מזריקה (צילום: diego_cervo, Istock)
שתיים שלוש דקות ואת כמו חדשה | צילום: diego_cervo, Istock

 תקציר הפרקים הקודמים, למי שלא היה פה בשנה וחצי האחרונות. סיליקון בציצי זה די אאוט. קולגן בנקודת הג'י, זה מה שבאמת מעניין נשים בתחילת המאה ה-21. עוד שטות של האמריקאים? או מהפכה מינית אמיתית שתעשה לנשים את מה שעשתה הוויאגרה לגברים (ולנשים)? מה שבטוח הוא שפנימיות זה מה שבאמת חשוב.

נקודת הג'י – מציאות ודמיון

אם גדלתם על סרטי סקס דוברי גרמנית, זה לא יפתיע אתכם שהראשון שדיבר על נקודת הג'י היה גניקולוג גרמני בשם ארנסט גרפנברג Ernst Grafenberg)). מה שכן מפתיע, הוא זה שהוא עשה את זה בתחילת שנות החמישים של המאה הקודמת – וגרם להרבה מאוד אנשים להסמיק. בלי להיכנס לאיך הוא בכלל גילה את זה, ד"ר גרפנברג טען שאזור קטן בעומק 4-5 סנטימטרים בדופן הנרתיק (יש כאלה שמדברים גם על זוויות מדויקות, אבל עזבו, למה לסבך?), בערך מאחורי עצם הפיוביס, הוא אזור ארוגני שכאשר מגרים אותו, הוא מוביל לעוררות מינית גבוהה ולאורגזמות שבוכים מהן (או לחילופין, לצורך עז להשתין, אבל זה רק בגלל הסמיכות הגיאוגרפית לשלפוחית השתן).

מצד שני, יש גם כמה אנשי מקצוע שאומרים שה"דנידינ(ה)" של הסקס היא לא יותר מאשר מיתוס: מחקרים לא העלו כל ראיה מדעית לגבי המיקום שלה, או הגיעו רק לתוצאות שאפשר להתווכח עליהן. אחרים אומרים שהיא קיימת, אבל לא אצל כל אחת. המילה האחרונה בתחום היא שנקודת הג'י היא כנראה אחת משתיים: או קבוצת עצבים שהיא המשך ישיר של הדגדגן, או בלוטות שמייצרות סיכוך בדומה לבלוטת הערמונית של הגבר.

 אבל הסיפור האמיתי הוא לא הוויכוח סביב קיומה של נקודת הג'י, ואפילו לא המסע המתסכל גברים ונשים כאחד בדרך אליה, אלא דווקא המומחים שלא רק טוענים שהיא קיימת ועוד איך, אלא אפילו מבצעים הגדלה שלה. לפי מה שהם אומרים, אגב, הם לא מצליחים לעמוד בביקוש.

מהר יותר, גבוה יותר, חזק יותר

נשמע כמו אחלה פרק של ניפ טאק, אבל ה-G-shot חיה, בועטת ומבטיחה להפוך כל מיסיונרית למלמיליאן, בהליך פשוט, קצר, לא כואב, ולא מאוד יקר בשביל מה שהוא נותן בתמורה (זריקה אחת ב-1,850 דולר, שתיים ב- 2,500 דולר). הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית ומתאים לכל אחת שהחליפה קידומת לפחות פעמיים, יודעת מה זה לגמור, ובתנאי שבמהלך 24 שעות אחרי הטיפול אתם יודעים מה אסור לעשות.

ההליך כל כך פשוט, שאומרים שכל מה שמפריד בין אישה ונקודת הג'י שלה, היא חצי שעה וגם זה בהגזמה. המטופלת מגיעה לקליניקה, מרוקנת את השלפוחית, חותמת על מסמך שאומר שגם אם היא תרגיש גירוי במהלך ההזרקה, זה בסדר מבחינתה (הרי חייבים למצוא את הנקודה איכשהו...). אחרי שמוצאים את המיקום המדויק, הרופא מאלחש את המקום, מזריק את החומר, ואחרי 2-3 דקות היא יכולה לחזור לעבודה כאילו כלום. רק עם ברק משונה בעיניים (הערת המערכת: לא משונה – מנהיג!).

