אניה סנט ג'יימס הייתה רק בת 13 כשהבחינה בקצב המהיר שבו החזה שלה גדל - כשעברה ממידה B לדאבל D בתוך שנה אחת בלבד. מאז הוא לא מפסיק לגדול, ואניה שהיום כבר בת 18 ובמידה HH, חוששת מהעתיד. "מפחיד אותי שהציצים שלי לא יפסיקו לצמוח. כמעט לכל הבנות בגילי הם הפסיקו לגדול אבל שלי רק ממשיכים עוד ועוד", היא סיפרה בראיון ל-The Sun.

ג'יימס, המתגוררת האוסטרליה, מאובחנת עם ג'יגנטומסטיה, מצב רפואי נדיר שגורם לצמיחה מוגברת של החזה. הסיבה המדויקת לתופעה אינה ידועה אך היא קשורה להורמונים המשתחררים במהלך גיל ההתבגרות או בהיריון ולסוגים מסוימים של תרופות. לדברי הרופאים החזה שלה עשוי עוד לגדול עד שתהיה כבת 20. "תוך ארבע שנים עברתי ממידה B ל-HH. גם כשירדתי במשקל הציצים שלי לא שינו גודל או צורה - הם עדיין צומחים", היא מספרת.

ג'יימס מציינת כי היא מתקשה למצוא חזיות המתאימות לה כיוון ש"כמעט בכל החנויות יש מקסימום מידה H", אך קניות הן לא הקושי היחיד עמו היא מתמודדת. במשך שנים היא סובלת מבעיות גב וצוואר כתוצאה מגודל החזה שלה, וכן מבריונות וקשיים במציאת זוגיות: “אני דואגת לגב ולצוואר שלי ומפחדת שהכאב יחמיר. הוא משפיע על הפעילות היום יומית שלי ולעתים קרובות אני צריכה לשכב ולנוח", היא אומרת, "כל אחד מהם בגודל ראש של ילד קטן. זה כאילו שיש שני ראשים של תינוקות מחוברים לחזה שלי".

אניה סנט ג'יימס  (צילום: מתוך אינסטגרם)
גם כשירדתי במשקל הציצים שלי לא שינו גודל או צורה - הם עדיין צומחים" | צילום: מתוך אינסטגרם
אניה סנט ג'יימס  (צילום: מתוך אינסטגרם)
"המצב הזה גבה מחיר מההערכה העצמית שלי וגרם לי לרצות לכסות את הציצים שלי" | צילום: מתוך אינסטגרם

בילדותה, מספרת ג'יימס, תלמידים בבית ספרה התנכלו אליה ודרשו ממנה לשלוח להם תמונות עירום. "הטרידו אותי די הרבה וזו לא הייתה חוויה נעימה. זה הקשה עליי ללכת לבית הספר, היה מקרה שבו עשרה בחורים ניסו לפגוע בי בו זמנית", היא משתפת. עם זאת, מהצד הנשי מקבלת בעיקר מחמאות. "כולן אומרות שהן גם רוצות חזה גדול אבל הן לא מבינות את הקשיים. אני אומרת להן שהן יכולות לקחת אותם ממני, אני לא רוצה אותם!".

בימים אלה מתלבטת ג'יימס אם לעבור עוד שנתיים ניתוח להקטנת חזה, אז על פי הרופאים החזה שלה אמור להפסיק לגדול. בינתיים, היא מתחזקת עמודים ברשתות החברתיות בהם היא מעבירה מסרים של העצמה נשית: "המצב הזה גבה מחיר מההערכה העצמית שלי וגרם לי לרצות לכסות את הציצים שלי במקום להיות גאה, להשוויץ בהם ולהיות מאושרת".