באחד מהימים הלוהטים של השבוע האחרון צעדה רינת יצחקוב בת ה-24 לכיוון חוף הים, מלווה בידיד. כשהתקרבה לבדה אל קו המים, עברה יצחקוב ליד שתי צעירות שאחת מהן ישבה על כיסא נוח. "הייתי על הקו שבין החוף למים, המים הרטיבו לי את הרגליים ופשוט נהניתי מהאווירה", סיפרה ל-mako, "הבחורה שישבה על הכיסא בחנה אותי, ואז אמרה לבחורה שעמדה לידה: 'אני לא מבינה איך נשים הולכות ככה'. אני מאמינה שזה לא כוון לאוזניי, אבל הייתי במרחק סביר ושמעתי בכל זאת".

רק אחרי ששבה הביתה מהבילוי לחוף הרשתה לעצמה יצחקוב לעכל את מה ששמעה, וסערת רגשות הציפה אותה. היא ישבה וכתבה פוסט בפייסבוק, בו סיפרה על החוויה המטלטלת שעברה בים. "בחורה יפהפייה שכמותך, עם חוטיני הורס לגוף הורס ושזוף ובטן שטוחה - פליז פליז פליז אל תעשי את זה שוב", כתבה, "אל תסתכלי על בחורה כמוני מלמעלה עד למטה בעיניים בוחנות, תעווי את הפרצוף ותגידי לחברה שלך, היפה לא פחות, 'אני לא מבינה איך נשים הולכות ככה'. פליז אל תעשי את זה.

"אני מומחית בהדחקה, אז בים נהניתי בטירוף. אבל בדרך הביתה, באוטובוס, כבר עלו לי המבטים שלך לראש, המילים שלך נוטפות הבוז והפליאה. ותאמיני לי שהתקף חרדה עם מסיכה באוטובוס זה לא כיף.

"פליז, לא כולן נראות כמוך. בין אם כי לא יכולות בין אם כי פשוט לא רוצות, וזה בסדר. אבל כולנו רוצות להיות מסוגלות ללכת עם בגד ים שני חלקים לחוף בלי לחטוף מבטים וביקורות.

"חבל לי. כי כבר הייתי כמה פעמים בים עם בגד ים. וחשבתי שאכלתי סרטים לשווא, שאני דווקא כן נראית סבבה עם זה. שלאנשים לא אכפת וזה לא צורם להם בעין שאישה מלאה נמצאת עם בקיני בים. ומסתבר שכן. וזה מחזיר אותי אחורה, שוב, כמעט לאותה נקודה התחלתית בדיוק של להעז.

"אז בפעם הבאה - שמרי את מחשבותייך לעצמך. בבקשה ממך. כי הכאבת לי. והרסת לי. אל תעשי את זה גם לאחרות. בבקשה..."

"צריכה חיזוקים שאני נראית טוב"

רינת, שמתגוררת היום בדירת שותפים ברחובות, סיפרה שזו הייתה אחת הפעמים הראשונות בהן העזה ללבוש בגד ים בחייה. "גדלתי בנתניה במשפחה חב"דית ויצאתי בשאלה לפני שנה בערך. במשך שנים הורגלתי לצניעות וגם תמיד הייתי שמנה, והקיץ הזמנתי בפעם הראשונה בגדי ים. זו הייתה הפעם הרביעית בסך הכל שלבשתי בגד ים השנה, ובכל פעם אני צריכה חיזוקים מהחבר או מידידים שאני נראית טוב ושהכל בסדר. כששמעתי את הבחורה הזו אומרת את מה שהיא אמרה הרגשתי חשופה, נשפטת שלא בצדק".

הפוסט זכה לתגובות מחזקות רבות. "התגובות הרבות הדהימו אותי. הגולשות היו תומכות ואוהבות והסבירו לי כמה אני לא צריכה לשים לב לכאלה מקרים כי אני טובה ויפה בזכות עצמי".

תלכי שוב לים?
"כמובן שאלך שוב לים. אצטרך לנשום עמוק ולנסות להרגיש טוב עם עצמי. זה תהליך, אבל זה שווה את זה".