאת היא שאין צלקות אלא שני חורים קטנים של הכניסה של צינורית השאיבה. אין לנו הגבלה של גיל לניתוח אבל ככל שעושים אותם בגיל מבוגר יותר הסיכוי שהעור יתהדק ויתכווץ הוא נמוך יותר. יש עלייה מאד מתונה פה בארץ בניתוח הספציפי הזה".

למרות הסטיגמה, ניתן לטפל באיזור הידיים באמצעות תרגילים נכונים

ג'סיקה ביל- מידלדל
נכללת בקבוצה ברת המזל של חטובות הזרועות. ג'סיקה ביל | צילום: dailymail.co.uk
לטענת אורית רווה, מדריכה ראשית בסטודיו סי, למרות התפיסה שמדובר באיזור בעייתי לאימון, "זה אזור שיותר קל לעבוד עליו. יש תרגילים ספציפים לחיזוק הזרוע האחורית. מדובר באיזור טעון טיפוח שנשים באות לטפח אותו גם לפני מישל אובמה. יש תרגילים ספיציפיים שאחנו עושות כדי לחזק את השריר התלת ראשי שניתן לחזק אותו על ידי עומסים. אם זה בשכיבות סמיכה, עבודה בישיבת קירוס, עמידה או על הבר או על הרצפה, מתיחה של גומייה, העמסת משקל עם פיטבול או משקולות. האני מאמין של סטודיו סי זה לתת לכל קבוצת שרירים שני תרגילים לאותה קבוצת שרירים בכל סט. לנשים עם בטן זה יותר קשה כי היא נהיית יותר רפויה אחרי היריונות. לעומת זאת, בזרוע אחורית ממש רואים את ההבדל בין מתעמלת ומישהי שלא. נראה לי שגם אם עושים ניתוח צריך לתחזק את זה. זה משהו שדורש תחזוקה בשגרה".

>> צנח לו דלדל: 6 תרגילי כושר לזרועות
>> פרסומת לצלוליט שתצחיק לכן את הגבשושיות