נהגת
מאמי אתה לא מאמין מה מצאתי | צילום:

הרעיון עובד בדיוק כמו בתחומים אחרים ברפואה האסתטית: הזרקת חומר שמגדיל, מרחיב ומגביה את הנקודה ובעיקר הופך אותה להרבה יותר רגישה לגירויים. יש שני סוגי חומרים שאיתם עושים את זה. אחד הוא סוג של קולגן אנושי מהונדס שאושר על ידי ה-FDA, כלב השמירה של האמריקאים לכל מה שנוגע לבריאות ותזונה. החומר השני הוא חומצה היאלורונית, חומר שנמצא בגוף באופן טבעי וה"רובע" של הרפואה הפלסטית כבר לא מעט שנים. החומצה ההיאלורונית נחשבת לידידותית יותר מהקולגן והגוף מזהה אותה כמו שווינדוס מזהה כל דרייבר שמתקינים עליו. גם היא כמובן קיבלה את כל האישורים מכל מי שצריך. את אחד מהחומרים האלה מזריקים לתוך הרקמות בנרתיק, במקום שבו נמצאת נקודת הג'י.

מי שגוזר את הקופון מכל הסיפור הזה הוא ד"ר דיוויד מטלוק, אותו אחד שהתחיל עם כל התחום שנקרא "אסתטיקה וגינאלית". במחקר שמטלוק עצמו ערך, הוא מספר ש-87% מהנשים שעברו את ההליך, חוו אורגזמה מהר יותר והרבה יותר. וכשאנחנו אומרים הרבה יותר, אנחנו לא מדברים על אחת או שתיים. יותר בכיוון של ארבע חמש – והרבה יותר חזקות. טוב נו, לא באמת חשבנו שהוא יגיד משהו אחר.

 ניסינו. באמת שניסינו, אבל לא מצאנו אף ישראלית שעשתה ורצה לספר לחבר'ה. אולי כי נשים ישראליות מתחרמנות יותר מתלוש המשכורת של הגבר מאשר מיכולתו לאתר את המכה של האורגזמה, אבל באתרי האינטרנט מרחבי העולם אפשר למצוא טוקבקים כמו 'עכשיו אני יודעת בדיוק איפה נקודת הג'י שלי', וגם 'המורה שלי לספינינג לא מבין למה אני מחייכת כל השיעור'.

ואצל האמריקאים, כמו אצל האמריקאים, כל תופעה חדשה חייבת להגיע עם מרצ'נדייזינג: במקרה הזה אלו חוגי בית. לא של החלפת מתכונים. גם לא של דעות פוליטיות. אלא של רופא שבא ועושה את כולן ביחד (G-shot party).

נקודה למחשבה

מי שחושבת שזה פשוט כל כך מוזמנת לשקול זאת שוב: העובדה שההליך הזה הוא יחסית חדש בשוק ושבזמן הקצר הזה, הוא לא ממש עבר מחקרים קליניים מסודרים ואף אחד לא באמת יודע להגיד מה ההשלכות שלו בטווח הארוך, בהחלט מעלה כמה שאלות.

 בתור התחלה, ובתור מישהי שעברה בחיים שלה בדיקה גניקולוגית: אין מצב שזה לא כואב. חוץ מזה שמבט חטוף במסמך ההבנה שאותן נשים מתבקשות לחתום עליו, עלול לכשעצמו לגרום לכאב: בתוך 2 העמודים אפשר למצוא באותיות די קטנות 68 תופעות לוואי פוטנציאליות. דימום, פגיעה בכלי דם, תגובה אלרגית, היווצרות של ציסטות, זיהום בדרכי השתן, גושים ונפיחות (לא זאת שלשמה התכנסנו) הן רק חלק מהן. אה, ושכחנו גם פגיעה אפשרית בתפקוד המיני.

