חולים על שוקולד? מסוגלים לפרק 3 טורטית ברצף מול הטלוויזיה, ובטוחים שאתם חזרזירים פר-אקסלנס? ובכן, בואו. לגברת שלפניכם יש משהו ללמד אתכם על התמכרויות - ואולי גם על הדרך לצאת מהן.  

רייצ'ל אוונס (36) מאנגליה אוכלת שמונה חפיסות שוקולד ביום צנוע. "לפעמים אני לא מאמינה בעצמי שאני אוכלת כל כך הרבה ממתקים. זה עושה לי בחילה, אבל אני לא מסוגלת להפסיק", אמרה בראיון ל"דיילי מייל". "אני אוכלת שוקולד לארוחת בוקר, צהריים וערב, ואז מנשנשת עוד קצת מתוק מול הטלוויזיה. אני ככה מאז שאני זוכרת את עצמי - ההורים שלי חינכו אותי לאכילה בריאה ושוקולד היה רק פינוק מדי פעם, אבל התשוקה הזו תמיד הייתה קיימת אצלי. כשגדלתי ועברתי לגור לבד, התחלתי לקנות את הממתקים שלי בעצמי - ומשם הכל התחיל להידרדר". 

עוד בערוץ הנשים:

"הולכת לחנות וקונה את כל השוקולד שאני יכולה לסחוב"

אוונס מספרת שאין לה שום שליטה עצמית בענייני סוכר. "אני מסוגלת לאכול חבילות שלמות של שוקולד, אריזות של ביסקוויטים - ומיד כשאני מסיימת, בא לי עוד. אני מרגישה אשמה, אבל זה לא עוצר אותי. הצלחתי להפסיק לעשן, אבל מההתמכרות למתוק אני לא נגמלת. אני לא רוצה את זה, אני יודעת שזה מזיק לי - ואני לא מצליחה. אנשים אומרים לי לא להחזיק שוקולד בבית כדי לא להתפתות, וגם את זה ניסיתי, אבל מהר מאוד אני פשוט הולכת לחנות וקונה את כל השוקולד שאני יכולה לסחוב". 

אוונס מודאגת בעיקר מהפן הבריאותי שבהתמכרות, ומתביישת בדוגמה השלילית שהיא מהווה לילדיה. "ירדתי במשקל, התחלתי לרוץ אבל מהשוקולד אני לא מצליחה להיפטר. אני מנסה להרגיל את הילדים שלי לאכול בריא, אבל הבת שלי כבר יודעת מתי אני מתחבאת במטבח ואוכלת שוקולד, ובאה לבקש גם". בייאושה, פנתה אוונס לתכנית הבוקר של ITV, וביקשה לעבור טיפול גמילה מול המצלמות. 

מכורה לשוקולד (צילום: תכנית הבוקר של ITV, dailymail.co.uk)
רייצ'ל בביתה בין הררי השוקולד | צילום: תכנית הבוקר של ITV, dailymail.co.uk

בתכנית פגשה המכורה את צמד המרפאים "הסקיפמנים", ניק ואווה סקיפמן, שביצעו בה טיפול אנרגטי לעיני המצלמות. שעה לאחר מכן הוגשה לה צלחת שוקולדים מפוארת - אבל אוונס לא נגעה בהם, וטענה שמרתיע אותה אפילו להביט בהם. לא ברור אם הפאדיחה לזלול מול מיליוני צופים היא שעצרה בעדה, או שהטיפול באמת עבד, אבל אם אתם נוטים להאמין לאפשרות השנייה - הנה טיפ של הגומלים המוכשרים. "מכיוון שקשה לזנוח כליל את ההתמכרות", מסבירים הספיקמנים, "כדאי למצוא תחליף מזיק פחות. למשל, במקום לאכול טבלת שוקולד חלב - לאכול כמה קוביות שוקולד מריר, או לשים קצת פצפוצי שוקולד בקפה, כדי לא להרגיש מסכנים". 

>> אני פשוט חייבת לעשות סדרה קומית על בולמיה