נזקי עור- קארה פיליפס
הבחורה הזאת ודאי לא האמינה עד כמה היא באמת מנומשת | צילום: cara-phillips.com
ככל שאנחנו מתבגרות, כך העור שלנו מראה את אותותיו. בין אם מדובר בנזקי שמש, הזדקנות או שלל שמות שנגרמו בשל זיהום אוויר ותנאים סביבתיים. כולנו יודעות את זה, השאלה אם אנחנו גם עושות משהו נגד זה? ובכן, הנה דרך מעניינת לגרום לנו להזיז את הישבן שלנו לכיוון הפארם הקרוב ולרכוש את מקדם ההגנה גבוה במיוחד.

הצלמת קארה פיליפס החליטה לצלם דיוקנאות של נשים וגברים. במבט ראשון, זה נראה כמו עוד פרויקט אמנותי ומסתורי משהו, אך למעשה מדובר בשירות לציבור. הצילומים המנומשים משהו נעשו תחת אור אולטרה סגול על מנת להראות את סימני הגיל שבאופן רגיל היו נחשבים לסימנים של שיזוף יפה.

פיליפס בחרה לצלם דווקא בצורה הזאת לאחר שביקרה במספר קליניקות של רופאים בהן משתמשים באור המיוחד על מנת לאבחן בעיות עור. התמונות חושפות למעשה את כל מה שהמייק אפ ואור היום מסתירים, והן מגלות כי על אף שהסימנים נפוצים בקרב בני 40 ומעלה, הם בהחלט משפיעים גם על אנשים צעירים כפי שמראים הצילומים. בעוד התמונות של פיליפס מתמקדות במגרעות, היא דווקא כינתה את הפרויקט שלה, "יפים באולטרה סגול" (Ultraviolet Beauties).

"המחשבה הראשונה שלי הייתה שהתמונות מזכירות לי תמונות של אחרי המוות או תמונות זכרון", אמרה על פי דיווח הדיילי מייל, "אבל הם היו גם סוג של אנטי דיוקן חדש עבורי. המטרה של דיוקן בצילום פרסומי ומקומי הוא בעיקרו להחביא מגרעות, להציג גרסה דו ממדית נטולת מגרעות כביכול של המצולם". פיליפס אגב יודעת היטב על מה היא מדברת. בעברה עסקה כדוגמנית בסוכנות פורד, ולימים גם כמאפרת שהתמקדה בעיקר  ביצירת "מייק אוברז" לנשים בחנויות כלבו יוקרתיות.

"המהות של התמונות הללו היא להגדיל ולגלות פגמים"

נזקי עור- קארה פיליפס
דיכוטומיה בין הפגמים לבין היופי של התמונות. מתוך הפרויקט | צילום: cara-phillips.com
נזקי עור- קארה פיליפס
אין ספק שעל עור כהה רואים פחות את נזקי העור | צילום: cara-phillips.com
נזקי עור- קארה פיליפס
מתוך הפרויקט "יפים באולטרה סגול" | צילום: cara-phillips.com
"המהות של התמונות הללו היא להגדיל ולגלות פגמים. אולם, התמונות עצמן הן יפות ואני מצאתי את הדיכוטומיה הזו מרתקת והחלטתי לדחוף את זה רחוק יותר". פיליפס צילמה את התמונות בסטודיו בניו יורק בשנת 2012. כדי לגייס מצטלמים היא פרסמה שלט בו כתבה, "דיוקנאות בחינם". "במקום להתמקד על האנשים שצולמו שכבר הוטרדו מהתבגרות ויופי, חשבתי שיהיה מעניין להציע לכולם תמונות 'פגמים'". ציוד האולטרה סגול שהינו בשימוש על ידי רופאים עולה 20,000 דולר וכיוון שפיליפס לא יכלה לממנו, היא בילתה שנה בניסיון להבין כיצד לשחזר את התהליך. וכפי שהתהליך מראה, זה מאד לא נדיר שלעור הפנים שלנו יהיו לא מעט כתמים".
נזקי עור- קארה פיליפס
"המטרה של דיוקן בצילום פרסומי ומקומי הוא בעיקרו להחביא מגרעות, להציג גרסה דו ממדית נטולת מגרעות" | צילום: cara-phillips.com
נזקי עור- קארה פיליפס
כתמי הגיל מופיעים בדרך כלל אחרי גיל 40 אבל גם נפוצים בגילאים צעירים יותר | צילום: cara-phillips.com
נזקי עור- קארה פיליפס
צילום: cara-phillips.com

>> לא תאמינו מה חושפת היפהפיה הזאת
>> אין כבר מה לתפוס: הטיימליין של הגוף המושלם

mako  נשים, מחכות לך בפייסבוק