אומרים עליהן שהן לא אוכלות דבר ימים לפני פרימיירה, שהן חיות על מתכונים המבוססים על חסה, קוקאין וחוקן ושהפעם היחידה שהן מעזות להכניס משהו לפה זה לטובת תפקיד שדורש העלאה במשקל או במהלך קלטת סקס אסורה לצפייה מתחת לגיל 14. מצד שני, זה לא עוצר מנטורים שונים לפתות אותנו בכל שני וחמישי, עם סודות חדשים בכל הנוגע לשגרת הכושר של המפורסמות. שם מגלים לנו שהן דווקא אוכלות גם אוכלות והדבר שמאזן את כל התמונה הוא מדריך כושר מסוקס ו-45 דקות של זיעה יוקרתית. אז את מוזמנת להאמין למה שאת רוצה ועל הדרך להתענג על כמה טיפים של ספורט. אל תדאגי, את לא באמת צריכה ליישם אותם, רק לקרוא. ואם נוכל בכל זאת להציל שריר תלת ראשי אחד, הרי שהצלנו פיגורה ומלואה. אתר אינסטייל החליט לזרוק לנו כפפה וניימדרופינג והנה לכם: שעת כושר מזורזת להשגת גופות לוהטות כמו אלה של היפות והרזות של הוליווד, במיוחד כשהן מתכוננות לתפקיד חדש שיגלגל להן מיליונים.

השחקנית המצליחה בראיון לאהרון ברנע (תמונת AVI: חדשות)
עושה את זה בבריכה, קרוב לילדים. רוברטס | תמונת AVI: חדשות

ג'וליה רוברטס
התפקיד אליו התבקשה "להשתחל": המרגלת קלייר סטנוויק בסרט "משחק כפול"
שגרת כושר: "אנחנו משנים את אופן העבודה לפי התפקיד", אומרת מאמנת הכושר של הסלבס קת'י קילר, אשר עובדת צמוד עם רוברטס מעל עשור. "מאוד חשוב לי ליצור אימון יצירתי כדי שהיא לא תשתעמם". כמה יצירתי? ובכן, האימון סובב סביב הבריכה בביתה של השחקנית במליבו כאשר המטרה העיקרית היא להישאר קרוב לשלושת ילדיה. מדובר בשילוב של ריצה, תנועות סקי ועבודה על שרירי הידיים במים עמוקים. "ג'וליה צריכה להיראות אמנם טוב על המסך, אך גם מוכרחה לשמור על כושר כשהיא רודפת אחר ילדיה. עבודה במים היא דרך מעולה לפתח כח סבל ולהישאר בכושר".
אביזרים נלווים: חגורת ציפה (מלשון: לצוף) במים העמוקים שכמובן משדרגת ומקשה את התרגיל.
מחיר: 50 דולר. ניתן להשיג כאן
תרגיל לדוגמא: אחרי כמה הקפות לחימום הגוף, שימי על עצמך חגורת ציפה במים העמוקים. רוצי ריצה קלה במשך דקה, הגבירי את הריצה לדקה וחצי ועברי לריצה מהירה לדקה נוספת. חזרי על התרגיל חמש פעמים.

שמלות על השטיח אדום 7-קיט הדסון בשמלת סטרפלס (צילום: Reuters)
קורעת ת'תחת. הדסון משלמת את מחיר הפיגורה | צילום: Reuters

