ג'וליה רוברטס (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
עם כל הכבוד ג'וליה, זמנך עבר. תרווחי את השיניים ותחזרי לכותרות | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

ההורים שלך התקמצנו עלייך בגיל ההתבגרות ולא מימנו לך גשר בשיניים? זה זמן טוב להודות להם. אם נסתמך על שבוע האופנה בניו יורק שהתקיים זה עתה, נדמה כי רווח בין השיניים הוא המצרך הכי חם השנה - אחת הדרישות הבולטות לליהוק דוגמניות מסלול הייתה הרווח המדובר. מסתבר שזה מעניק "אופי" למסלול, לתצוגה וקולקצייה. ונסה פאראדי של ג'וני דפ כבר גילתה את זה מזמן.

נעים להכיר: חיוך מיליון הדולר החדש

בניגוד לסטנדרטים קודמים, שדרשו חיוך צחור, גדול ונטול רבב, השיניים המרווחות, שרחוקות מלהיות מושלמות בעיניי רופא השיניים שלך, משוות מראה נועז, מחוספס ומגניב הרבה יותר, כך לפי המעצבים. "אני חושבת שאנשים רוצים לראות משהו שונה, יוצא דופן", אמרה נטלי ג'וס, מי שהייתה אחראית על ליהוק דוגמניות למסלולים של לקוסט וסינת'יה סטף השנה. מלבד הרווח, נתונים נוספים שביקשו לקבל המלהקים היו קעקועים, פירסינג, צלקות ואף לבקנות. הסיבה הפסיכולוגית, אומרים, טעונה בכך שאנשים שבעים, שלא לומר נגעלים, מעבודות הפוטושופ המושלמות והשקריות, כך שהפגמים הפיזיים הללו הם משב רוח מרענן שמשקף את הסקפטיות הציבורית.

"מדובר ברצון ובאהבה לאותנטיות", אומר סטפנו טונצ'י, עורך מגזין W. "זהו ערך שהוא רלוונטי יותר ויותר עבור הנוער: מקוריות, אורגינליות, אמת בעולם בו הכל נהפך דיגיטלי ומרוטש".

אין תמונה
לינדזי וויקסון מצטלמת למותג miu miu

מלבד מסלולי האופנה, גם שערי המגזינים זוכים לשיניים עקומות. "ווג" המכובד, מגזין W ומותגים כמו שאנל ומארק ג'ייקובס בחרו לשים בפרונט את הדוגמניות "הפגומות" בעלות השיניים המאותגרות. במודעת פרסומת חדשה להאדסון ג'ינס, אפשר לראות את בתו החורגת של מיק ג'אגר, ג'ורג'יה מיי, בפה פתוח ורחוק מלהיות מבוייש. בקמפיין החורף החדש של המותג miu miu, הפרזנטורית לינדסי וויקסון מעניקה הצצה לשיניים מרווחות ואפילו דוגמנית העבר, לורן האטון, שידועה בזכות הרווח בין השיניים, זוכה ליותר עבודות כיום וקיבלה שער על המגזין love הבריטי. שלא לדבר על האיט-גירל הכי רותחת בתעשייה לארה סטון, שמרווחת היטב היטב, ואפשר לומר אפילו אחראית על חזרתו בענק של הרווח.

לארה סטון   i-D למגזין (צילום: האתר הרשמי)
לארה סטון i-D למגזין | צילום: האתר הרשמי

אין תמונה
הכי ברידג'ט ברדו. ג'ורג'יה מיי ג'אגר בפרסומת לג'ינס האדסון

"רווח בין השיניים מעיד על אישה חושנית ומופקרת"

הרווח המפואר בין השיניים נחשב לפיצ'ר מאוד יפה בפניה של אישה בתרבות האפריקאית. עם זאת, בהבנה האירופאית והאמריקאית של היופי הנשי הוא נתפס כפגם. לפי הפיזיוגנומיה (ניתוח אופי של אדם על סמך תווי פניו), רווח מצביע על אישה חושנית ומופקרת, כך אומר פרופסור מאוניברסיטת קווין מרי בלונדון אשר כתב ספר העוסק בהיסטוריה של רפואת השיניים. לא ברור אם זאת הסיבה, אבל המראה המדובר עדיין לא נתפס בקרב האדם הפשוט כדבר שצריך להלל ולחקות. עם זאת, בעולם האופנה נכון לספטמבר 2010, מדובר בדבר הכי אדג'י על המסלול, ומי שזכתה במשב רוח בין שיניה רק זוכה מההפקר.

הדוגמנית אשלי סמית', שדגמנה לראשונה בחייה בשבוע האופנה בניו יורק, מגלה כי החיוך שלה הוא זה שסגר את העסקה. "זה משהו שמייחד אותי מכל דוגמנית אחרת". היא גם לוהקה לפרסומת של פראדה וסיפרה כי בשעת הצילומים דרשו ממנה לחייך ולחשוף שיניים.
_OBJ

בין המפורסמות הנוספות ששמחות לחייך כיום בגאווה הן אנה פקווין ("דם אמיתי"), אליזבת מוס ("מד מן), ונסה פאראדי. הנציגות הישראליות בעלות הרווח הן ענת גורן ("אדרנלין") וחני פירטסנברג. מעניין איזה סימני משיכה הן משאירות.

>> עוד טרנד חדש שנשמח לאמץ: להתראות חוטיני - שלום תחתוני סבתא