העולם, ככל הנראה, נחלק לשניים – מצד אחד ניצבות הבחורות שסוגדות לבלייר וולדורף, ומנגד אלה שמעדיפות את סרינה ואן דר וודסון. כן, אנחנו מדברות על "גוסיפ גירל". אותו קרב עתיק של בלונדינית מול ברונטית אולי קשה יותר להכרעה בעולמן של הנערות באפר איסט סייד, אבל כשנוחתים על השטיח האדום, הבחירה קלה. ממש. בעוד שלייטון מייסטר מעזה יותר מדי, וגוררת בעיקר ביקורות מההמון הזועם על הבחירות האופנתיות שלה, הפכה בלייק לייבלי בשנים האחרונות לאושיית סטייל ולבחורה הכי נכונה של הוליווד.

בלייק לייבלי טובה (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
בפרמיירה של "גנב עירוני" בטורונטו. בלייק לייבלי פוגעת בול | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

מסרבת לשכור סטיליסט

לייבלי רק בת 23, אבל כבר ותיקה בתעשייה. היא החלה לשחק בגיל 11, וכבר שנים שהיא והבלונד שלה מחייכים למצלמות עם פוזה קבועה: יד אחת על המותן, וראש מוטה הצידה. אבל אם בגיל הנעורים לייבלי הפגינה סטייל מחריד, ונראתה כעוד וונאבי בלונדינית, בשנה-שנתיים האחרונות היא התחילה להפגין סטייל משובח ומפתיע: לעולם לא נצמדת למשעמם ולבנאלי – ומאמצת בחום גם את הטרנדים הכי מופרעים. ובעוד לחברתה לייטון זה לא מצליח, לייבלי עושה את זה בקלאסה.

קחו למשל את השמלה שהיא לבשה בטקס פרסי הטלוויזיה בחודש שעבר. אנחנו יכולים לסמן שלושה טרנדים ששולבו בהצלחה בהופעה של בלייק, בלי שהיא נראית אף לרגע כקורבן אופנה – שמלת מאלט מהזן המשובח, תכשיט זבוב ענקי ואיפור מונוכרומטי שקורץ לשנות התשעים.

בלייק לייבלי טובה (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
שימו לב לזבוב על הצוואר. לא כל אחת יכולה | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

גם את טרנד ההלבשה התחתונה, שכל כך הרבה כוכבות הוליוודיות מפספסות ובענק לייבלי הבינה בדיוק. החוכמה היא לא לחשוף, אלא לרמוז – בדיוק כמו בשמלה הזו של אלי סאאב (מעצב האופנה הלבנוני שאחרי על כמה מהשמלות המוצלחות שהיא לובשת). גם בשמלה של אנטוניו ברארדי, שרק מתנהגת כמו שמלה-שחורה-קטנה, היא שילבה את אותו מוטיב לנז'רי.

בלייק לייבלי טובה (צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL)
טרנד הלנז'רי, הכי בסטייל | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL
בלייק לייבלי טובה (צילום: Bryce Vickmark, GettyImages IL)
שמלה שחורה עם טאץ' של תחרה. ככה עושים את זה | צילום: Bryce Vickmark, GettyImages IL

לייבלי היא גם הנערה שכריסטיאן לובוטין החליט לקרוא על שמה נעליים, והיא עושה את הכל בעצמה. למרות שהיא כבר לא שחקנית שולית, אלא סלב מן המניין, לייבלי מסרבת לשכור סטייליסט, ובוחרת בעצמה את מה שהיא לובשת. אולי זו הסיבה שלפעמים היא מפספסת בגדול, אבל אם נעשה סטטיסטיקה מהירה – ניווכח שלרוב היא מצליחה ובגדול. תראו אותה עם השמלה המשובחת של מרקסה שהיא לבשה בליל האופנה בניו יורק, אז הסתובבה עם לא אחרת מאשר אנה ווינטור.

בלייק לייבלי טובה (צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL)
סופר-שיק. בליל האופנה של ניו יורק | צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL

איך העזת להגיע ככה לשאנל?

אבל לא תמיד לייבלי הציתה לנו את הדימיון. תראו איך היא נראתה רק לפני חמש שנים. ואפילו אין לה את התירוץ של "חולצת בטן הייתה אופנתית אז", כי אנחנו זוכרות את 2005, והג'ינס הנוראי הזה היה גרוע גם אז. גם ממראה השאנטי כאילו הרגע חזרה מטיול בדרום אמריקה אנחנו נחרדות. נדמה שגיל 18 לא היטיב כל כך עם לייבלי, שעדיין לא הבינה שבלונד הוא לא מתכון בטוח לפרחיות, אלא עשוי להיות גם מלא סטייל.

בלייק לייבלי רעה (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
בלייק הצעירה. בחיים לא תתפס ככה היום | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL
בלייק לייבלי רעה (צילום: Matthew Simmons, GettyImages IL)
לו רק היה אפשר למחוק את זה מהרשת | צילום: Matthew Simmons, GettyImages IL

כשלייבליק כבר הצליחה להגיע לאירוע של שאנל, אחרי שכל העולם כבר ידעה שהיא סרינה ואן דר וודסון, היא אמנם העזה ולבשה שמלה אולי מעניינת, אבל לגמרי לא מחמיאה. רגע לפני שנפל לה האסימון האופנתי, היא עוד הגיעה במראה מרושל. מה לשמלה השחורה הזו ולשמלה השחורה הקטנה והמקסימה? ומה לאותה נערה נאה בבגדים אלגנטיים ולזו שלבשה את הווסט ההזוי הזה על גבי שמלה שמוציאה לה בטן הריונית?

בלייק לייבלי רעה (צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL)
ניסיון מעניין, אבל בלתי מחמיא בעליל | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL
בלייק לייבלי טובה (צילום: Rob Loud, GettyImages IL)
גם השורשים שחורים. ביג נו נו | צילום: Rob Loud, GettyImages IL

לייבלי לא מושלמת, אבל יש לה גוף מושלם והיא יפה אמיתית, וכשהיא מתלבשת תמיד בא לנו להסתכל עליה. גם אם לפעמים היא עושה טעויות, גם אם לפעמים היא משוויצה בציצים שלה יותר מדי, אנחנו בהחלט מקוות שהיא לא תעז יותר ללבוש שמלה כל כך נוראית כמו שמלת הכאילו-נערה הכפרית שהיא לבשה באירוע של ווג, וכן תרביץ שמלות וואו כמו זאת שעשתה לה את טקס האמי של 2009.

בלייק לייבלי רעה (צילום: Scott Gries, GettyImages IL)
מראה ששייך לעבר, יש לקוות | צילום: Scott Gries, GettyImages IL
בלייק לייבלי - אמי 2009 (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
ככה בדיוק הופכים לפאשן אייקון. לייבלי באמי 2009 | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL
>> איך הסלבס שלנו מתלבשות?
>> מחפשת פריט מעצבים במחיר שפוי? הכנסי לחנות המעצבים