מנת יתר מכוונת של תרופות שונות ותלייה באמצעות חבל מאולתר. כך בחרה מייקלה כריסטופולו, נערה בת 17 שסובלת מהפרעות אכילה קשות ומאושפזת בשנתיים האחרונות לסירוגין במוסדות טיפוליים שונים כדי להילחם במחלת האנורקסיה, לסיים את חייה. למרבה המזל, היא נמצאה על ידי אחד העובדים במוסד בטרם נגרם לה נזק ממשי, ואחרי טיפול רפואי קצר היא הוחזרה למחלקת השיקום, שם תשהה מעתה בהשגחה צמודה.

מייקלה התארחה בארוחה משפחתית, ובן דודה - ככל הנראה שלא בכוונה רעה - אמר לה שנראה כי היא עלתה מעט במשקל. המילים האלה הוציאו אותה מאיזון. "לפני הניסיון האובדני הזה נראה היה שהיא בכיוון הנכון", אמר ד"ר חיפצי חוזייר, פסיכיאטר שטיפל בנערה, ל"דיילי מייל". "היא שוחררה לחופשות בבית וכולנו היינו אופטימיים מאוד, עד שההערה המיותרת של קרוב המשפחה גרמה לה להיתדרדרות מהירה ובלתי צפויה".

מייקלה כריסטופולו (צילום: דיילי מייל)
"רגשות אשם קשים". מייקלה כריסטופולו | צילום: דיילי מייל

מייקלה החלה לסבול מאנורקסיה לפני כשנתיים וחצי. "כשהיא הגיעה אליי היא ירדה 3.5 ק"ג בתוך פחות משבועיים, חיה מ-200 קלוריות ליום וה-BMI שלה היה 13.5. לאט לאט הצלחנו לייצב אותה, היא חידשה קשרים עם חברים והתקרבה מחדש למשפחתה, ולכן כל כך מפתיע שהיא התרסקה כך".

"לצערנו, התאבדויות בקרב חולות וחולי אנורקסיה אינן דבר נדיר", מסבירה ד"ר אנג'לינה ראו, שנמנתה אף היא עם הצוות שטיפל במייקלה. "החולים מרגישים שאין להם דרך לברוח מהמחשבות המענות על המשקל, ונוספים לכך רגשות אשם קשים על כל מה שהם כן מכניסים לפה. בשילוב הדימוי העצמי הנמוך, הם מרגישים שהמוצא היחיד מהסבך הוא התאבדות".

>> למה תמיד הגברים הם אלה שלא מעוניינים בקשר?