חובבי אופרות סבון אוסטרליות מכירים אותה בתור "רייצ'ל" מ"שכנים" הבלתי נלאית, אבל לשחקנית קייטלין סטייסי יש עכשיו שורה חשובה ומשמעותית בהרבה ברקורד. סטייסי, בת 25 בסך הכל, הקימה אתר בשם herself, שמנסה לנתק את ההקשר המיידי בין עירום נשי למיניות מוחצנת - ומאפשר לנשים לספר את סיפוריהן האישיים ולחלוק תמונות של גופן מבלי לבקר או לשפוט אותן.

עוד בערוץ הנשים:

"כאישה צעירה, אין לי מודלים של גוף נשי להזדהות איתם, חוץ ממודלים של נשיות מאוד מינית ומוחצנת, מסחרית ומוגזמת", אמרה סטייסי בראיון להאפינגטון פוסט. "אלו לא דימויים אמיתיים, והרבה פעמים נעשית על התמונות האלו עבודה מאוד משמעותית של ריטוש, שרק מרחיק אותנו מהזדהות אמיתית איתן. התמונות אצלנו באתר לא מופיעות בפני עצמן - לכל תמונה יש סיפור, ראיון אישי עם המצולמת, כך שהמוצגות אינן אובייקטים, אלא סובייקטים, בני אדם לכל דבר, גם אם בלי בגדים, והן מספרות את הסיפור שלהן במילים שלהן ובלי תיווך".

אתר herself (צילום: ג'ניפר טול, herself.com)
קייסי. מתוך אתר herself | צילום: ג'ניפר טול, herself.com

אנחנו הרבה יותר מאוסף של איברים

את האתר הקימה סטייסי עם הצלמת ג'ניפר טול, שמצלמת את הנשים כפי שהן באמת. כאמור, לצד כל תמונה נמצא ראיון אישי עם המצולמת, שמספרת על ילדותה, השקפותיה לגבי מיניות, מה המשמעות של נשיות עבורה ואירועים משמעותיים בחייה - רחוק מאוד מהפלקטים שהתרגלנו לראות. "המטרה שלנו היא לתת לנשים השראה לחפש את הקול הייחודי שלהן בעולם הזה, לדבר על עצמן ולהראות שהן הרבה יותר מאוסף איברים. האתר קורא לנשים לדרוש מחדש את האוטונומיה על גופן ועל מחשבותיהן. מקום שבו רואים אותן דרך העדשה שהן בוחרות, ולא דרך עדשה שנקבעה עבורן". 

אתר herself (צילום: ג'ניפר טול, herself.com)
קנדיס. מתוך אתר herself | צילום: ג'ניפר טול, herself.com

>> איך נראה החתן ברגע בו הוא רואה את הכלה שלו בפעם הראשונה?