סקס 3- קלואז אפ על תחתונים של בחורה כשידה בתוכם (צילום: jupiter images)
גם אם הגדלת, לא בטוח שזה מה שיביא לך שרשרת אורגזמות | צילום: jupiter images

מהצד השני של המזרק, ממשיכים להגיד לנו שתופעות לוואי מהסוג הזה הן אולי אפשריות, אבל בטוח נדירות. ההליך הזה לא אמור לפגוע ברקמות, לא במחזור החודשי, לא בתפקוד המיני, ולא אמור להתפשט לאזורים אחרים בנרתיק, ושבאופן עקרוני, הוא הרבה פחות גרוע מבדיקה גניקולוגית רגילה. אחרי הכל, עוד משנות ה-40 מזריקים קולגן לנרתיק למטרות רפואיות, כמו אי שליטה על סוגרים. לכך אפשר לצרף את העובדה שאפילו טיפול קונבנציונלי בהרבה כמו למשל, הסרת שיער בלייזר, עדיין לא זכה לארכיון רפואי שיאפשר בדיקת תופעות לוואי ארוכות טווח, וכמובן את העובדה שלו היינו קוראים את כל האותיות הקטנות בכל חוזה סטנדרטי, סביר להניח שלא היו לנו היום חשבונות בנק, פוליסות ביטוח ומפעיל סלולארי קבוע.

האהבה מתה?

לפני שאתם מתחילים לפנטז על חיי מין שבאמת שווה לקרוא להם חיים, יש עוד 2 בשורות לא כל כך טובות. אחת, שכמו סינדרלה, גם ה-G-shot נעלמת אחרי גג חצי שנה (ברוב המקרים אחרי ארבעה חודשים, ולא בטוח שבדיוק בחצות). השנייה, בארץ עוד לא ממש עושים את זה (אבל שכנה שלי, אחותה, דודה שלה, גיסתה, נשבעה לי שהיא נוסעת לחו"ל פעם בשנה רק בשביל זה, שזה די הגיוני: נשים נוסעות לחו"ל בשביל שופינג של בגד שילבשו פעם בכמה חודשים, אז בשביל משהו שיכול להביא הביתה כל כך הרבה אושר לא ניסע?).

לחיים! (צילום: אור גץ)
כמו מסיבת טאפרוור, רק הרבה יותר פלסטי. מסיבת ג'י | צילום: אור גץ

 אורגזמה של נקודת הג'י היא סוג של גביע קדוש בשביל נשים. ד"ר עידן מיליצ'ר, סקסולוג ומטפל זוגי ומשפחתי, אומר ש'נו הארד פילינגס', אבל כנראה שהיא הפכה להיות כזאת, רק בגלל שרובנו לא ממש מכירות אותה מקרוב. "רוב הנשים מגיעות לאורגזמה מחיכוך בדגדגן, חלק רק מחדירה, וחלק גם וגם. אבל אי-אפשר לקבוע בוודאות אם אורגזמה נרתיקית היא באמת תוצאה של גירוי נקודת הג'י".

יותר מזה, כנראה שה-G-shot לא תעשה לגברים את החיים קלים ולא תהיה זאת שתביא את הצעקות לחדר השינה שלכם, אם הן לא היו שם קודם. רוצה לומר, אם אישה לא מצליחה לגמור בערכאות רגילות, לא זה מה שיביא אותה לבג"צ. "אין מחקר שמראה שהזרקת חומר כזה או אחר יכולה לעורר או לתקן תשוקה, תגובה, דחף מיני נמוך, או רצון לקיום יחסי מין, ואין אף מחקר שמראה שנשים נהנות יותר אחרי שהן עשו את זה".

בגלל שבכל הנוגע ל-G-shot בפרט ול-G-spot באופן כללי – רב הנסתר על הגלוי, האיגוד האמריקני לגינקולוגיה ומיילדות (ACOG) החליט חד-משמעית בחודש ספטמבר שעבר שבגלל שאין שום תיעוד לגבי ההשלכות של הזרקות כאלה לטווח הארוך, אין שום הצדקה רפואית לעשות ניתוחים לעיצוב הנרתיק, או להזריק חומרים כאלה או אחרים כדי לעבות את נקודת הג'י. הבנתם? "חוסר ראיות" הספיק לאמריקנים כדי לסגור את "תיק-ג'י". 

