אם גם לכם המילה "דיאטה" מעלה אסוציאציות עגומות כמו הזעה בלתי נסבלת בחדר הכושר ומבטים משתוקקים עד כלות אל עבר מדף המאפים בסופר, חשבו מסלול מחדש. דיאטה חדשה, שפיתחו ד"ר מישל סטורפר ומומחית הכושר פיה נילסן, מבטיחה לכם ירידה משמעותית במשקל וצמצום ניכר של אחוזי השומן בגוף - וכל הטוב הזה קורה תוך ארבעה שבועות בלבד. 

בהכירן את הקהל שלהן (שמורכב, יש להניח, משמנמנים חובבי פחמימות שלא ייכנסו לדיכאון מביטול כמה אימונים בחדר הכושר), ממליצות הנשים שפיתחו את הדיאטה על "אימון משקל גוף" - שיטה שמשתמשת במשקל הגוף כדי לחזק את השרירים. "אימונים ממושכים בחדר הכושר לא תמיד מניבים את התוצאה המיוחלת", אומרת נילסן, "ושואבים מאנשים את כל האנרגיה, כך שהם נשארים מתוסכלים, נשברים ונוטשים את אורח החיים הבריא שניסו לסגל לעצמם". שיטת משקל הגוף דורשת מהמתאמן לקנות גומיית אימון (עניין של כמה עשרות שקלים) ולבצע מספר רגילים פשוטים מדי יום. (את התרגילים אתם יכולים למצוא כאן)

למרבה הצער, הדיאטה אינה נטולת פעילות אירובית לחלוטין, אבל התמהיל השבועי שעליו ממליצה נילסן כולל יומיים אימון משקל גוף, יומיים מנוחה, יום אחד של מתיחות ויום אחד של אימון נמרץ ומעלה דופק. 

פרט לתכנית האימונים, כוללת הדיאטה גם תפריט מדוקדק - והרבה פחות מדכא מתפריטי דיאטה אחרים. "ליהנות ממה שאתה אוכל, ולהימנע מתחושת הרעב המסתכלת - אלו שני האלמנטים הכי חשובים בדיאטה", מסבירה ד"ר סטורפר. "אני מתמקדת לא במה 'אסור' לאכול, אלא דווקא במה שכדאי להכניס לתפריט. "כשמתעסקים כל היום במה אסור ובספירת קלוריות, האכילה הופכת להיות מטלה לא נעימה, ודי מהר אנחנו מתחילים לחשוב: 'מתי כבר אסיים את הדיאטה הזו ואוכל לאכול כל מה שמתחשק לי?'".  

כדי ליהנות באמת מהאכילה, ד"ר סטורפר אוסרת על אכילה מול הטלוויזיה או המחשב, ומדגישה כמה חשוב לאכול לאט ולא לטרוף את המזון תוך כמה דקות. "כשאוכלים לאט מעכלים טוב יותר, והמוח מספיק להבין שהוא שבע לפני שאוכלים כמות גדולה ממה שתכננו", היא מסבירה. בניגוד ללא מעט דיאטות דרקוניות, כאן פחמימות אינן האויב, וד"ר סטורפר ממליצה לכלול פחמימות מורכבות (אורז מלא, מאפים מקמח מלא, שיבולת שועל ובטטות, למשל). בנוסף, אין דרישה להימנע מקפאין, ומותר לשתות קפה, תה ואפילו כוס שוקו חם לפני השינה. 

תפריט לדוגמה: 

ארוחת בוקר: דייסת שיבולת שועל עם פירות יער

ארוחת ביניים: טוסט משתי פרוסות לחם מלא, 60 גרם סלמון, 1/4 אבוקדו וירקות

ארוחה נוספת: פרי עם שתי פריכיות אורז

ארוחת ערב: סלט קינואה עם ירקות קלויים

ארוחת לילה: 30 גרם שוקולד מריר ופרי

צאו לדרך