אין תמונה
הג'ינס מונח עלייך פיקס והחיים יפים? בואי תחשבי שוב

באמת חשבת שיאפשרו לך ללבוש את ג'ינס הסקיני שלך, זה שמחמיא לירכיים, לישבן, לבטן ולקרסוליים שלך באופן שאף ג'ינס אחר לא עושה, וכל זה בלי שום רגשות אשמה, מצפון ו/או חרטה? אז תחשבי שוב. בדיוק שמצאת את המכנסיים שמכניסים לך הכי הרבה פתקאות של מספרי טלפון לכיס, אנחנו (שליחות בלבד, להזכירך) נאלצות לבשר את הדבר הבא: הסקיני הזה מזיק לך לבריאות.

ערוץ הבריאות של msnbc מדווח שרופאים טוענים כי מאז שאותו ג'ינס צמוד נכנס לחייהן של קורבנות האופנה, עלה מספר הדיווחים על בעיות של Meralgia Paresthetica - ובעברית צחה: פגיעה עצבית בחלק העליון של הירך שגורמת לחוסר תחושה או כאבים באזור. הסיבות לכך לרוב נובעות מהשמנת יתר, הריון וכן, לבוש הדוק מדי (לתשומת לב מי שקונה בגדים שקטנים עליה בכמה מידות). אז איך תדעי אם גם את נפלת קורבן לסקיני? ובכן, אם את סובלת מעקצוצים ודקירות במעלה הירך או לחלופין חשה רדומה, דעי שהג'ינס המפואר שלך לוחץ לך על אזורים רגישים.

אגב, לא מדובר במפגע הראשון שגורמים מכנסי הדנים שלנו. דבר דומה קרה עם ג'ינסים בגזרה סופר נמוכה שהלכו נפלא בסוף שנות התשעים ותחילת שנות ה-2000. בשנות השבעים אגב היה מדובר בג'ינס בגזרה גבוהה דווקא שחבק את אגן הירכיים שלנו משל היה קונדום. אז היה חשש שהפריט הכה אופנתי פוגע בפוריות של הגברים שלנו. למרות שסביר להניח שזה רק בגלל שאף אחת לא התקרבה לגבר שלובש מכנסיים שמגיעים לו לפטמות.

קיבלתי פתק מהרופא

הבשורות הטובות הן שלא מדובר בנזק קבוע ובלתי הפיך. אם את לא רוצה להתמודד איתו, כל מה שאת צריכה הוא להרחיק את מקור הלחץ. כלומר, להיפטר מהסקיני. אמרנו בשורות טובות? טוב, האמת שהן די מבאסות. מצד שני, אם תחליטי שאת מתעקשת להישאר עם הסקיני ועם ההשלכות, דעי שהטיפול לבעיה כולל פיזיותרפיה, חימום האיזור, כדורים נוגדי כאבים ואף יכול להגיע להזרקת סטרואידים.

סקיני ג'ינס (צילום: istockphoto)
שווה כל כאב שיש. בתמונה: בחורה שלא מוותרת על הסקיני שלה | צילום: istockphoto


הרופאים, מצידם, טוענים שנשים רבות דווקא חשו הקלה גמורה כששמעו שעליהן לשנות את הרגלי הלבוש שלהן לטובת ג'ינס רחב. כאילו אומרות: באמת שאני אוהבת את הסקיני שלי, אבל יש לי איסור מהרופא. מצד שני, אם עדיין תוהה האם באמת שווה להיות יפה ולסבול? התשובה ברורה מעל לכל צל של ספק: אם הג'ינס שלך באמת מצליח להפוך אותך ליותר רזה אז התשובה היא שכן. הסבל משתלם. תארזו לי ארבעה זוגות בבקשה.

עוד ב-mako נשים: בואי תשמעי על חוברת ההדרכה החדשה לחתנים, השטיח האדום של קאן: בגדים שאהבנו, איך להתאבזר בשבועות? הטרנד החדש ומורט העצבים: הסרת שיער מהאף?!