זוהר בלוגרית (צילום: צילום ביתי)
זוהר וסילביצקי עם התמונה שהתחילה הכל | צילום: צילום ביתי
"אני רוצה לשתף אתכן במשהו שקרה לי היום", מתחיל הפוסט שפרסמה זוהר וסילביצקי, 24, בלוגרית אופנה, סטייליסטית ומאפרת של Little miss Sunshine ממושב נווה מיכאל, והפך לוויראלי ברשת תוך זמן קצר."מאמן הכושר המהולל (אבי שלג, נ.כ.), לקח את התמונה הזאת שלי בביקיני, שם על ידה תמונה של בחורה שמתעסקת בפיטנס (חיטוב גוף רציני, קוביות בבטן סטייל, מה שבא רוב הזמן עם לקיחת הורמונים גבריים וסיליקון בחזה כי הן על 10% שומן) ותמונה של בודיבילדרית. מעל התמונה שלי הוא כתב 'ככה רוב הבחורות נראות', והבהיר שהוא היה מעדיף את הנשים שלו בגרסת הפיטנס. בתגובות לתמונות השתוללו הוא, החברים והחברות שלו, שהוא הגזים ורוב הבחורות הן לא 'דאבות' כמוני, אני שמנה במיוחד, שאני קציצה, שאני נראית ככה כי אני עצלנית, שבא להם להקיא ממני, ושאני צריכה לפחות להתחשב בציבור ולדאוג לכסות את עצמי".

"בחיים לא נתקלתי בשימוש כזה מעורר בחילה בתמונה שלי"

ביומיום וסילביצקי מעודדת נשים בבלוג שלה למרוד נגד תפיסות היופי שדורשות מנשים למרווחי ירכיים הזויים וכדומה, אך בפוסט, היא כתבה שהפרסום של שלג הצליח "לרסק" אותה. "על כל תמונה שלי בביקיני קיבלתי תגובות טובות ורעות, אבל בחיים לא נתקלתי בשימוש כזה אכזרי, מחפיץ ומעורר בחילה בתמונה שלי. בחיים לא עמדתי מול 100 תגובות שמרסקות אחת אחרי השניה כל דבר טוב בי. מעולם לא נתקלתי ברצף של תגובות כזה שפשוט מבזה אותי, חופר בכל גרם של שומן שלי. מעולם לא התעלמו מהעובדה שאני אדם, בצורה כל כך בוטה".

עוד כתבה, תוך שהיא מוסיפה לינקים לעמוד הפייסבוק של שלג, "הבחור הזה, הנחמד, לא עצר לרגע וחשב שלמרות שאני דאבה רצינית, אני אמיתית. אני בן אדם. יש לי רגשות, משפחה, חיים. תהיתי איך הוא היה מרגיש אם היו עושים לו את אותו הדבר. ומכיוון שאני כלבה נקמנית, החלטתי ששיימינג זה מספיק ואני לא צריכה להעלות תמונה שלו ליד גורילה ולהסביר שגורילה יותר אטרקטיבית מבחינתי". את הפוסט שלה סיכמה בנימה מנצחת. "וכן, רוב הבחורות באמת נראות כמוני וזה נהדר. אתן נראות מושלם".

"זו בריונות אינטרנט לכל דבר"

זוהר בלוגרית (צילום: צילום ביתי)
זוהר וסילביצקי. "הוא התעסק עם הבחורה הלא נכונה" | צילום: צילום ביתי
נכון לרגע זה, פוסט התגובה של וסילביצקי צבר 8,088 לייקים ו-723 שיתופים. "הוא התעסק עם הבחורה הלא נכונה", אומרת וסילביצקי בשיחה עם mako נשים. "הוא שם תמונה שלי, אותה פשוט שלף מגוגל, והעמיד מולי את מיס פיטנס ובודי בילדרית. בתגובות, הוא והחברים שלו, כתבו שפחות או יותר אני יכולה למות. חשבתי שכדאי שיטעם ממה שעשה לי ולכן כתבתי את הפוסט".

תחילה וסילביצקי שקלה לנקוט במניעים משפטיים נגד שלג, אולם אחרי שפרסם התנצלות היום בעמוד הפייסבוק, שלו ומחק את הפוסט המקורי שלו, היא החליטה לסלוח לו עד כמה שיכלה. "ויתרתי על התביעה כי הוא הבין עד כמה זה חמור, וכמו כן הסיר את כל התמונות של בנות אחרות שפרסם שם. אנשים עושים טעויות וחשוב שאנשים לא ישתמשו במה שהם רוצים. מי שמתנהג בבריונות, וזו בריונות אינטרנט לכל דבר -  מגיע לו לחטוף מהמנה שלו".

זוהר בלוגרית (צילום: אופיר קפון)
רגילה לראות את עצמה בקונטקסט חיובי. זוהר וסילביצקי | צילום: אופיר קפון
אבי שלג אמר בתגובה: "ברמת העיקרון כל המטרה בפוסט הייתה להציג משהו שאני מאמין בו שזה עולם הפיטנס. זה לא היה אישי ואני לא מכיר אותה. התמונה נלקחה מגוגל, ואפילו לא ידעתי שהיא ישראלית. זה היה בתום לב ולא במטרה לדבר על אנשים כבדי משקל או משהו כזה, אלא לתת חיזוק חיובי לאלה שעוסקים בספורט ובאורח חיים בריא. אני מאוד מצטער אם היא נפגעה, וגם ביקשתי ממנה סליחה באופן אישי. זה לא היה במטרה לקדם עסק עצמי. לא שמתי לב, דאגתי למחוק זה והתנצלתי".

>> "הרבה זמן לא ראיתי בטטה כמוך"
>> אמריקן אפרל מציגה: בובות ראווה עם שיער ערווה

mako נשים: מחכות לך בפייסבוק