מיה אמבר דיוויס אושפזה השבוע בבית חולים בלוס אנג'לס לצורך ניתוח ברך שגרתי. השחקנית והדוגמנית האמריקאית התאוננה על כאבים מתמשכים בברכיים בעקבות שנים רבות בהן שיחקה כדורסל בקולג'. נעלי העקב עליהן היא מהדסת ביומיום במסגרת העבודה רק החריפו את המצב. מה שהיה אמור להיות הליך פשוט ומוכר הסתיים בטרגדיה נוראית. יממה לאחר הניתוח, נקבע מותה של מיה.

אין תמונה
סיפור עצוב. מיה אמבר

"מיה הייתה כוכב מנצנץ ועודדה אנשים להגשים חלומות"

"היא נראתה בסדר גמור כשהתעוררה מהניתוח", אמר קרייג הרווי שחקר את הפטירה המסתורית. "לא היו לה תלונות מוקדמות ולא נמצאו בעיות משמעותיות בהיסטוריה הרפואית שלה". עם זאת יום למחרת הניתוח התעוררה אמבר, ודיווחה על סחרחורות וחולשה. הרופאים מיהרו להעביר אותה למרכז הרפואי "קייזר פרמננט" שבמערב לוס אנג'לס, שם איבדה את ההכרה ונפטרה. הסיבה למוות עדיין נותרת מסתורית, אם כי כבר רצות שמועות שטוענות כי קריש דם הביא לתוצאה הטרגית.

מותה הפתאומי והמסתורי של מיה בגיל 36 הכה בתדהמה את משפחתה ואת תעשיית האופנה, בה בלטה כדוגמנית למידות גדולות מצליחה ומבוססת בניו יורק. "אנחנו שבורי לב וממוטטים מהאובדן הנוראי של מיה אמבר", מסרה משפחתה בהצהרה לתקשורת. "היא הייתה מודל לחיקוי עבור כל האנשים בכל הצבעים. מיה הייתה כוכב מנצנץ, וכל הזמן עודדה אנשים לחיות את החלומות שלהם".

אין תמונה
זכתה לפריצה בסרט "רוד טריפ"

"המטרה שלי היא ליצור לעצמי חיים טובים ובריאים"

פריצת הדרך של מיה אמבר הייתה ב-2000, בסרט "רוד טריפ", אז השתתפה בסצנת סקס קומית כשהיא מתהדרת במשקל של 150קילו לצד השחקן הסופר סקיני די.ג'י קוואלס. שנתיים לאחר מכן השילה אמבר מחצית  ממשקלה, ובראיון למגזין "פלאס סייז" אמרה: "המטרה שלי הייתה ליצור לעצמי חיים טובים ובריאים יותר, ולנסות את מזלי בתחום הדוגמנות".

אין תמונה
רק רצתה חיים בריאים וטובים. מיה

"50 הקילוגרמים הראשונים ירדו די מהר", סיפרה. היא חששה כיצד תצליח להשיל את 25 הקילוגרמים הנותרים, אך גילתה במהרה שהיא יכולה להצליח נפלא כמו שהיא בעולם המידות הגדולות. מיה עבדה כדוגמנית במשרה מלאה בניו יורק וכיכבה על לא מעטו שערי מגזינים. סוף עצוב.

>> "הפריצה הגדולה שלי הייתה בגיל 70": דפני סלף, דוגמנית