נשים מוכנות לעשות הרבה בשביל להיראות ולהרגיש טוב: 


גם אצלנו בארץ התגובה הייתה פחות או יותר דומה. משרד הבריאות, שבהתחלה אישר את ההליך, אבל בסופו של דבר החליט לגמור בחוץ, מסביר שכל נושא נקודת הג'י אינו חד-משמעי (וואלה? עכשיו ספרו לנו משהו שאנחנו לא יודעים). ומה שעוד יותר לא חד-משמעי, הוא התחום שנקרא אסתטיקה וגינאלית. החומרים שמשתמשים בהם הם בסדר, וגניקולוגים שהוכשרו יכולים לעשות את זה בלי לקבל אישור מיוחד מהמשרד, בתנאי שערכו את כל הבדיקות ושהמטופלת יודעת ומסכימה לכל מה שכרוך בזה. גם במשרד הבריאות אומרים שכנראה שסקס הוא קצת יותר ממכאניקה. ובינינו, אי אפשר להאשים אותם אם הם מעדיפים לא ללכלך את הידיים באחריות, כשמדובר בהליכים שהם לא שאלה של חיים או מוות.
ולשאלת ה-1,850 דולר (אותנו בפולניה לא קונים במבצעים). תיאורטית, אני קהל היעד של כל הסיפור הזה. אבל זה רק תיאורטית. כי כנראה שיש פה קצת יותר מדיון על מי גומרת ומאיפה. אפשר להגיד שאנחנו רוצות כוח. אפשר גם להגיד שאנחנו רוצות שיווין. אבל אפשר גם להגיד שהפמיניזם הלך צעד אחד רחוק מדי.

עצור (צילום: jupiter images)
אני אדאג לאורגזמה שלי בעצמי, מיסטר | צילום: jupiter images

 כי יש פה איזושהי חד צדדיות. איזושהי אמירה של מה שאתה יכול לעשות, אני יכולה לעשות יותר טוב ואף אחד לא יכנס ביני ובין האורגזמה שלי. מה זה אומר על נשים? מה זה אומר על יחסי נשים-גברים? מה זה אומר על המרדף אחרי האורגזמה? ובעיקר, מה זה אומר על רומנטיקה?
אבל גם להגיד שאנחנו רוצות סקס כמו שאנחנו רוצות את כסא ראש הממשלה זה פשטני מדי. כי בכל הנוגע לסקס, הדיון החברתי הוא עדיין קצת ימי בניימי. לנשים יש פחות לגיטימציה ליהנות מסקס, להגיד מה הן רוצות, מה באמת עושה להן טוב. מתי בפעם האחרונה יצא לכם שאישה תפסה לכם את הראש והורידה אותו, אתם יודעים לאן. מתי בפעם האחרונה שמעתם אישה אומרת בואנה איזה סרט כחול ראיתי אתמול. וגם אם יצא לכם, בטח אמרתם לעצמכם שהיא כל כך צריכה אישור/ אהבה/ חום/ יחס (או אתכם, אלא מה) או שסתם נזכרתם בפרויד ובתסביכים אדיפאליים. אל תסתכלו עלי ככה. לא אני המצאתי את זה, והגדלה של נקודת הג'י בטח לא תפתור את זה. אולי אפילו תעשה בדיוק את ההיפך.

 אבל יש כאן עוד משהו. המשהו הזה שאנחנו כל הזמן מחפשים. יותר גבוה, יותר חזק, יותר טוב, יותר מהיר, יותר חדש. עד לאן נגיע? אין לי תשובה מספיק טובה. מצד שני, אפשר גם לא לעשות מזה יותר ממה שזה. כי אולי הגדלה של נקודת הג'י רק יכולה לעשות את החיים קצת יותר פשוטים לכולם. הרי פעם התייחסו בחשדנות גם להסרת משקפיים בלייזר.

ובכל זאת, אני לא מצליחה לראות איזה נשים היו עושות את זה. פמיניסטיות בטח לא: אחרי הכל, זאת המצאה של גבר מרושע. בסביבה הקרובה שלי גם לא: אנחנו יותר בקטע של טנטרה. אבל מה כבר אני מבינה? אני פחות מדי נשואה, פחות מדי עם ילדים ופחות מדי עם משכנתא, בכדי להתייחס בחרדת קודש למשהו שקורה אצל אחרות רק פעם בחודש וחוץ מזה, אצלנו בבית היו מעבירים תחנה כשהייתה נשיקה בסרט הערבי של יום שישי כדי שלא יכנסו לנו רעיונות לראש.