אין תמונה
ימית סול לבוניטה. פייר, עליה הכל עובד

קשירת מטפחת לצוואר כבר מזמן אינה בשורה אופנתית. המטפחות של שאנל וראלף לורן נחשבות לאקססורי האצילי והיוקרתי ביותר כבר שנים; לפני שנתיים היה הכי נכון לקשור אותה על הידית של התיק (עדיפות ללואי ויטון); אנה וינטור (עורכת ווג המיתולוגית) לא יורדת בלי מטפחת של הרמס אפילו למכולת וגוצ'י וג'יבנשי התייחסו אליה כאל טרנד גברי בקיץ האחרון. אבל לא רק. כעת מטפסת המטפחת קצת יותר למעלה, אל הראש, כאילו סבתא חיה עוד הכי חיה: בקמפיין השיקי של דולצ'ה וגבאנה, כמו גם בשאר קמפיינים נחשבים, מככבת המטפחת כאקססורי הטרנדי והחם ביותר לשנת 2009 כשהיא חוזרת למקומה הטבעי וההיסטורי. הדוגמניות (ולא נעים לנו להגיד אבל גם איזה דוגמן או שניים) ברוב תמונות הקמפיין ענדו מטפחת בגוונים והדפסים קלאסיים בקשירה פרונטלית על הפדחת. בשאר תצלומי הקמפיין הן מתהלכות עם מטפחת על צווארן הברבורי.

אין לנו דבר נגד מטפחות, להיפך – מדובר בפריט שמוסיף נופך אלגנטי לכל עלמה מהשוק. אבל אנחנו לא בטוחות שגם אנחנו נחזור אחורה לתור הזהב ונתהלך עם משקפי שמש ענקיות ומטפחת קשורה על הפריזורה. אחרי הכל, לא כל אחת יכולה לאמץ את הלוק השיקי של אודרי הפבורן מבלי ליפול לאסוציאציות פוליטיות או דתיות. שלא לומר ליפול נקודה. כי בשביל לענוד מטפחת בצורה כזאת ולא להיראות כמו דודה מג'נונה, את כנראה צריכה להיוולד במקום שמשלמים בו על מטפחות ביורו.

אין תמונה
מתוך קמפיין חורף 09 של דולצ'ה וגבאנה. חזק במשבצות ובמטפחות

וכמו שטרנד הכאפיות לא ממש נטע שורשים בארץ מסיבות פוליטיות, כנראה שגם מטפחת הראש לא תשתקע פה, ואנחנו נעדיף לקשור אותה לצוואר או לידית התיק. ואין בזה שום דבר רע כמובן, מטפחת וינטאג' או מטפחת משי אוריגינלית של הרמס – למי שכיסה מאפשר זאת – בהחלט משדרגת כל הופעה. אז איך הכי טוב לך לנסות אותה? ובכן, כמה אופציות. הכי רצוי עם ג'ינס וטי שירט, אבל מטפחת כזאת מתאימה גם למראה שכבות עם ז'קט ומגפיים.

ואם כבר החלטת לאמץ את הטרנד שסלבריטאיות ברחבי העולם אינן חוששות ממנו, ולקשור את המטפחת לראש, ואת ממש לא בקטע של מסורת או בדרך לבר מצווה של אחיך – אנא ממך, התרחקי.

תיקים (צילום: mako)
מלמעלה בכיוון השעון: הוניגמן (90 שקל), סלין לאניגמה, מנילה גרייס לסיליז, מטפחת של בינגו (375 שקל) | צילום: mako