מריה קאנג (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
אז מה התירוץ של כל האמהות? מריה קאנג במודעה שעוררה זעם לפני שבועות | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק
לפני מספר שבועות פרצה סערה רבתי ברשת, כשמריה קאנג, מדריכת כושר ואמא לשלושה ילדים בני פחות משלוש, פרסמה תמונה שלה בלבוש מינימלי (וגוף מושלם), בליווי הכיתוב המאשים: "מה התירוץ שלך?".  המטרה הייתה קידום עסקיה כמאמנת כושר אישית, לצד נשים שקיבלו השראה מהתמונה ומיהרו לשנס מותניים ולהירשם לשיעורים, היו מי שחשו שהביקורת של קאנג נוקבת מדי, ולא היססו להשיב בביקורת נוקבת משלהן. בין היתר היא כונתה "בריונית", "דוחה" ו"גיבורה על חלשות". בזמנו שחררה קאנג ספק-התנצלות רפה, וכעת היא מכה שנית ומותחת ביקורת פומבית על קטלוג הלבשה תחתונה לנשים מלאות, בטענה כי הוא נותן לגיטימציה להשמנת יתר.

"כבר אסור לומר משהו על משקל בלי שמישהו יתרגז"

הרעיון מאחורי הקמפיין של CURVY GIRL, חברת הלבשה תחתונה שמתמחה בנשים בעלות קימורים, הוא לגרום לנשים להרגיש נוח עם עצמן. בחברה קראו לנשים להעלות תמונות אמיתיות, ללא פוטושופ או פילטרים, של עצמן בהלבשה תחתונה. "לרובנו יש בליטות, גושים, דלדולים, צלקות וסימני מתיחה, והשדיים שלנו הניקו תינוקות ונראים בהתאם", נכתב בדף הפייסבוק של החברה. "ועדיין, אנחנו יכולות להיראות מדהים". קאנג, שכפי שכבר הבנו – לא ממש מוטרדת מכמה נוח עם עצמן נשים אחרות מרגישות, חושבת קצת אחרת. "למען האמת, זה קצת מרגיז", כתבה קאנג בעמוד הפייסבוק של החברה. "אני כמובן חושבת שנשים צריכות לקבל ולאהוב את הגוף שלהן, אבל קמפיינים כאלה הופכים את השמנת היתר לנורמלית בחברה שלנו".

עד מהרה הגיעו לפייסבוק תלונות על התוכן הפוגעני של קאנג, והיא נחסמה זמנית מהרשת החברתית. "הרגשתי כאילו העיפו אותי מהכיתה ושלחו אותי למנהל", אמרה קאנג לעיתונאים השבוע. "הפכנו לכל כך רגישים לגבי המשקל שלנו, שאי אפשר להתבטא בנושא בלי להרגיז מישהו. זה לא מובן לי".

אישה גדולה מתוך curvy girl
אישה גדולה מתוך curvy girl
אישה גדולה מתוך curvy girl (צילום: curvygirlinc)
אחת מהנשים שהעלתה תמונה שלה נטולת פוטושופ | צילום: curvygirlinc
אחרי שהותקפה שוב מכל הכיוונים, החליטה קאנג כי הגיעה העת לחלוק עם העולם את הסיבות שהובילו אותה לטפח מוטיבציה עצומה לחיים בריאים ולמשקל תקין – ולמען האמת, כששומעים את הסיפור האמתי, הצקצוק המתבקש כבר לא מחליק על הלשון כל כך מהר. "שנים של הפרעות אכילה הביאו אותי לכדי מצב של בולימיה בלתי נשלטת, שגרמה נזק לכבד ולכליות שלי", כתבה קאנג בפוסט ההסבר המרגש שלה. "מישהי כמוני יכולה להבין את היחסים המורכבים שלנו עם המשקל, ואני לא מעודדת רזון קיצוני – רק בריאות". 
אישה גדולה מתוך curvy girl
לקבל את עצמך אבל בלי לתת לגיטימציה לסיפור

>>  סלון יופי בבריטניה: שמנות ישלמו יותר עבור טיפול שעווה
>> הפוסט המקומם: 5 סיבות לצאת עם אנורקסית