"שמנה", "חזירה", "מו": אלו רק חלק מהמילים שבחרה אנג'ליקה פני (37), דוגמנית פלאס סייז בריטית, לכתוב על גופה בצילום מתריס שפרסמה. פני החליטה להצטלם עם המילים הפוגעניות כתובות על עורה כדי להחזיר מלחמה לכל מי שמצא לנכון לעלוב בה בשנים האחרונות, במהלכן עלתה כמעט 40 ק"ג כתוצאה ממאבק במחלת הסרטן. התמונה היא חלק מסדרת צילומים, שפני לקחה בה חלק כדי לציין את החלמתה. בין היתר ישנן בסדרה תמונות של שדיה המשוחזרים, ללא פטמה - שמספרים את סיפור המאבק העיקש שלה בסרטן.

אנג'ליקה פני (צילום: מתוך הפייסבוק והאינסטגרם של אנג'ליקה פני)
אמרתי שאני רוצה להיות דוגמנית, מה שגרם לפרץ צחוק בלתי נשלט של התלמידים בכיתה | צילום: מתוך הפייסבוק והאינסטגרם של אנג'ליקה פני

פני אובחנה כחולה בסרטן השד כשהייתה בת 17 בלבד. בהמשך התגלו אצלה גם סרטן צוואר הרחם וסרטן העור. מאז, במשך 20 שנה, עברה ניתוחים וטיפולים שונים, שאחת מתופעות הלוואי שלהם הייתה עלייה חדה וקיצונית במשקל. לאורך השנים עלתה פני 38 ק"ג, וסבלה מהצקות והערות בלתי פוסקות.

"גם לפני המחלה הייתי שמנמנה, אני זוכרת שלאורך כל השנים בבית הספר היו מעליבים אותי, מכנים אותי באינספור כינויים ושרים לי שירים מעליבים", סיפרה פני לדיילי מייל. "יום אחד המורה שאלה אותנו מה אנחנו רוצים לעשות כשנגדל, ואני הייתי תמימה מספיק לענות את האמת, שאני רוצה להיות דוגמנית, מה שגרם לפרץ צחוק בלתי נשלט של הכיתה ולבכי שלי".

אנג'ליקה פני (צילום: מתוך הפייסבוק והאינסטגרם של אנג'ליקה פני)
לאורך השנים עלתה פני 38 ק"ג, וסבלה מהצקות והערות בלתי פוסקות. | צילום: מתוך הפייסבוק והאינסטגרם של אנג'ליקה פני

בגיל 17, כאמור, אובחן אצלה סרטן השד. "התחלתי לקבל טיפול ניסיוני, שגרם לי להשמנה מטורפת. אבל ההתמודדות עם הסרטן, ובמיוחד עם השינוי בגוף אחרי ניתוח הכריתה והשחזור, גרם לי לפתח אומץ ולהתחיל לקדם את הקריירה שלי כדוגמנית", אומרת פני. "אחרי שגם עברתי כריתת רחם, בגלל הסרטן שהתגלה שם, הייתי חייבת להוכיח לעצמי שאני עדיין נשית, וזה חלק ממה שדחף אותי להצטלם יותר ויותר, אבל עדיין הרגשתי, עמוק בפנים, שאני שמנה, עלובה ולא ראויה".

פני מספרת שניסתה כל דיאטה אפשרית - מרק כרוב, דיאטת לימונדה ודיאטת מרקים מקופסה, אבל שהשינוי האמיתי הגיע כשפגשה את הסוכנת הנוכחית שלה, שהעבירה אותה תהליך של קבלה עצמית. "הצילומים האלו הם השיא של ההשלמה שלי, ויום לפני התאריך שנקבע להם קיבלתי את הבשורה שאני נקייה מסרטן, אחרי 20 שנה, כך שאפשר לדמיין כמה מאושרת הייתי במהלכם. אני רוצה להודות לכל מי שהשפיל אותי במהלך החיים, כי זה מה שחישל אותי והפך אותי להיות האדם שאני היום - ואני רוצה להעביר מסר של קבלה והשלמה לכל מי שיראה את התמונות".

אנג'ליקה פני (צילום: מתוך הפייסבוק והאינסטגרם של אנג'ליקה פני)
מתוך האינסטגרם של פני | צילום: מתוך הפייסבוק והאינסטגרם של אנג'ליקה פני

(מקור)