קייט הדסון
התפקיד אליו התבקשה "להשתחל"
: ליב, כלה פסיכופטית ב"מלחמת הכלות".
שגרת כושר: במהלך כל השנה על עבודת קרדיו, יוגה ופילאטיס, בלי שום קשר לתפקיד, עובדת הדסון בצמוד עם מאמנת הכושר ניקול סטיוארט (שאף זכתה לתפקיד קטן בסרט בתור המזכירה). עיקר העבודה היא  על השרירים של השחקנית בדרכים שונות. "אם אנחנו רצות ביום אחד 20 דקות, ביום למחרת נרוץ במשך 30 דקות ונשלב פילאטיס, או אם למשל נעשה עבודת מדרגה של חצי שעה, ביום שלמחרת נאזן את זה עם שעה וחצי של פילאטיס וריצה מהירה של 10 דקות". בקיצור, ניכר שהבחורה קורעת את ישבנה ולא סתם נצפית בכל סרט לפחות פעם אחת בביקיני קטנטן. הספורט המועדף עליה אגב הוא יוגה ופילאטיס, אך סטיוארט מקפידה לאתגר אותה בשלל תרגילים אחרים.
אביזרים נלווים: שתי משקולות יד של קילו. כמו גם כוח רצון והרבה מאוד זמן פנוי. ואת זה לא ניתן להשיג באף חנות.

פנלופה קרוז במסיבה שאחרי האוסקר (צילום: Michael Buckner, GettyImages IL)
מוכנה תמיד לכל תפקיד שיוצע לו. קרוז | צילום: Michael Buckner, GettyImages IL

פנלופה קרוז
התפקיד אליו התבקשה "להשתחל":
מריה אלנה ב"ויקי כריסטינה ברצלונה"
שגרת כושר: קרוז, בדומה לחברותיה, מקפידה לשמור על גזרה במהלך כל השנה ביחד עם המאמן גאנר פטרסון. "להיות מוכן לכל תפקיד הוא חיוני בהוליווד", אומר פטרסון ומתייחס כמובן לשמירה על הכושר. "עבור הסרט, עבדתי עם קרוז על קרדיו, מתיחות ואימון כוח ששילבו מכשירים, משקולות וכדור פיזיו".
אביזרים נלווים: כדור יציבות. 19.98 דולר. להשיג כאן

אין תמונה
מרגישה עם עצמה טוב, עד שזה מגיע לקייט הדסון. האתאווי

אן האתאווי
התפקיד אליו התבקשה "להשתחל"
: אמה ב"מלחמת הכלות"
שגרת כושר: שלושה חודשים לפני תחילת צילומי הסרט, החלה השחקנית בעבודה מאומצת עם המאמן הצמוד  דיוויד קירש. המטרה הייתה עיצוב הזרועות והירכיים. "אן מרגישה מאוד נוח עם איך שהיא נראית, מצד שני היא ידעה שהיא חולקת זמן מסך עם קייט הדסון ורצתה להעניק פייט ראוי". הלו"ז היה צפוף: מדי יום, עבודה של שעה-שעה וחצי של עבודת שרירים משולבים עם מכשירים ואימון אליפטי. "אן מאוד נהנתה מהאינטנסיביות של האימון. היא מאוד תחרותית", אומר קירש ומוסיף "בשורה התחתונה: הביטחון העצמי שלה התעצם והגזרה שלה נהפכה רזה, מהודקת וסקסית יותר".
אביזרים נלווים: DVD עם אימון הכושר Ultimate New York Body Plan – 29.99 דולר

אין תמונה
עושה יוגה בעיקר בשביל האנרגיה. אניסטון

ג'ניפר אניסטון
התפקיד אליו התבקשה "להשתחל"
: ג'ניפר גרוגן ב"מארלי ואני"
שגרת כושר: שלוש שנים אחרי "הצד שלי הצד שלך", שבה אניסטון למסך הגדול עם גזרה שמורה ומוקפדת היטב. אניסטון ביחד עם מדריכת היוגה הצמודה אליה זה שנים, מנדי אינגבר לא הפסיקו את האימון השגרתי שלהן, גם בזמן הצילומים במיאמי. השתיים השכימו קום בארבע לפנות בוקר לשעה של יוגה. המטרה: להעניק לאניסטון את הכוח והאנרגיה ליום ארוך מול המצלמה. הגזרה מעוררת הקנאה היא רק בונוס. השגרה הקבועה היא 30 דקות של אימון קרדיו (הפועל על דופק מהיר), ממשיכה ליוגה ומקנחת במתיחות. "יוגה היא לא תחליף לכושר של ממש", אומרת אינגבר.
אביזרים נלווים: מחצלת יוגה – 85 דולר. להשיג כאן. בזמן אימון, מאזינה אניסטון לצלילים של Prana . 14 דולר. להשיג כאן

