על מה את חולמת? (צילום: SXC)
את לא סוטה, את סתם שולחת לעצמך רמיזות | צילום: SXC

 אומרים שחלומות משקפים את תת המודע שלנו, אבל אם זה היה נכון, כולנו היינו נימפומניות, פרנואידיות, חובבות קשירות וחולות שליטה. זה, מן הסתם, נכון רק לגבי חלק מאיתנו, ואילו השאר סתם חולמות חלומות הזויים.
אז רצינו לברר מה זה אומר אם חלמנו שאנחנו בהיריון או שאונסים אותנו, ואחרי שהתעוררנו, הגענו לדפנה ביסמוט, מתקשרת, מטפלת רוחנית ומדריכה, שקצת הרגיעה את הרוחות. ביסמוט הסבירה שהחלומות המזעזעים שעוברים לנו במוח במהלך השינה אופייניים לנשים וחוזרים אצלן רובנו, מה שלא מפריע לנו להתייחס אליהם כאל חלומות מביכים, מבהילים וסוטים.

אבל לפני שאת חושבת שהשתגעת, סביר להניח שיש הסבר הגיוני אחר לזה שחלמת על סקס עם הבוס. ביסמוט מדגישה כי למרות שהסמלים המוחשיים אצל נשים זהים בחלום, הרי שהפירוש משתנה בין חולמת אחת לאחרת בהתאם למה שעובר אצלה בחיים ובנשמה. אחד המאפיינים של החלימה, למשל, הוא קבלת מסרים שהם טרם זמנם. זו גם דרכו של אדם ללמוד על חייו ולהתמודד עם מה שהם מזמנים. לכן כשאת קוראת את ההצעות שלנו לפירוש של חלומות, נסי להבין מה המסר שאת אמורה לקבל מהחלום לגבי החיים שלך לפני שאת עושה צעדים דרסטיים כמו להתפטר מהעבודה או להיכנס להריון. ולילה טוב שיהיה.

החלום: אונס
מדובר בחלומות שבהם האישה נאנסת והיא מרגישה שאין לה את הכוח להתנגד ולמנוע את האונס.
מה זה אומר: חלומות על אונס באים בתקופות של לחץ בחיים (התחלות חדשות בעבודה, חתונה, לידה), כאשר האישה מרגישה לא בשלה לשינוי וחשה שמנצלים אותה. בחלום היא מבקשת שיעזרו לה להתמודד. מצב נוסף הוא כאשר אישה חוותה בחייה הנוכחים או חיים קודמים אונס והחוויה עולה כי היא לא טופלה ברמה הפסיכולוגית.

החלום: בגידה
התחושה של הסוד, השקר, הפיתוי, ההתעוררות המינית מגבר אחר מזה שבחייך, הוא חלום נפוץ למדי שעושה הרבה טוב לגוף והרבה בלבול לנפש בבוקר שאחרי.
מה זה אומר: חלומות על בגידה בחבר או בבעל לעיתים באים כמסר לעתיד החולמת או כפחדים אמיתיים של החולמת מפרידה.

החלום: הריון
בטן גדולה, שמלות הריון, פנים קורנות וחלומות על זאטוט קטן הם בסיסיים כמו לצחצח שיניים בבוקר ולהכפיש את נינט על אקט הקרחת.
מה זה אומר: אם את רווקה נטולת זוגיות שחולמת על היריון – יש לנו בשורות טובות: החלום מראה על שינוי חיובי שהחולמת תעבור או על שינוי בדימוי החיצוני בחיים האישיים. כמו כן, לא פעם מדובר בחלום נבואי. יש נשים רבות שחלמו על היריון הרבה לפני שתכננו אותו. באמצעות החלום, הן בישרו לעצמן שהן עומדות להרות בקרוב.

החלום: חתונה
את מכירה את הסיטואציה החגיגית: את בשמלה לבנה עם חתן מצודד במיוחד, וכל המשפחה מסביבך עם עיניים מוארות והרבה שמלה בלב. בעוד שבמציאות הסיפור הזה יכול להיות סיוט, בחלום הוא דווקא נראה מגרה.
מה זה אומר: חלום על חתונה או זוגיות לרוב בא לשקף את הלך הרוח של האדם, ומאידך מעביר מסר שהאדם צריך להפנים. במקרה הזה, הוא בא לעודד ולדחוף את החולמת לתהליכים שיעזרו לה לזמן את הזוגיות. לכן הרבה מאוד פעמים מדובר בחלום שהוא סוג של הארה שמעודד אותך לעבור שיעור נוכחי בחיים.

חתן וכלה בהריון מחובקים ביום חתונתם על הדשא (צילום: jupiter images)
גם חתונה וגם היריון. הפרשנות: קונדומים, מכירה? | צילום: jupiter images


החלום: הפלה
פעמים רבות מדובר בסיטואציה בו את יושבת בשירותים ומדממת למוות, מתוך ידיעה שמדובר בנפילתו של עובר. מדובר בסיטואציה מפחידה ומאיימת ונשים רבות חולמות עליה, בין אם הריוניות ובין אם לאו.
מה זה אומר: ברמה הרוחנית הפלה פירושה ויתור על נשמה שעתידה להגיע לגוף. הוויתור יכול להיות מצד ההורים או מצד הנשמה עצמה. במהלך ההיריון, הנשמה בודקת אם התנאים לקבלתה מתאימים. ברמת החלום, פעמים רבות מדובר באובדן דם רב שמסמל את אובדן "האני" – האדם. ובדומה להיריון, חלומות על הפלה גם יכולים להיות נבואיים ולבשר על מסר טרם זמנו.

