פוטושופ כתבה (צילום: huffingtonpost.com)
נראית טוב יותר טבעי. פוטושופ לפנים.מתוך התערוכה. | צילום: huffingtonpost.com
כיצד היו נראים איברי פנים בודדים שעברו פוטושופ כשמניחים אותם על פנים אמיתיים? מסתבר שממש כמו קולאז'. הצלמים ברונו מטרה ולורנס ג'נסון הידועים בתור מטרה-ג'נסון בחרו לשים דגש על שפתיים עשויות, אף מרוטש ועיניים שעברו פוטושופ ולמקם אותם על פנים חפים מעבודה דיגיטלית. לשם כך, הם עיינו בצילומי מגזינים שונים ופרסומות וחתכו חלקי פנים שעברו אובר-סטיילינג ופוטושופ, אותם הם הדביקו על גבי פנים של דוגמניות. התמונות נראות לא פחות מהזויות.
פוטושופ כתבה (צילום: huffingtonpost.com)
מהן הפנים האמיתיות שמסתתרות מתחת לפוטושופ? | צילום: huffingtonpost.com
פוטושופ כתבה (צילום: huffingtonpost.com)
איזה צד של פניה נרצה לחקות? | צילום: huffingtonpost.com

"התחלנו בעבודה הזו לאחר שצפינו בהתנהגות של אנשים שקרובים אלינו, והאופן בו הם מתייחסים לדימויים שונים", אמר מטרה ל-Huffington Post במייל. "מגזינים, קולנוע, טלוויזיה - כל אלה ממשיך לייצר ולכפות קודים שהפכו לדרישות חברתיות כיצד על אישה להיראות, איזה מן איפור עליה לשים, איזה בגדים ללבוש וכיצד להתנהג. אנחנו מהופנטים מהכוח של המדיה שמשפיע על הזהויות של אנשים".

פוטושופ כתבה (צילום: huffingtonpost.com)
זה עוד טוב שהפוני מסתיר את הקמטים. פלאי הפוטושופ. | צילום: huffingtonpost.com

פוטושופ כתבה (צילום: huffingtonpost.com)
מה יש לה להסתיר? לא מספיק בוטוקס כנראה. | צילום: huffingtonpost.com
התמונות של זוג הצלמים מציגות את האופן הדרסטי שבו דוגמניות ודוגמנים עוברים פוטושופ במדיה המודפסת. כתגובה לעריכת התמונות האינטנסיבית הזאת, עמותות כמו Off Our Chests הציעו לציין בפרסומים של תצלומים את מידת הליטוש שעברה התמונה והדוגמנית המצולמת. כפי שטוענים מטרה וג'נסן באתר האינטרנט שלהם: "יופי אינו עוד טבעי - אלא מעוצב לפי הגדרות חברתיות".

>> הפנים האמיתיות של ברבי: נטולת פוטושופ