הנסיכה דיאנה
אייקון אופנה בן לילה. דיאנה | צילום: Princess Diana Archive, GettyImages IL

חשבתם ששרה ג'סיקה פרקר נחשבה אמיצה וחדשנית כשהיא לבשה שמלת כלה שחורה ביום נישואיה? מסתבר שהייתה בלונדינית אחרת שהקדימה אותה: הנסיכה דיאנה המנוחה. זו לבשה שמלת אירוסין שחורה ומפוארת, ואותה שמלה נמכרה לאחרונה בסכום צנוע של 192,000 פאונד, שמתורגמים לכמעט 3 מיליון שקל. מצד אחד, מדובר ברכישה בעלת ערך היסטורי ואופנתי חשוב, מצד שני בשונה מרכב אספנות שגברים לוקחים לנסיעות שופוני קצרות בוויקנד, זאת לא בדיוק שמלה שאת יכולה ללבוש לחתונה של החברה הכי טובה שלך.

השמלה עם המחשוף

השמלה המדוברת היא שמלת סטרפלס בעיצובם של אליזבת' ודיוויד עמנואל, ודיאנה, אז בת 19, לבשה אותה למסיבת האירוסין הרשמית עם הנסיך צ'רלס במרץ 1981. השמלה, מיותר לציין, הצדיקה את ההשקעה הראשונה, שכן היום היא נמכרה בסכום עתק שריבע את המחיר המקורי. שמלת הנשף עשויה מבד טפטה עשיר, והגזרה שלה חשפה את עצמות הבריח של הליידי והפכה אותה בן לילה לאייקון אופנה שהכניס קצת זוהר למשפחת המלוכה השמרנית.

אין תמונה
קצת פחות משלושה מיליון שקל והיא שלך

לדברי המעצבת, שעיצבה גם את שמלת הכלה המפורסמת של ליידי די, השמלה השחורה הוציאה מדיאנה את הכוכבת שבה. "המהפך היה מדהים. דיאנה הגיעה אליי כשהיא נראית כמו מורה פשוטה, ועם השמלה היא פשוט נראתה כמו שחקנית קולנוע. נתנו לה את השמלה והוספנו לה צעיף כדי שתוכל להתכסות בערב". השמלה הושבה למעצבת משום שנתבקשה לעשות בה תיקונים לאחר שדיאנה השילה לא מעט קילוגרמים ממשקלה, ואיכשהו נשארה כבר אצלה על הקולב.

ותודה ללימוזינה שעזרה במכירות

הפריט המדובר כיכב כבר בלא מעט מכירות פומביות שקיימה המעצבת עם השנים, בעיקר בזכות המחשוף שנגלה לעין כאשר דיאנה התכופפה מעט בכדי לצאת מהלימוזינה. "לא לקחנו את זה בחשבון ולא חשבנו שייראו כל כך הרבה עור חשוף במשפחת האצולה. אנחנו פשוט חשבנו שהיא נראתה מדהים". עמנואל האמינה שתוכל לקבל בעבור השמלה לא יותר מ-72,000 דולר, אך היה מי שמוכן לשלם יותר כאמור, וכעת השמלה מצאה את מקומה במוזיאון האופנה בצ'ילה, והיא מוצגת שם לראווה. עוד סיבה טובה לעשות טיול לדרום אמריקה.

אין תמונה
דיאנה ושמלת האירוסין השחורה. חדשנית, נועזת ואופנתית הרבה לפני קארי בראדשו
>> היית לובשת שמלה שחורה לחתונה שלך? מסתבר שיש נשים שכן