אריאלה עמרוסי
"אני סורקת לקוחות. הן חושבות שאני מוזרה, זה לא מעניין אותי". אריאלה עמרוסי | צילום: נוי עלפי

חוץ מכן ואולי מהפרטנר או הפרטנרית שלכן – מי עוד מכיר את הגוף שלכן טוב כמו הקוסמטיקאית? אריאלה עמרוסי, בעלת מכון יופי בבני ברק, הייתה הראשונה לזהות נקודה חשודה על גופה של לקוחה – וייתכן והצילה אותה מהתמודדות עם סרטן מתקדם.

"לפני כחודשיים הגיעה אליי לקליניקה לקוחה ותיקה לטיפול פנים שגרתי", סיפרה עמרוסי, "שתינו קפה וצחקקנו כרגיל, היא סיפרה לי על מקום עבודה חדש, על הילדים. נכנסו לחדר הטיפולים ובזמן שהכנתי את המכונה העפתי בה מבט חטוף. היא התפשטה כדי לעבור לחלוק, ופתאום קלטתי נקודת חן מוזרה באיזור עצם הזנב שלה, שהייתה גדולה מהרגיל. שאלתי אותה לגביה, והיא ענתה 'יש לי את זה המון זמן, זה שום דבר רציני, יש לי לא מעט כאלה בגוף'".

עמרוסי לא התרצתה וביקשה מהלקוחה להתקרב, כדי שתוכל לבחון את הנקודה. "זו הייתה נקודה גדולה, כהה מאוד וא-סימטרית. לא אהבתי את המראה שלה", אמרה. היא הפצירה בלקוחה שתיגש לרופא עור, אבל זו פטרה אותה ואמרה שנבדקה לא מזמן והכל היה תקין. עמרוסי הקשתה: "אמרתי לה שזה לא נראה טוב ושהיא צריכה בדיקה נוספת, אבל היא התעלמה ממני. גם בטיפול הבא, כעבור חודש, שוב שאלתי אותה מה עשתה בקשר לנקודה. היא ענתה לי שכלום, כי לא היה לה זמן".

הלקוחה עזבה את הקליניקה, אבל העניין המשיך להציק לעמרוסי – שהתקשרה אליה ודרשה ממנה במפגיע שתקבע תור לרופא. הפעם הרגישה הלקוחה בדחיפות, וניגשה לרופא. בבדיקה הנקודה נמצאה חשודה, נלקחה ממנה דגימה לביופסיה, היא אכן התגלתה כמכילה תאים סרטניים – וללקוחה נקבע תור דחוף להסרת הנגע.

"החיים שלה ניצלו!", מספרת עמרוסי בהתרגשות, "זה מלווה אותי מאז. סרטן העור הוא אחד האגרסיביים, כיוון שההתפשטות שלו מהירה מאוד. לו האישה הייתה מחכה וממשיכה להתעלם מבקשותיי, סביר להניח שהיום היא הייתה במקום אחר. הראשונות לראות נקודות חן הן קוסמטיקאיות. אני סורקת לקוחות, ולפעמים לקוחות חדשות חושבות שאני מוזרה. זה לא מעניין אותי, אם הצלתי חיים, דייני".

עמרוסי מבקשת להעביר מסר לשאר הנשים: "נקודות חן הן לא חינניות בכלל, הן מסוכנות. לא רק את החזה צריך למשש - גם לקטנות האלה צריך להתייחס"._OBJ