החלום: מוות
אמנם לא מדובר בנושא שהוא ייחודי לנשים, אך הוא כמובן לא פוסח גפ עלינו: חלומות המוות הקשים ביותר הם אלו שבהם אנו מאבדות את האנשים היקרים לליבנו שעדיין בחיים. לצערנו, הם פוקדים אותנו לא מעט פעמים.
מה זה אומר: אין ספק שמדובר בפחד מפני מוות של יקרים לנו. הסיטואציה בחלום באה להראות לנו שאנו מודעים לאפשרות האובדן ולהכין אותנו. עם זאת, לא מדובר בנבואה ואין כאן דד ליין שאומר מתי זה יקרה. לעיתים זה אף מעיד על אריכות חיים, או לפחות כך אומרות הסבתות. אמן.

החלום: מחזור חודשי
לא מספיק שאת צריכה לסבול את הדימום הארור במציאות, את גם צריכה לחלום עליו, עם כל תופעות הלוואי האכזריות.
מה זה אומר: נשים רבות מוטרדות מהדימוי העצמי שלהן והחלומות על כך באים בסמלים כמו מחזור, דימום רב, הפלה, נפילת שיניים. חלומות אלו באים לעורר את החולמת לטפל בעצמה, בדימוי ובביטחון העצמי שלה.

אלן דג'נרס ופורשיה דה רוסי (צילום: Evan Agostini, GettyImages IL)
נישקת בחורה? כנראה שאת סתם סקרנית | צילום: Evan Agostini, GettyImages IL

החלום: סקס עם בחורה
זה ממש לא משנה אם אנחנו סטרייטיות שמעדיפה נקניקיות, מדי פעם תוקפים אותנו גם חלומות שבהם אנחנו מתנשקות עם בחורה, או עושה איתם דברים אחרים בהקשר מיני.
מה זה אומר: בדיוק מה שאת חושבת: החלום בא מתוך סקרנות להבין איך זה. יותר פשוט מזה?

החלום: סקס עם גבר זר
היי, אנחנו לא צריכות ללכת לישון בשביל לפנטז על משגל מיוזע עם גבר שאנחנו לא מכירות. אבל זה כבר שייך לכתבה אחרת. מתברר שגם בלילה נשים חולמות על גבר זר, מישהו סקסי שהן מתערטלות מולו ומציעות לו את עצמן.
מה זה אומר: יש חלומות של נשים על אדם שהם לא מכירות שהוא בעצם הזיווג שלהם. במציאות הן יכולות להיות נשים נשואות שלא מאושרות מהנישואים או רווקות שלא מוצאות אהבה. הבעייתיות בחייה של החולמת מגולמת למעשה בחלום. ואם כבר דברים הזויים, אז בעיות של זוגיות או חוסר בזוגית נובעות ממסקנות שהנשמה הגיעה אליהם במהלך גלגוליה.

החלום: סקס עם סמכות
אז היה לך חלום רטוב על הבוס שלך. לא משנה כמה תנסי להכחיש את דבר החלום או העובדה שיש לך בוס מעוות, מזדקן ומגעיל – זה קרה. הוא קרע את בגדייך על השולחן במשרדו, וכן, את נהנית מזה. אבוי לבושה.
מה זה אומר: את יכולה להירגע – סקס עם בעל סמכות בעבודה מראה על יצירתיות בעבודה והצלחת החולמת במקום. או שהוא מבטא איזו שהיא הערצה מקצועית – לא משיכה מינית, אל תדאגי – כלפי האדם שחלמת עליו.

סקס- בחורה שוכב מעל בחורה ומנשק אותה (צילום: jupiter images)
עם האקס, עם הבוס, עם גבר זר. העיקר שיהיה סקס | צילום: jupiter images

החלום: סקס עם האקס
מסתבר שלחלום על יחסי מין עם בן הזוג לשעבר זה לא רק סלוגן טוב או פריבילגיה שמנוכסת למוסד היזיזים, זה גם אחלה חלום להתעורר ממנו.
מה זה אומר: חלומות על סקס מדברים על הגשמה עצמית, וחלום ספציפי על מישהו שהוא לשעבר מראה על צורך להתנקות מהעבר. מדובר באיזו נפילה רגשית שבאה להראות לחולמת מה ההבדל בין אז להיום בכל הנוגע לזוגיות הנוכחית שלה. זה בא במטרה לחזק את הזוגיות העכשווית, או לעשות את ההיפך.

החלום: צעקה מבלי להשמיע קול
מדובר בחלום מאוד נפוץ, בו את צועקת ומנסה להשמיע את קולך ולא מצליחה.
מה זה אומר: מדובר בחוסר אונים אשר מתבטא בחלום ברצון לדבר או לצעוק. מה שאומר שייתכן שבמציאות את לא אומרת כלום אלא "בולעת" את מה שמציק לך. החלום אומר לך פשוט לעשות זאת כדי לשחרר את העומס מהלב.

החלום: שירותים
בואי לא נרחיב על אופי החלום, את בטח כבר מבינה שמדובר בדברים מסוימים שאת עושה בשירותים, נכון?
מה זה אומר: משמעות של שירותים בחלום מדבר על צורך של החולמת לטהר את עצמה,לעבור שינוי בחיים, להתנקות. כן, ממש כמו בשירותים במציאות.

>> רוצות להמשיך להתרפרש? הצטרפי לפייסבוק של ניו פארם ותוכלי לקבל טיפים והטבות