אווה מנדז - בטקס גלובוס הזהב 2009 (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
חייבת להיות סקסית בכל פריים בסרט. מנדז | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

אווה מנדז
התפקיד אליו התבקשה "להשתחל"
: המאהבת קריסטל אלן בסרט "הנשים".
שגרת כושר: בשלוש שנים האחרונות, מנדז לא זזה בלי מאמן הסלבריטאים הרלי פסטרנק. "התפקיד של מנדז בסרט דרש ממנה להיות סקסית וחזקה. היא בכושר שיא אך נדרשת להדגיש גם את קימוריה הנשיים", כך שהאימון השבועי שלה הסתכם בחמישה אימונים יומיים של 45 דקות שכללו חמישה שלבים: קרדיו, עבודה על פלג גוף עליון, פלג גוף תחתון, שרירים ושוב קרדיו. האתגר הגדול עבור השחקנית אגב הוא עבודה על הכתפיים.
אביזרים נלווים: חבל קפיצה. 15 דולר. ניתן להשיג כאן.

גווינת פאלטרו (צילום: Dave Hogan, GettyImages IL)
במקביל לכושר, שומרת גם על תפריט דיאטה. פלטרו | צילום: Dave Hogan, GettyImages IL

גווינת פלטרו
התפקיד אליו התבקשה "להשתחל"
: פריידיי פפר פוטס ב"איירון מן".
שגרת כושר: "כל אחת יכולה להתהדר בגוף של דוגמנית", אומרת מאמנה האישית של פלטרו, טרייסי אנדרסון וכבר מאבדת נקודות על אמינות, אך ממהרת לתקן, "אבל זה יעלה לך". כמה? ובכן, מדובר באימון יומי של שעתיים: שעה של קרדיו ושעה של מתיחות. עכשיו את רק צריכה לפנות זמן מכל שאר המטלות שיש לך. זה אולי טוב לפלטרו ומדונה, אבל לא קל ליישום. במקביל לאימון האינטנסיבי, פלטרו גם עוקבת אחר תפריט דיאטה ברור הכולל דגים, פירות, ירקות ואורז חום.
אביזרים נלווים: ה-DVD של אנדרסון "קרדיו דאנס" או "אימון שלאחר לידה" – 30 דולר. ניתן להשיג כאן.

אלכסיס בלדל (צילום: Peter Kramer, GettyImages IL)
רק נראית חלשלושה. אלכסיס בלדל | צילום: Peter Kramer, GettyImages IL

אלקסיס בלדר
התפקיד אליו התבקשה "להשתחל"
: לנה ב"אחוות הג'ינס 2".
שגרת כושר
: עוד בימי "בנות גילמור", החלה הפטיט להתמכר לשיעורי פילאטיס בסטודיו של ויוקה ג'נסן. למרות שהשחקנית מיומנת היטב באימון משולב גם של קרדיו, היא הייתה מוכנה להגביר את הקצב לטובת הג'ינס, כלומר הסרט. "התמקדנו יותר על שריפת קלוריות בדגש על ישבן וירכיים. קיקבוקס הוא האימון המועדף על בלדל, כך שעשינו זאת לא מעט, כמו גם פילאטיס כמובן".
אביזרים נלווים
: DVD של ויוקה – 22 דולר. ניתן להשיג בטלפון 818-9535105. אחלה פיתרון למי שנמצאת הרבה בדרכים. או, הממ, לא מזיזה את עכוזה מהסלון.

טוב, הזעת מספיק. עכשיו הגיע הזמן לכמה סודות מהתפריט של המפורסמות.